Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP Türkiye'nin Online Danışmanlık ve Yurt Dışı Eğitim Etkinlikleri

 

Koronavirüs, yurt dışı eğitim hedeflerinizi yok etmesin!

Koronavirüs ya da COVID-19 olarak da bilinen ve küresel bir salgın yaratan hastalık gündemimizi ve güncel hayatımızı tamamen değiştirdi. Öpüşmek, tokalaşmak, sarılmak ve hatta insanlarla yan yana oturmak artık oldukça sağlıksız ve insanları tedirgin eder hale geldi. Öksürük, ateş, yorgunluk, nefes alma güçlüğü gibi belirtiler gösteren bu hastalık yayılma hızı açısından oldukça tehlikeli bir hastalık olduğu için, yurt dışı seyahatler, çalışma ve eğitim hayatı, sosyal kullanım alanlarında gerek bireysel gerekse toplumsal boyutta önlemler alınmasına sebep oldu. 

Bu alandan etkilenen en önemli alanlardan biri olan eğitimde de önemli değişiklikler meydana geldi. Okullar uzaktan eğitim denilen online sistem üzerinden gerçekleştirilen derslerle ya da öğretmenler ile öğrenciler arasında video konferansları düzenleyerek hastalığın yayılmasını önlemek konusunda oldukça önemli adımlar atıyorlar. 

Getirilen seyahat engelleri, yurt dışı eğitim planları yapan birçok adayı etkiliyor olsa da, bu sürecin geçeceğine olan inanç ve beklentiler asla değişmedi. IDP Education da buna dair inancını asla yitirmeyerek yurt dışı eğitimi planları yapmak isteyen herkese, ücretsiz online danışmanlık hizmeti veriyor. Bunun yanı sıra, dünya üniversitelerini direkt evlerinize getirerek direkt üniversitelerden bilgi alabileceğiniz online etkinlikler düzenliyor. 

Okulların Korona için aldığı önlemler, yeni ders sistemleri, şartlı kabul imkanları, İngilizce dil yeterlilik için gerekli IELTS skorları ve daha fazlasıyla ilgili bilgileri direkt temsilcilerden alabilir; ücretsiz danışmanlık ve kayıt işlemleri için de IDP danışmanlarına sorular sorabilirsiniz. 

Uzman danışmanlarla online görüşmek isterseniz ya da IDP Yurt Dışı Eğitimin evlerinize kadar getirdiği dünyaca ünlü üniversiteleri buradan görebilirsiniz

Önerilen Makaleler

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?