Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Uluslararası Öğrenciler Yurt Dışında Eğitim Hayallerinden Vazgeçmiyor

Yurt dışında eğitim alma kararını almak ve bunun için gerekli araştırmaları yaparak en uygun ülkeleri, üniversiteleri ve bölümleri belirlemeye çalışmak yeterince zorlu bir süreçken, dünyayı etkileyen Covid-19 salgını hiç hesaba katılmayan sorunları da beraberinde getirdi. Salgının ölümcül oluşu ve kolay yayılım göstermesi seyahat kısıtlamalarına, karantina süreçlerine ve günlük hayatımızın her alanında dolaşımı kısıtlayacak önlemler alınmasına sebep oldu. 

Uluslararası öğrencilerin bu süreç içerisindeki davranış ve tercihlerini anlamak için IDP Connect’in yaptığı bir araştırma, öğrencilerin yurt dışında eğitim almak için karantinada kalmayı ve aşı olmayı göze aldıklarını ortaya çıkardı. 

Farklı bir ülkede, henüz yeni tanışılan bir kültür içerisinde uluslararası öğrencilerin karantinada kalmayı göze alıyor olması; uluslararası öğrencilerin ne kadar yurt dışında eğitim alma hedeflerine bağlı kalması, onların yurt dışı eğitim hayallerinden vazgeçmediğinin en iyi göstergesi. 

Öğrenciler kampüste eğitim almak istiyor

Online eğitimin devam edip etmemesi gerektiği konusunda tartışmalar sürerken, öğrencilerin birçoğunun geleneksel yüz yüze eğitimi ve kampüs deneyimini tercih ettiği araştırmalara yansımıştır. Yine bu araştırmaya göre öğrencilerin yalnızca %10’u tamamen online eğitime başlayabileceklerini belirtmiştir. 

Araştırmada, geleneksel eğitimi tercih eden adayların online tercih etmeme nedenleri çoğunlukla uluslararası kültürel deneyim kazanmada yetersiz olduğunu düşünmeleri olarak yansırken ülkeler arasındaki saat farklılıkları, eğitim kalitesindeki farklılık olduğu endişeleri ve eğitim sonrası çalışma izinlerinin bu eğitimler için geçerli olup olmadığı gibi sebepler de bunun sebepleri arasında gösteriliyor. 

Araştırmaya ve infografiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

IDP Türkiye size nasıl yardımcı olabilir? 

IDP Connect, veriye dayalı araştırmaları ve güvenilir insan bağlantılarını kullanarak dünyanın dört yanında bulunan ofisleriyle uluslararası öğrencilerin Avustralya, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika ve İrlanda ülkelerindeki eğitim imkanlarını sunan IDP Education’ın bir parçasıdır. Bu ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin kariyer ve eğitim hedeflerine en uygun seçenekleri sunmak için güvenilir, doğru ve kişiye özel seçenekler sunan IDP, ülkelerin ve kurumların COVID-19 ile ilgili düzenlemelerini takip ederek yurt dışı eğitiminizin sorunsuz bir şekilde başlamasına yardımcı olur. 

IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarıyla bire bir randevunuzu ayırmak için form doldurabilirsiniz ya da IDP Türkiye’nin WhatsApp, Online Chat ve Virtual Counselling gibi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

Yurt dışı eğitim ülkeleri

En iyi yurt dışı eğitim ülkeleri. Dünya üzerinde 700’den fazla eğitim kurumuyla partnerlik yapıyoruz

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?