Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt dışı eğitim için İrlanda

İrlanda, son zamanlarda yurt dışı eğitim için en çok tercih edilen destinasyonlardan biri haline geldi. Hala Avrupa Birliği’nin bir üyesi olması, dünyanın her yerinde geçerli olan eğitim sistemine sahip olması ve daha fazlasıyla İrlanda hakkında bilmeniz gerekenleri ve neden İrlanda’nın yurt dışı eğitim için iyi bir tercih olacağını sizler için derledik. 

Neden İrlanda?

İrlanda, Avrupa’nın en batı ucunda yer alan bir ada ülkesidir. Britanya’dan sonra kıtanın en büyük adasıdır. Yeşil kırsallara, büyüleyici tarihe sahiptir ve üzerinde yaşayan insanlar dost canlısı, sıcak kanlı olmalarıyla bilinir. 

Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan ülke, dünyanın en huzurlu ve güvenli ülkeleri arasında 12. sırada yer alır. (Kaynak: Global Peace Index2020) İrlanda’nın genç nüfusu ve dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle sıcak ve hoşgörülü bir ortam sağlar. 

İrlanda’nın ana dili Gaelic – Irish olsa da günlük hayatta İngilizce kullanılır. Bu sebeple günlük hayat içerisinde de, eğitiminiz süresince de Gaelic dilini öğrenmenize ya da kullanmanıza gerek yoktur. 

Eğitimde dünya standartları

İrlanda, dünya standartlarına sahip yüksek kalitede eğitim sunar. Legatum Sıralamalarına göre dünya eğitim sistemleri içerisinde 13. sırada yer alır. Yüksek öğretim için suntuğu eğitim kalitesinde ise dünya genelinde ilk on içerisinde yer almaktadır. 

Eğitimdeki kalitesi, öğrenci memnuniyeti ve deneyimine de yansımaktadır. Avrupa’nın en genç popülasyonuna sahip olan İrlanda, eğitim almak için eğlenceli bir lokasyondur. Başkenti Dublin, bir başkent olmasının yanı sıra tam anlamıyla bir öğrenci şehridir. 

Global Şirketlere Ev Sahipliği

İrlanda, 1000’den fazla global şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Kaliteli eğitimin yanı sıra, global şirketlere ve sektörlerle olan bağlantılarıyla eğitim sırasında ve eğitim sonrasında öğrencilere eşsiz fırsatlar sunar. Foreign Direct Investment (FDI – Doğrudan Yabancı Yatırım) için küresel olarak en cazip beşinci ülkedir. 

Öğrenciler, eğitim hayatlarını etkilemeyecek şekilde yarı zamanlı olarak haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Tatillerde ya da eğitim aralarında bu çalışma saati haftalık 40 saate çıkabilir. Minimum saatlik ücret ortalama 10.20€ olarak gösterilmektedir. Yarı zamanlı işler genel olarak hizmet sektörüdür. Ancak öğrenciler, eğitim hayatlarını mezuniyetleriyle tamamlamaları durumunda Mezun Çalışma İzni de denilen Graduate Work Visa hakkından fayalanabilirler. Yeni mezunların başlangıç ücretleri yıllık ortalama 30.409€ olarak gösterilmektedir. 

Özellikle Teknoloji ve Finans alanlarında yüksek öğrenim almak istiyorsanız, İrlanda düşünmeniz gereken ilk lokasyondur. Dünyaca ünlü global firmalara ev sahipliği yapmasıyla kariyeri mutfağında öğrenmek ve kariyerinize beş adım önden başlayabilirsiniz. 

IDP Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

Yurt dışı eğitiminde, özellikler İngilizce konuşan ülkelere sağladığı ücretsiz danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin üniversite bölüm seçimi ve başvuru işlemleri konusunda destek sağlar. IELTS sınav merkezi olarak sunmanız gereken İngilizce dil yeterlilik seviyesi için IELTS sınav randevunuzu oluşturmak konusunda kolaylık sağlar ve kabul mektubunuzu aldığınızda, vize işlemleriniz için de ücretsiz destek sağlar. 

İrlanda’da eğitim almak istiyorsanız, IDP Türkiye’nin uzman danışmanları yardıma hazır! Form doldurarark danışmanların size ulaşmasını sağlayabilir ya da WhatsApp, Online Chat ya da Virtual Counselling uygulamalarıyla danışmanlarla birebir iletişime geçebilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

İrlanda'da Eğitim Dönemleri Ne Zaman Başlar?

İrlanda'da mevcut olan alımlar hakkında her şeyi öğrenin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?