Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

İrlanda’dan Mezun Olan Öğrenciler İçin Flaş Karar!

İrlanda, sunmuş olduğu kaliteli eğitim ile son yılların yükselen yurt dışı eğitim rotalarından bir tanesi. Eğitimde köklü bir geçmişe sahip olması, global firmalara ev sahipliği yapması ve Avrupa’nın en batısında yer alan bir ülke olması belki de tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden. Pandemini dolayısıyla çeşitli kısıtlamalar ve engellerle karşı karşıya kalan öğrenciler verlanda’nın geçerli kurumlarından mezun olan öğrencileri için İrlanda Hükümeti bir karar açıkladı. 

Bu karara göre, Covid-19 nedeniyle bir defaya mahsus olmak üzere 20-21 dönemi uluslararası öğrencilerin kendi ülkelerinde kalmasına ve eğitim sonrası çalışma vizesi için başvuru yapabilmesine izin veriyor. Uluslararası öğrencilerin İrlanda’ya girişlerini azaltmak üzerine alınmış bu karar “third level graduate permission scheme” kriterleri tekrar değerlendirerek düzenlendi.

PIE Haberi’in haberinde belirtilen ve yapılan düzenlemelere göre:

  • İrlanda’da bir eğitim kurumundan eğitimini uzaktan alan öğrenciler, 2021 yaz döneminde eğitimlerini tamamladıklarında bu program için başvuru yapabilirler. Bu başvuruyu yapabilmeleri için eğitim aldıkları yüksek öğretim kurumundan 2020/2021 yılında kendi kurumlarında öğrenci olduklarını ispat edecek bir belge almaları yeterli. 
  • Bu belgenin yanı sıra, bu eğitimi %100 uzaktan aldığınızı, dersi tamamlamak için bire bir derse katılmanıza ihtiyacınız olmadığı da eğitim aldığınız kurum tarafından belirtilmesi gerekmektedir. 
  • İrlanda yüksek öğretim kurumundan bir yıllık master programını tamamlamış ancak İrlanda’ya seyahat edememiş öğrenciler (2020-2021 yılı için), son sonuçları almak ve mezuniyetleri sonrası çalışma hakkından yapabilmek için İrlanda’ya seyahat etmesi gerekmektedir.

IDP Türkiye sizlere nasıl destek olabilir? 

Sadece İrlanda için değil, yurt dışı eğitim konusunda Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, Yeni Zelanda ve Amerika için de sizlere ücretsiz destek sunuyor. İrlanda’da eğitim alabileceğiniz uygun bölümler, akademik ve kariyer hedeflerinize en uygun eğitimi sunan eğitim kurumlarını sizlere sunuyor. Başvurularınızda, kayıt işlemlerinizde ve ülke seyahatinizde sizlerin her adımında orada olan IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarıyla tanışmak için form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat ve Virtual Counselling hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

İrlanda'da Eğitim Dönemleri Ne Zaman Başlar?

İrlanda'da mevcut olan alımlar hakkında her şeyi öğrenin

İrlanda'da eğitim

İrlanda dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir ve burada eğitim almak için birçok sebebiniz var. Okullar ve üniversiteler küresel olarak birbiriyle bağlantılıdır ve İrlanda eğitim kurumları mezunları bütün dünyada birçok kariyer alanında olanaklara erişebilir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?