Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

İrlanda Gezi Rehberi

Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan İrlanda Cumhuriyeti, tarihi ve doğal güzellikleriyle ün salmış ülkelerdendir. En refah ülkeler içerisinde ilk 10’da yer alan İrlanda’da gezilecek yerler konusunda asla sıkıntı yaşamayacaksınız. Mutlaka gezebileceğiniz bir yer bulabileceğiniz İrlanda’da listenize ekleyebileceğiniz yerleri sizler için derledik!

Belleek Kalesi

1825 – 1831 yılları arasında inşa edilen kale şimdilerde restorant, müze, otel gibi çok işlevli bir yapıya sahiptir. Marshall Doran’ın fosil, silah ve tarihi eserlerini İrlanda’nın Ballina şehrine getirmesiyle eşsiz bir müze oluşturuldu. Otelde dinlenebilir, restoranda karnınızı doyurabilir ve eşsiz bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Belleek Castle - Blog.png

Kilmainham Müzesi

Eski bir hapisane olan müze İrlanda’nın Dublin şehrinde yer alır. İrlanda Cumhuriyet tarihini ve bu süreç sırasında yaşananları en iyi şekilde anlamanızı sağlayacak olan bu eski hapisaneyi ziyaret etmeden İrlanda’yı tanımış sayılmazsınız. Trajik olayların yaşandığı bu, artık boş olan hapisaneyi gezmek için önceden randevu almanız ve randevu saatinizden 15 dakika önce orada olmalısınız. Görsel ve işitsel bir gösteri de sunan bu müzeyi mutlaka ziyaret edin. 

Kilmainham - Blog.png

Guinness Ambarı

Biralarıyla da meşhur olan İrlanda Dublin’de yer alan St. James’s Gate Brewery, İrlanda’nın önemli turist merkezlerinden biridir. Bira yapımının tarihiyle beraber içeriği, nasıl yapıldığı gibi sergi noktalarının da bulunduğu; Guinness’in sponsorluklarının, reklamlarının da anlatıldığı bir turist merkezine dönüşürülmüştür. Ülkenin sembolünü de taşıyan bu birayla birlikte Guinness Ambarı’nda 1759 yılından bu yıla kadar olan koleksiyonlar, posterler, video ve filmler, haritalar, şişeler ve daha fazlasını bulacaksınız. 

Eğer birayla ve ülkenin sembolü haline gelmiş bir birayla ilgileniyorsanız, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler listesine burayı da işaretlemelisiniz. 

guinness - blog.png

Trinity College Kütüphanesi 

Dünyanın en güzel kütüphaneleri arasında adını yazdırabilecek olan Trinity College Kütüphanesi, İrlanda’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Oldukça büyük yapının içerisinde 200,000’den fazla kitabı ve tarihi 9. Yüzyıla dayanan Book of Kells ile İrlanda’nın ulusal hazinelerinden sayılmaktadır. Eşsiz yapısı ve tarihiyle bu kütüphaneyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Long Room - Blog.png

İrlanda, sayısız güzellikleri ve yurt dışı eğitiminiz için sunduğu sayısız fırsatlarla Avrupa’nın en iyi, dünyanın ise parlayan yıldızlarından sayılabilir. İrlanda’da gezilecek yerler ve diğer blog konularımız konusunda anında haber almak için bizleri Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hasaplarımızdan takip edebilir; İrlanda’da eğitim olanakları hakkında sormak istedikleriniz için IDP’nin uzman yurt dışı eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

İrlanda'da Eğitim Sistemi

Seçimlerinizi daraltmanıza ve çalışma planınızı geliştirmenize yardımcı olmak için İrlanda eğitim sistemini tanıyın.

İrlanda için öğrenci vizesi

Uçağa binmeden önce bazı önemli belgelere ihtiyacınız olacak. Eğer Avrupa birliği üyesi olmayan bir ülkedenseniz, İrlanda için büyük ihtimalle bir öğrenci vizesine ihtiyacınız olacaktır. Endişelenmeyin, sizlere sıkıcı kağıt işleri için yardımcı olmak için buradayız!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?