Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada Liseleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Neden Kanada? 

Kanada, yaşamak için dünyanın en iyi ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir. Çok kültürlü toplumu, barışçıl göçmen politikaları ve eğitim, kariyer alanlarında gösterdiği başarılarla yurt dışı eğitimi için de çokça tercih edilen bir ülke konumuna geldi. 

Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada’da eğitim lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin yanı sıra, lisede de kendisini göstermeye başladı. Çocuklarının değişken eğitim sistemi ve sınav stresinden uzakta iyi bir eğitim almasını isteyen her anne baba, artık yüksek standartlara sahip, kariyer ve yaşam olanaklarını yükseltecek yurt dışı eğitimi olanaklarını da öğrenmeye çalışıyor. 

Lise eğitim programlarıyla öne çıkan, hoşgörülü ve çok kültürlü yapısında uluslararası öğrencilere iyi olanaklar sağlayan Kanada da bu konularda öne çıkıyor. 

Kanada’da Lise Eğitimi

Türk eğitim sisteminde yer alan temel dersler, Kanada liselerinde de bulunmaktadır ancak genel sistemden farklı olarak, öğrencilerin kariyer hedeflerini belirlemesine yardımcı olacak üniversiteye hazırlanmasına yardımcı olacak dersler de yer alıyor. Öğrenciler kendi ders programlarını oluşturarak gelecekte ilerlemek istedikleri yolda ve ilgi alanlarına odaklanabilirler. 

Öğrencilerin Kanada’dan geri dönmesi durumunda, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile iletişime geçilerek denklink başvurusunda bulunarak öğrencinin yıl kaybında uğramasının önüne geçilebilir. 

Dil yeterliliği ve Kanada’da lise eğitiminin öğrenciye kazandırdıkları

Kanada, İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili olan bir ülkedir. Lisenin bulunduğu eyalete ve lisenin belirlediği giriş şartlarına göre öğrencilere dil için hazırlık imkanları da sunulabilir. 

Yeni kültürler keşfetmek, yeni bir dilde kendini ifade etmeye çalışmak her yaş insan için dönüm noktası oluşturmakta ve dünyaya daha farklı bakış açıları edinmelerine katkı sağlamaktadır. Genç yaşta bu farklı kültürleri tadıyor olmak, yeni dil öğrenmek ve yeni insanlarla tanışma şansını yakalayacak öğrenciler hiç şüphesiz ki geleceklerini daha sağlam bir temele oturtacaktır. 

Uzmanlarımızın size ulaşması için sayfanın yanında yer alan formu doldurabilir ya da WhatsApp hattımızdan uzman danışmanlara ulaşabilirsiniz!

Önerilen Makaleler

Kanada'da Eğitim Sistemi

Seçimlerinizi daraltmanıza ve çalışma planınızı geliştirmenize yardımcı olmak için Kanada eğitim sistemini tanıyın.

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?