text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

La Trobe Üniversitesi, Türk öğrenciler için özel burs imkanı sunuyor!/h1>

Avustralya’daki merkeziyle beraber 9 kampüsüyle 1964’ten beri hizmet vermekte olan La Trobe Üniversitesi, araştırmaya odaklı bir devlet üniversitesidir. Times Higher Education Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’deki yerini koruyan La Trobe üniversitesi bünyesinde dünyanın her yerinden 7,000’in üzerinde uluslararası öğrenciyi barındırır. Akademik başarılara oldukça önem veren üniversite, Türk öğrencilere özel olarak öğretim ücretlerine %30’a varan indirimlerle burs imkanı sunuyor!

Muhasebe, Finans, Turizm, Bilişim, Hukuk, İşletme ve daha birçok bölümde eğitim veren üniversite aynı zamanda öğrencilerinin mezuniyet sonrası istihdamını arttırabilmek adına danışmanlık programı ile gönüllü iş deneyimi alabilecekleri hizmetler sunuyor. Okula giriş koşulları bölümden bölüme değişiklik gösteriyor olsa da, daha önce  de belirttiğimiz gibi, La Trobe Üniversitesi akademik başarılara oldukça önem vermekte. İstenilen IELTS skoru açısından incelememiz gerektiğinde ise, bölümden bölüme farklılıklar göstermekle beraber genel skorun 6,0’nın aşağısında olmamasına dikkat ettiklerini belirtebiliriz. 

Türk öğrencilere özel burslara başvurmak için aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir:

  • La Trobe Üniversitesi’nden lisans ya da yüksek lisans tam zamanlı programlarına başvuruyor olmak
  • Türkiye vatandaşı olmak
  • 2020 – 2021 programları için yeni uluslararası öğrenci olarak başvurmak
  • Tam burslu öğrenci olmamak
  • Uluslararası burs sağlayan bölümlerden birine başvuruyor olmak

Sadece öğrencilerin akademik başarısına ve başvurduğu bölümlerin uluslararası öğrencilere burs sağlayan bölümlerden olmasına dikkat eden La Trobe Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgiler almak, eğitim almak istediğiniz bölüm, Avustralya’da yaşam koşulları ve daha fazlası hakkında bilgi almak için IDP’nin uzman danışmanlarıyla ücretsiz ve online iletişime geçebilirsiniz! 

La Trobe images.png

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin