Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP’nin yeni partner üniversitesi: Teesside University

IDP; Avustralya, Birleşik Krallık, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Yeni Zelanda’da anlaşmalı olduğu 700’den fazla eğitim kurumuna bir yenisini ekledi. Birleşik Krallık’ta yer alan ve genç üniversiteler arasında oldukça parlak başarılara imza atmış Teesside University ile anlaşma sağlayan IDP artık burada eğitim almak isteyen öğrenciler için ücretsiz danışmanlık, başvuru, kayıt ve vize işlemi gerçekleştirecek!

Teesside University

Kuzey Yorkshire’ın Middlesbrough şehrinde ana kampüsü bulunan üniversite, 18 binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir. 5 fakültesi bulunmaktadır ve lisans, yüksek lisans ve doktora için eğitim vermektedir. 107 farklı ülkeden uluslararası öğrencilere sahip bu üniversite ayrıca kısa süre önce kurumun tüm dersler ve çalışma alanlarında dijital okuryazarlığı teşvik etmek amacıyla Avrupa’daki ilk Adobe Creative Campus yüksek öğrencim kurumu oldu. Fakülte öğrencileri ve personelinin Adobe Creative Cloud’a erişimi vardır ve müfredatında yer almasını sağlamaktadır. 

Gelişime ve öğrencinin öğrenme deneyimini derinlemesine yaşamasını sağlamak konusunda hedefleri olan Teesside University, uluslararası öğrencilere de eşsiz imkanlar sağlıyor. 

Global Excellence Scholarship

Üniversitenin foundation, lisans ya da yüksek lisans programlarının ilk yılını bu üniversitede okuyacaksanız, bu burs imkanı 1500 – 2000£ değerinde burs kazandırabilir. Burs için ekstra bir başvuru yapmanıza gerek yoktur ve otomatik olarak akademik becerileriniz ve İngilizce dil yeteneklerinize göre değerlendirilir. 

Vice Chancellor’s Scholarship

Bu burs, geleceğin global liderleri olacak başarılı, seçme öğrencilere verilmektedir. Burs, ilk eğitim yılları için 5000£ değerinde eğitim ücreti indirimini kapsamaktadır. Bu burs için başvuru yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Teesside University Advance

Bu bir burs olmasa da Middlesbrough ya da Darlington kampüslerinde tam zamanlı lisans öğrencilerine sağlanan bir ayrıcalık olarak söylenebilir. Üniversitenin hazırlık ya da ilk yılını okuyan öğrencilere kayıtlarından sonra bir Apple iPad, iPad’e uyumlu bir klavye ve 200£ değerinde eğitim kaynakları sunulmaktadır. 

Türk öğrenciler için giriş koşulları

Lisans bölümleri için 

Lise Diploması için ortalama 3.8, Teknik Lise Diploması için minimum mezuniyet skorunun 4.2 ve lise diplomaso için de minimum skorun 3.8 olması gerektiği belirtilmiştir. 

Yüksek Lisans bölümleri için 

İlgili alandan minimum 2.5 mezuniyet ortalamasıyla bir lisans diploması istenmektedir. 

İngilizce dil yeterliliği için, üniversitenin sağlamış olduğu İngilizce dil desteği olsa da lisans ve yüksek lisans bölümleri için UKVI Academic IELTS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Bu sınavdan da bölümlere göre değişiklik göstermekle beraber genellikle 6.0 skoru istenmektedir. 

IDP Türkiye size nasıl yardımcı olabilir? 

IDP, dünya üzerinde gelecek vaadeden eğitim kurumlarıyla anlaşmalarını sürdürerek, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere kişiselleştirilmiş üniversite/bölüm seçeneği sunar. IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarından randevu almak için form doldurmanız yeterli. Bununla beraber WhatsApp, Online Chat ya da Virtual Counselling hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. 

 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

İngiltere’de üniversite derecelendirme sistemi nasıl çalışır?

İşte İngiltere derecelendirme sistemini ve nasıl çalıştığına genel bir bakış!

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?