Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya 2020 Uluslararası Öğrenciler için Hazırlık Listesi

Vizeniz geldi, bilet rezerve edildi ve Avustralya'da yurtdışında eğitim almaya tamamen hazırsınız. Nihayet toparlanma zamanı! İşte Avustralya'ya okumak için seyahat ederken valiz sıkıntılarından kurtulmanıza yardımcı olacak kısa bir hazırlık kılavuzu.

Avustralya'ya eğitim görmek için yolculuk ederken, düzgün bir şekilde valiz hazırlamak sorunsuz bir uçuş sağlamanın en iyi yoludur. Yurtdışında eğitim alma şansı oldukça heyecan verici olabilir ve Avustralya'da uzun süreli bir konaklama için valizini hazırlarken kendinizi kaptırmanız gayet doğaldır.

Biletinizdeki bagaj detaylarını kontrol edin

Seyahat belgeleriniz hazır ve uçakta yeriniz ayrılmışken hazırlanmaya başlamak iyi bir zamandır. Ancak eşyalarınızı çantaya doldurmadan önce, bilet rezervasyonunuzdaki veya havayollarının web sitesindeki bagaj ayrıntılarını kontrol etmek en iyisidir. Her havayolu belirli miktarda check-in ve elde taşınabilir çantaya izin verir. Avustralya'ya yolculuk eden kişiler için verilen talimatları okuduğunuzdan emin olun.

Valizinizi evde tartmanızı ve havayolu tarafından belirtilen sınırlar içinde olduğundan emin olmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Aksi takdirde, havayolu şirketi sizden fazla bagaj için ücret alma veya bazı valizlerini geride bırakmanızı isteme hakkına sahip olacaktır.

Herhangi bir keskin nesne veya 100 ml yi aşan sıvılar bulundurmaktan kaçının. İlaç taşıyorsanız, sertifikalı bir sağlık uzmanından aldığınız bir reçeteyi yanınızda bulundurun.

Valizini aşırı şekilde doldurmaktan kaçının

Yanınıza almak için gardırobunuza tekerlekler koymak isteyebilirsiniz, ancak muhtemelen valizinize koyacağınız şeylerin çoğunu kullanmayacaksınız. Bu nedenle, valizinizi aşırı şekilde doldurmak asla yapılmaması gereken bir şeydir! Unutmayın, Avustralya büyük bir kıtadır ve gerekirse hemen her şeyi oradan satın alabilirsiniz, bu yüzden sadece gerekli malzemeleri yanınıza alın!

İklime uygun giysiler giyin

İklime uygun giysiler giyin

Kart ve nakit taşıma

Avustralya'da eğitim göreceğiniz için orada bir banka hesabı açacaksınız. Ancak, ülkenizdeki bankaya ait banka kartını yanında bulundurmanızı ve bankayı seyahat planlarınız hakkında önceden bilgilendirmenizi öneririz. Ayrıca, masraflarınızın çoğunu karşılamak için yanınızda 700 ABD Doları tutarında nakit bulundurmanız sizin için iyi olacaktır.Dövizlerinizi Avustralya dolarına çevirmeyi unutmayın.

Gerekli belgeleri yanınızda bulundurun

Avustralya'ya eğitim görmek için yolculuk ederken, tüm gerekli belgelerinizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Bunları el çantanızda taşıyabilir veya elektronik cihazınızla taratıp kaydedebilirsiniz. Geçerli pasaportunuz ve öğrenci vizeniz dışında, Yurtdışı Öğrenci Sağlık Hizmetlerinin kapsamına girdiğinizi kanıtlamak için bu belgeyi de yanınızda bulundurmalısınız. Diğer önemli belgeler doğum belgesi, sağlık sertifikası, pasaport boyutlu fotoğraflar, akademik transkriptler ve diplomalar, sınav puanları, resmi kabul mektubu ve mali bilançoyu içerir.

Evcil hayvanlarınızla seyahat etmeyin

Evcil hayvanınızın son derece arkadaş canlısı olduğunu ve yolculuğunuz sırasında size arkadaşlık edeceğini düşünseniz bile, onları Avustralya'ya götürmenize izin verilmez. Avustralya, doğal çevrelerini korumak için ülkeye girebilecek hayvanları kesin surette belirlemiştir.

Bu kılavuzun Avustralya'daki akademik yolculuğunuza başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi almanıza yardımcı olacağını umuyoruz! Avustralya'da yaşam hakkında daha fazla ipucu için IDP danışmanlarınızla konuşun.

Önerilen Makaleler

Yurtdışı Eğitim Öncesi Destek

Yurtdışındaki eğitiminize uygun şekilde hazırlanmanız başarınız için hayati önem taşır. Mümkün olabilecek en iyi eğitim deneyimini yaşayabilmeniz için size gereken tüm gereçlere sahip olmanızı istiyoruz.

Yolculuk hazırlıkları

Nihayet eğitim programınızı seçtiniz. Şimdi hayatınızı değiştirecek bir uluslararası eğitim deneyimi için hazırlık yapma zamanı.

Avustralya’da İnsanlar ve Kültür

Avustralya'yı yeni eviniz yapmak istiyorsanız, heyecan verici olanaklar ve deneyimler dünyası sunan Avustralya'nın yaşam tarzı hakkında bir bakış açısı ve anlayış kazanmanız size yardımcı olacaktır.

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?