Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Pathway / Foundation Programı Nedir?

Kariyer hedefleriniz, dünyayı görme, farklı kültürler içerisinde yaşama arzunuz sizi yurt dışı eğitimi seçeneğine yönlendirdi. Yurt dışında eğitim almaya sizi ne motive ediyor olursa olsun, hayatınızı iyileştirecek birçok şeye imza atmanıza neden olacak yeterliliklere sahip olmanıza yardımcı olacağı kesin. 

Pathway / Foundation Programları

Bu programlar, basitçe “Hazırlık Programları” olarak nitelendirilebilir. Pathway programları, sizleri üniversite eğitiminizle birleşik bir şekilde size hazırlık eğitimi sunmaktadır. Her ülkenin eğitim standardı farklılık gösterir. Dünyanın her yerinden gelebilen uluslararası öğrencilerin bu programla beraber, üniversite eğitimi için yeterli seviyeye gelmesi amaçlanır. Bu eğitimde İngilizce dil yeterliliğinin yanı sıra sunum, makale yazımı, ekip çalışmaları, not tutma teknikleri ve zaman yönetimi gibi konular da yer alır. Bu programlar tamamlandıktan sonra, üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. 

Pathway / Foundation Programlarının İçeriği

Türkiye’deki eğitim sistemi, yurt dışındaki eğitim sisteminden farklıdır. Bu farklılıklar, üniversite hayatınıza başladığınızda hem sosyal hem de akademik olarak strese sokabilir. Pathway programları, sizi hem sosyal hem de üniversite eğitiminiz boyunca karşınıza çıkacak makale yazımı, sunum teknikleri, ekip çalışmaları, İngilizce dil yeterliliği gibi birçok konuda hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. 

Pathway programları için iyi bir lise mezuniyet ortalamasına sahip olmanız gerekmektedir. İyi bir ortalama ve aynı yüksek başarıyla tamamlanan Pathway programları, sizleri üniversite hayatınız için ayrıcalık kazanmanızı sağlayabilir. Kurumlar, yüksek başarılara sahip öğrencilere burs imkanları ya da eğitim ücretlerinde indirime yöneltme ya da programlarında ileri eğitimi almalarına yardımcı olabilirler.

Pathway/Foundation Programlarına Nasıl Başvurabilirim?

Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, Amerika, Yeni Zelanda ve İrlanda ülkeleri, yüksek eğitim standartları ve çeşitli sıralamalarda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 100’de yer alan okullarıyla, birçok Pathway/Foundation programı sunabilmektedir. Web sitemiz üzerinden, eğitim almak istediğiniz bölümlere göre Pathway/Foundation programlarını araştırabileceğinizi biliyor muydunuz? 

Bu sayfadan, eğitim almak istediğiniz bölümü seçtikten sonra ülkeyi ve eğitim seviyesini seçerek  değerlendirebileceğiniz okulları, ortalama ücretlerini ve gerekliliklerini keşfedin. Araştırmanızı gerçekleştirdikten sonra, Pathway/foundation programlarına başvurularınızı IDP Türkiye ile de gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz bölümler, programlar, vize koşulları ve daha fazlasıyla ilgili sizi güncel bilgilerle yönlendirecek uzman IDP danışmanlarıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, yurt dışı eğitiminiz için ihtiyacınız olacak İngilizce dil yeterlilik göstergeniz olacak IELTS sınavına IDP IELTS ile girebilirsiniz. Uzman danışmanlar, sizlere IELTS hakkında bilgiler vererek uygun tarihlere sınav kaydınızı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. 

Hayalinizdeki üniversitelerde eğitim hayatınıza bir an önce başlamak ve hem eğitim hem de kariyer hedeflerinizi fırlatma rampasına alacak yurt dışı eğitiminize başlamak için form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat, Virtual Counselling hizmetlerimizi kullanabilirsiniz! 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

Yurt dışı eğitim ülkeleri

En iyi yurt dışı eğitim ülkeleri. Dünya üzerinde 700’den fazla eğitim kurumuyla partnerlik yapıyoruz

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?