Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IELTS General Training ile İngiltere’de Okuyun!

Göçmenlik ya da yurt dışı eğitim başvurularında sizden istenecek ilk şey, İngilizce dil becerinizi bir belgeyle kanıtlamanızdır. İngilizce becerinizi ölçmek için tasarlanmış ve en çok tercih edilen dil sınavı olan IELTS (International English Language Testing System), dünya çapında 10.00’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilir. Academic ve General Training olmak üzere iki modülden oluşan sınav, farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. 

Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinin değerlendirildiği dört bölümden oluşsa da, başvuru yapacağınız kurum sizden IELTS Academic ya da General Training sonucu isteyebilir. 

IELTS Academic, yurt dışında eğitim ve kariyer için kullanılırken, General Training genellikle göçmenlik ve staj programlarına başvuru gibi akademik olmayan başvurularda geçerlidir. Ayrıca IELTS General Training, akademik olmayan ve günlük yaşamda kullanılan İngilizce becerinizi ölçen tek sınavdır. 

Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda ve Amerika’da bulunan bir yükseköğretim programına başvurmak isteyenlerin girmesi gereken sınav IELTS Academic’tir. Ancak size güzel bir haberimiz var:

Artık General Training IELTS ile yurt dışında bir yükseköğretim programına başvurusu yapabilirsiniz!

İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Sussex, IELTS General Training sonucu ile öğrenci kabul ediyor. Brighton’da bulunan ve Londra merkeze trenle 50 dakikalık mesafede bulunan University of Sussex, İngiltere’de üniversite eğitimi düşünenler için harika bir seçenek. 140 ülkeden gelen 2500’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmanın yanı sıra, pek çok ödüllü akadesmiyene de sahip. Bir araştırma üniversitesi olan University of Sussex, Nobel ödüllü araştırmacılardan eğitim alma şansını sunar.

University of Sussex, Lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra, foundation ve pre-master programlarına da sahiptir. 

IDP ev sahipliğinde University of Sussex ile düzenlenecek olan online buluşmaya kayıt olun, merak ettiğiniz her şeyi okul yetkilisinden öğrenin. 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?