Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada’da yapılacak şeyler ve aktiviteler: En iyi 5 Turistik Yer

Kanada; yaşamak, seyahat etmek ya da eğitim almak için dünyanın en iyi ülkelerinden biridir. Ülkenin çok kültürlü topluluğu hoşgörülü insanlara, dünyaca tanınan üniversitelere ve göz alıcı manzaralara sahiptir. Bize güvenin; buraya geldiğiniz anda, başka bir yerde olmayı istemeyeceksiniz. Kanada’da yapılacak o kadar çok şey var ki, uzun bir süre memleket özlemi çekmeyeceksiniz.

Kanada’nın en çok bilinen özelliği nedir?

Belki de Kanada denilince aklınıza buz hokeyi, akçaağaç pekmezi (maple syrup) ve acımasız derecede soğuk kış mevsimleri gibi ünlü özellikleri geliyordur. İşte Kanada’ya vardığınızda denemeniz gereken birkaç şey:

Ünlü Tim Hortons’u deneyin

Kanada’ya uzun ve yorucu uçuşunuzdan sonra rahatlayıp gevşemek için gitmeniz gereken tek yer – Tim Hortons! Dünya’nın en iyi kahvesine sahip olmakla ünlü bu yerin, demlenmiş lezzetli kahvelerinin kokusunu almak bile sizi canlandırmaya yetecektir. İster sabah dersine giden bir öğrenci ya da arkadaşlarıyla takılmak için bir araya gelen biri olun, birçok Kanadalı için Tim Horton günlü hayatın bir parçasıdır. Kısa sürede siz de en yakın Tim Hortons tezgahının tanıdık yüzü haline geleceksiniz. Klübe hoşgeldiniz.

Kanada’nın birinci turistik yeri – Niagara Şelaleleri’ni ziyaret edin

Niagara Şelaleleri, Kanada’nın milyonlarca turistin ziyaret etmesini sağlayan doğa güzelliklerinden biridir. Turist olun! Kanada’ya gelip Niagara Şelaleleri’ni ziyaret etmemek olmaz. Devasa şelale setininin hızlı akan sularının, daha onları görmeden duyabileceğiniz sağır edici bir ses çıkardığı söyleniyor. Şelalelere düzenli olarak giden çeşitli gezi grupları bulunur; birine katılın, fotoğraf çekin, turist gibi davranın ve arkadaşlar edinin! Bu, görmeniz gerekenler listesinden çıkarabileceğiniz 7 dünya harikasından biri.

Mutlaka yapın, bir hokey maçı izleyin!

Kanadalılar hokeye oldukça düşkündür ve siz de bunun nasıl bir şey olduğunu anlayabilmek için en azından bir oyuna gitmelisiniz. Duymuş olabileceğiniz Vancouver Canucks ve Toronto Maple Leaves gibi birkaç ünlü hokey takımı vardır.

Maç sırasında, Kanadalılar barlarda toplanır ve tuttukları takımı desteklerler. Bu bile Kanadalıların buz hokeyi sevgisi hakkında yeterince fikir verse de gerçekten anlayabilmek için gerçek bir maça katılın. Kim bilir, belki siz de büyük bir taraftar olursunuz.

Kanada’nın mükemmel doğasının tadını çıkarın!

Kanada, yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci ülke olduğunu, ancak oldukça az bir popülasyona sahip olduğunu biliyor muydunuz? Çoğu alan, Kanada’nın mükemmel manzarasını ve topoğrafyasını oluşturur. Kanada, maceracı bir gezgin için her şeyden biraz sunar. Rocky Dağlarının arasındaki büyük, temiz göllerinden kocaman çayırlara bu büyük, güzel ülkeyi keşfetmekten asla bıkmayacaksınız.

Her hafta sonu ziyaret edebileceğiniz yeni yerler olacak, bu yüzden çantanızı toplayın ve Kanada’nın güzel doğal alanlarını, ulusal parklarını, adalarını ve kumsallarını keşfedin.

Kanada’nın serin kışını kucaklayın

Kanada’da hava her zaman serindir. Ama yakın zamanda alışırsınız. Kanadalılar kışı kucaklamayı öğrenmişlerdir ve bu yüzden siz de yapılacak birçok şey olduğu için öğreneceksiniz. Kanadalılar oldukça sportiftir ve zamanlarını iyi geçirmek için snowbord, kayak, artistik buz pateni, curling ve daha birçok çeşitli kış sporu yaparlar. Ayrıca kocaman köpeklerin çektiği kızakla yumuşak karda kayarak Kanada’nın kıymetli köşelerine gidebilirsiniz. Evinize döndüğünüzde hava atabileceğiniz gerçekten mükemmel deneyimler yaşayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Kanada’da eğitim almak asla sıkıcı ve olaysız olmayacaktır. Kaçınılmaz akademik stresten sizi bir nebze uzaklaştırabilecek yapılacak once şey var. O yüzden hazırlanın ve bir süre Kanadalı gibi yaşayın. Kesinlikle seveceksiniz!

Önerilen Makaleler

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gezilecek yerler

Yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız Kanada’ya bayılacaksınız. Kanada, tatillerinizi geçirmek için sayısız ilginç, güzel ve heyecan verici turistik destinasyona sahip bir ülkedir.

İnsanlar ve Kültür

Kanada, el değmemiş doğal güzellikleri (özellikle geniş dağ sıraları), zengin tarihi ve farklı insan ve kültürlerin bir araya gelmesi ile ünlüdür. Dünyanın en büyük ikinci ülkesidir ve güneyde yer alan ABD’den kuzeydeki Kuzey Kutup Dairesi’ne kadar uzanır.

Money-Living-expenses-T1-370x242 (2).jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Yurt dışında eğitim almadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Yurt dışı eğitim yolculuğunuza gerçekten başlamadan önce bilmeniz gereken şeyleri kontrol edin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı