Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Birleşik Krallık’ta bütçenize uygun 7 eğlenceli aktivite

Birleşik Krallık’taki uluslararası bir öğrenci olarak eğlencenin tam da içindesiniz. Bizimle birlikte bazı eğlenceli aktiviteleri ve Birleşik Krallık’taki eğitim yolculuğunuz süresince bütçenize uygun siteleri inceleyelim.

Güzel mimarisi, resmedilmeye değer mevsim geçişleri, birçok şair, yazar, sanatçı ve ünlünün evi ve mezarı olan, diğer antik kaleleri ve yaşlı kayalıklarıyla -hoşlanmayacağınız hiçbir şey yok.

İngiltere çeşitli dünya olaylarına sahne olmuştur. Her birinin gelecekle ilgili farklı mizacı ve fikirleri olan kraliyet jenarasyonları olmuştur. Sanat hareketleri Londra sokaklarında patladı ve toplandı.

Tiyatro ve sanatı seviyor ya da yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız Birleşik Krallık’ta herkes için bir şey bulunabilir. Hareketli yaşantısından çayırlara ve doğa inzivalarına; İngiliz yaşantısının size hitap eden her şeyin tadını çıkarabilirsiniz. Burada yeni okulunuza yerleştikten sonra gitmeniz gereken şeyleri listeledik. Bir göz atın!

UK1.jpeg

Süslenin ve tiyatroya gidin!

Londra’nın meşhur olduğu bir şey varsa o da her köşede büyük miktarda tiyatroların bulunmasıdır. Bazıları yeni ve modern ihtiyaçlarla inşaa edilmişken, birkaç yaşlı olanlar kendilerine özel tarihi ve tarihle iç içe geçen mimarisiyle günümüze gelmiştir. Örneğin, Mamma Mia ve Les Misérables gibi klasik yapımlar Londra’da başlamıştır ve yıllardır orada oynanmaktadır. Gördüğünüz her yerde posterler ve reklam panolarında yeni ya da eski bir oyunun tanıtımını bulacaksınızdır; Londra her zaman tiyatro ve sanatla ilgilidir.

Eğer ilk defa ziyaret ediyorsanız, sizlere en azından birkaç tiyatro gösterisini ziyaret etmek için özel dikkat göstermenizi öneririz. Ütülü gömleğinizi alın, bilet alın ve müzikal, dramatik bir eğlence gecesi için Londra sokaklarına gidin!

İngiliz çay zamanını denemeye ne dersiniz?

Eğer öğleden sonra çayının zevkini daha önce deneyimlemediyseniz, tam da yerindesiniz. Hayır, gerçekten – İngiltere’nin çay zamanları oldukça ciddiye alınır. Eğer katılmazsanız anormallik olur! Bize güvenin; elinizde bir kupa ve ona uygun bisküvi ya da peynir tabağıyla kendinizi mükemmel bir huzur içerisinde hissedeceksiniz. Gerçek bir deneyimi yaşamanız için güzel, geleneksel bir çay odası bulmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda kendinize bir ya da iki çay yapmayı günlük rutininize ekleme özgürlüğüne sahipsiniz!

Şenlikleri sever misiniz? Glastonbury’de bir partiye katılın!

İngiliz kültürü ırk, yaş ya da müzik zevkinin ötesinde ilerlerken Glastonbury dört gözle beklenecek bir festivaldir. Somerset çiflik alanlarında her yaz gerçekleşir; ve daha önceden özellikle indie müzik sevenler için gerçekleşirken şimdi Beyonce, Jay Z ve diğerleri gibi büyük artistleri de ekleyen bir festivaldir. Biletler, gerçek İngiliz modasına uygun olarak sıcak kek gibi tükeniyor bu yüzden zamanından önce orada olacak yolu bulduğunuzdan emin olun!

Sunday Roast pişirin!

İngilizler her Pazar günü güveçte rosto yapmayı gelenek kabul ederler. Birçok aile bunu görev duygusuyla her hafta yapar ve bunu bir araya getiren, bağlayıcı toplanma haline getirir. Yerel bir birahaneye gidip onlara katılmak yerine, evinizde ev arkadaşlarınız ya da arkadaşlarınızla bunu ypamayı deneyebilirsiniz. İyi bir aşçı olup olmamanız önemli değil; rosto geleneği daha çok bir arada olmak ve eğlenmekle ilgilidir. İster et, tavuk, kuzu etini mükemmel bir şekilde rostolanmış patatesler ve sevdiğiniz sebzelerin yanında tercih edebilirsiniz. Sonunda yemek sosuyla buluştuğunda deneyim sıradanlıktan fantastik bir deneyime dönüşür. Dürüst uyarı: kaçamak günü yemeğidir!

Büyük Britanya’nın sahil kıyılarını ziyaret edin

Güneşli bir günde okyanusa bakmak için dışarı çıkmanın zevkini kim inkar edebilir? İngiliz Adaları oldukça küçük bir bölgede olduğu için, İngilizler güneş ışığının süzüldüğünü görür görmez okyasu ziyaret etmeye giderler. Eski moda kartpostallar sizlere İngiliz sahillerinin kaba, müstehcen mizahla ilişkili olduğunu söyler – bunların hepsi eğlencenin bir parçası! Hangi şehre ya da kasabaya gideceğinize bağlı olarak sahillerde yapacağınız değişik şeyler olabilir; bazıları turist odaklıyken Whistable ve Margate gibi bazıları huzurlu ve durgundur.

Fringe festivalinde Edinburgh’u ziyaret edin

İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh her Ağustos ayında her tür performans sanatçısı ve komedyene ev sahipliği yapar. Oyunlar ve tiyatrolarla bütün bir ay festivale dönüşür ve şehir hayata döner. Eski ve yeni yıldızları yeni materyaller, eski favoriler, tek satırlı komedi ve deneysel stillerle de bekleyebilirsiniz! Haklı olarak dünyanın en büyük sanat festivali olarak belirtilebilecek bu festival, Edinburgh’u canlı ve heyecan verici maceraya dönüştürür. Cebinizde birkaç biletle oraya gidin ve Fringe’in sizler için neler sakladığını keşfedin!

Shekespeare oyununu onun evinde izleyin

Eğer şiir ve edebiyat hayranıysanız ya da özellikle Shakespeare hayranıysanız, eğlencenin tam da içindesiniz. Londra’da Shakespeare’in dünyasına girin ve Ozan’ın hayat verdiği bir oyunu deneyimleyin! Londra’da 5£’a Elizabeth dönemi stiliyle seyirciler arasında ayakta durabileceğiniz groundling bileti alabilirsiniz. Shakespeare’in memleketinde bir oyun izlemek için Stratford üzerinden Avon’a gidebilirsiniz! Bundan daha özel bir şey var mı?

Birleşik Krallık ziyaret edilebilecek sevimli bir yerdir, özellikle eğitim almak için gidiyorsanız. Bu kadar tarihi içinde barındıran bir yerde olmak mükemmel bir deneyim olabilir; güzel mimarisi ve nefes kesen doğa harikalarını saymıyoruz bile. Bir ipucu: oraya gidin ve açık bir zihinle muhtemelen sizin kültürünüzden tamamen farklı bir kültürde yaşamanın nasıl bir his olduğunu hissedin.

Önerilen Makaleler

Çevre edinme ve sosyalleşme

Çevre edinmek elbette ki önemlidir. Fakat bir yabancı öğrenci için, bir daha görmeyecekse ya da mezuniyetten sonra ülkesine dönecekse insan tanımak ne kadar anlamlıdır?

Londra’daki uluslararası öğrencilerin tasarruf edebilmeleri için en iyi 10 ipucu

Londra, seyahatin yanı sıra eğitim sistemleri ile de en çok bilinen bölgelerden bir tanesi. London School of Economics, University College London, Oxford University ve Cambridge University gibi dünyaca ünlü okullar Birleşik Krallık’ta Londra çevresinde bulunmaktadır.

Mağazalar ve restoranlar

Süpermarketlerden özel ürünler satan mağazalara; çiftçi pazarlarından kaliteli restoranlara Birleşik Krallık’ta alışveriş yapmak ve yemek yemek için çok sayıda seçeneğiniz bulunuyor.

Yolculuk hazırlıkları

Nihayet eğitim programınızı seçtiniz. Şimdi hayatınızı değiştirecek bir uluslararası eğitim deneyimi için hazırlık yapma zamanı.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?