Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

2020 İşletme ve Ekonomi Alanında Birleşik Krallık’taki En İyi 10 Üniversite

Birleşik Krallık’ta işletme, yönetim, muhasebe, finans veya ekonomi diploması mı arıyorsunuz? Subject Business and Economics tarafından prestijli 2020 Times Yüksek Öğretim (THE) Dünya Üniversitesi Sıralaması’na göre, bu alanlarda 2020 yılında en iyi 10 Birleşik Krallık üniversiteleri bu son listesine göz atın.

Konuya Göre Sıralama Nedir?

THE World University Rankings by Subject: Business and Economics tablosu işletme ve yönetim, muhasebe ve finans, ekonomi ve ekonometri konularında önde gelen üniversiteleri gösterir. Bu tür üniversite sıralaması, Dünya Üniversite Sıralamasında 5 alanda gruplanan aynı 13 performans göstergesini kullanır: Öğretim, Araştırma, Alıntılar, Uluslararası görünüm ve Sanayi geliri.

Öyleyse, 2020'de işletme ve ekonomi alanında Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversiteyi keşfedelim!

1. Oxford Üniversitesi

1.University of Oxford.jpg

Son birkaç yıldır, Oxford dünyanın 1 numaralı üniversitesi seçildi ve aynı zamanda İngilizce konuşulan ülkelerdeki en eski üniversitedir. Üniversite farklı bir üniversite yapısına sahiptir ve Oxford mezunları hem bu büyük, uluslararası üne sahip üniversiteye hem de disiplinlerarası akademik topluluğa ait olmaktan yararlanır

Oxford işletme okulu Saïd Business School, ise 1996 yılında Suriyeli-Suudi işadamı ve hayırsever Wafic Saïd'in cömert bağışlarıyla kuruldu. Okul, Oxford'un işletme, yönetim ve finans alanlarında lisans ve lisansüstü öğrencileri için öğrenme merkezidir.

2. Cambridge Üniversitesi

2. University of Cambridge.jpg

Cambridge, hayatta kalan dünyanın en eski 4. üniversitesidir. Bu yıl Cambridge, ABD'den Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nden sonra dünyada 3. sırada yer aldı.

Cambridge Judge Business Okulu'nun özellikle girişimcilik ve yenilik yönetiminde güçlü olduğu düşünülmektedir. Okulun yenilik programları, bir kuruluşun çeşitli alanlarında yenilik yeteneklerini mümkün kılmak için özel olarak tasarlanmıştır.

3. Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu (LSE)

3. London School of Economics and Political Science (LSE).jpg

2020 Dünya Üniversite Sıralaması’na göre LSE bu yıl dünyada 27. sırada yer alıyor. LSE'nin 18 Nobel Ödülü sahibi ile bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Hepsi bu ünlü Londra merkezli kurumda ders verdi veya okudu.

LSE mezunları için ilk 4 sektör Bankacılık ve Finans, Araştırma ve Eğitim, Politika ve Devlet ve Danışmanlıktır.

4.University College London (UCL)

4.University College London (UCL).jpg

UCL, Londra’nın önde gelen çok disiplinli üniversitesi ve İngiltere’nin her dinden ve kadınlar ve erkeklerle eşit şartlarda öğrenci kabul eden ilk üniversitesidir. Bu yıl, UCL dünya çapında 2020 Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması’nda 15. sıradadır.

UCL School of Management ; yönetim, girişimcilik, işletme için bilgi yönetimi, yönetim bilimi ve iş analitiği alanlarında lisans, lisansüstü ve yönetici programları sunmaktadır.

5. Warwick Üniversitesi

University of Warwick.jpg

Warwick Üniversitesi, araştırma ve öğretimde mükemmellik, yenilikçilik ve iş dünyası ve endüstri ile bağlantılar konusunda tanınmış bir üne sahip, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinden biridir. 2020 THE Sıralaması'nda Warwick Üniversitesi, dünyada 77. sırada yer alarak önceki yıl sıralamasından 2 sıra yükseldi.

Warwick Business School WBS Avrupa'nın en prestijli işletme okullarından biridir ve aynı zamanda Üniversitenin en büyük bölümüdür. Coventry şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Muhasebe, Finans, Uluslararası İşletme ve Yönetim alanlarında çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

6. Manchester Üniversitesi

University of Manchester.jpg

Manchester Üniversitesi, 2020 Dünya Üniversite Sıralaması’na göre dünyanın en iyi 55. üniversitesidir. Bu önde gelen uluslararası üniversite, şimdiki ve eski personeli ve öğrencileri arasında 25 Nobel ödüllü zengin bir akademik mirasa sahiptir. Birleşik Krallık’taki en büyük öğrenci topluluğuna sahip en büyük tek siteli üniversitedir.

İşletme okulu, Alliance Manchester Business School, Birleşik Krallık’ın ilk iki işletme okulundan biriydi. Lisanstan CEO'ya kadar her düzeyde birinci sınıf araştırma ve endüstri odaklı eğitim sunmaktadır.

7. Edinburgh Üniversitesi

7.University of Edinburgh.jpg

Edinburgh, İskoçya'nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Son dört yüzyıl boyunca, üniversite hem araştırma hem de öğretimde mükemmellik için kıskanılacak bir itibar oluşturdu ve dünyanın önde gelen düşünürlerinden bazılarını çalışmaya ve çalışmaya çekti.

Edinburgh Üniversitesi İşletme Fakültesi, işletme ve yönetim alanında lisans, lisansüstü ve yönetici eğitimi programları sunmaktadır. Aynı zamanda çok çeşitli iş konularında araştırma, tartışma ve tartışma platformu sunar.

8. Sussex Üniversitesi

University of Sussex.jpg

Sussex Üniversitesi, bu yıl dünyada 161. sıradan 146. sıraya yükselerek dünya sıralamasında önemli ölçüde iyileşme kaydetti. Sussex, 1960'larda kurulan ve 1961'de Kraliyet Şartı'nı alan Birleşik Krallık üniversitelerinin yeni akımının ilkiydi. Üniversite, Brighton'ın eteklerinde, Londra'ya ve Gatwick ve Heathrow'daki büyük uluslararası havaalanlarına kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır.

Sussex Üniversitesi İşletme Okulu Sussex Üniversitesi İşletme Okulu, Sussex'teki yeni akademik bina olan Jubilee Binasında bulunmaktadır. Araştırmaları, insanların ve kurumların geleceğini etkilemek için yönetim, ekonomi, bilim, teknoloji ve inovasyon çalışmalarından yararlanır.

9. Surrey Üniversitesi

9.University of Surrey.jpg

Surrey Üniversitesi, Kraliyet Şartı'nın verilmesi ile 1966 yılında kurulmuştur, ancak kökleri 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. İngiltere'nin hareketli Guildford kasabasında bulunan Surry, öğrencilere kişisel ve profesyonel başarı için ilham vermek için olağanüstü öğretim ve pratik öğrenme sunar.

Surrey İşletme Okulu, İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği (AACSB) ve MBA Derneği (AMBA) tarafından yetkilendirilmiştir. Böylece okul, kaliteye ve sürekli iyileştirmeye olan bağlılığını doğrulamaktadır.

10. Leeds Üniversitesi

University of Leeds.jpg

Leeds Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki araştırma ağırlıklı üniversitelerdeki Russell Grubu arasındadır. Leeds öğretim elemanlarına 26 Ulusal Öğretim Bursu verilmiştir - bu da Birleşik Krallık'taki diğer üniversitelerden daha fazladır.

Leeds Üniversitesi İşletme Okulu, önde gelen küresel lig tablolarına göre düzenli olarak dünya sıralamasında lider, tam hizmet veren bir işletme okuludur. Ayrıca AACSB, AMBA ve EQUIS tarafından resmen tanınmış olan dünya çapında az sayıdaki okuldan biridir.

Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerde eğitim almaya bir adım daha yaklaştınız! İş ve ekonomi konularında sizin için en iyi bölüme göz atın ve beklentilerinize uygun en iyi Birleşik Krallık üniversitesini bulmak için bugün IDP danışmanınızla konuşun

Recommended Articles

Birleşik Krallık için öğrenci vize başvurusu için sizin rehberiniz

İhtiyacınız olan vize yaşınıza ve yapmak istediğiniz çalışma şekline bağlıdır. Öğrenci vizelerinin ve başvuru koşulları aşağıda gösterilmiştir ancak daha detaylı Bilgi için gov.uk sitesini ziyaret etmelisiniz.

Yurt dışında eğitim için doğru bölümü seçmenin zorlukları

Hayatınızı değiştirecek yurt dışı eğitim deneyimine başlamak üzeresiniz. Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Londra’daki uluslararası öğrencilerin tasarruf edebilmeleri için en iyi 10 ipucu

Londra, seyahatin yanı sıra eğitim sistemleri ile de en çok bilinen bölgelerden bir tanesi. London School of Economics, University College London, Oxford University ve Cambridge University gibi dünyaca ünlü okullar Birleşik Krallık’ta Londra çevresinde bulunmaktadır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?