Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Oturduğunuz Yerden Farklı Ülkeleri Gezin: Kanada

 

Kanada’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerleri önceki yazılarımızda da sürekli söylüyorduk ama bu yazımızda Kanada’yı evinize getirip söylediğimiz kadar iyi olduğunu daha iyi anlatmaya çalıştık. Coronavirüs küresel salgınından dolayı ertelenen seyahat, yurt dışı eğitim planlarının yeterince moral bozucu olduğu artık su götürmez bir gerçek. Burada bizim yapabileceğimiz belki de en iyi şey, geleceğe olan inancımızı yitirmemek ve iyi bir kariyer, eğitim ve seyahat fırsatı için hazırlık ve planlar yapmaya devam etmek olacaktır. 

Kanada

Yüz ölçümü bakımından dünyanın ikinci en büyük ülkesi olan Kanada, sadece hoşgörülü toplum yapısıyla bile uluslararası öğrenciler ve ziyaretçiler için kendisini tercih unsuru yapabilmektedir. Bunun yanında ülkenin milli parkları, doğal güzellikleri ve karışık kültürel yapısıyla sizlere eşsiz bir deneyim sunmaya hazır bir ülkedir. 

Niagara Şelalesi

Adından sürekli bahsettiren Niagara Şelalesi, metrelerce yükseklikten akan tonlarca ağırlığındaki suyun oluşturduğu muhteşem bir doğa harikasıdır. Üzerinize su sıçramadan Niagara şelalesini videodan izleyebilirsiniz. 

Vancouver, British Columbia

British Columbia bölgesinin batı kıyısında bulunan Vancouver, ülkenin en zengin çeşit kültürlerini içinde barındıran şehirlerinden bir tanesidir. Kültürel zenginliğinin yanı sıra sanat alanlarında da ileri gelen şehir, aynı zamanda Deadpool, X-Men, Superman, Watchmen, Star Trek gibi popüler filmlere de ev sahipliği yapmıştır. 

Bu videoda izleyeceğiniz yerler ise Vancouver’ın ünlü noktaları Stanley Park, Queen Elizabeth Park ve Kirsilano Beach olarak sıralanıyor. Sakin ve güzel şehrin görüntüleri izleyeceksiniz.

Alberta, Royal Tyrrell Museum

Eğer çocukluğunuzdan beri dinazorlara meraklıysanız, bu video gerçekten hoşunuza gidecek. Alberta’daki Royal Tyrrell Müzesi dünyanın en büyük dinazor müzelerinden biridir. Siz gidip onları yerinde görmeden, biz dinazorları evinize getirelim: 

Alberta, Kayak ve Köpeklerin Çektiği Kar Kızağı

Kanada denildiğinde karlı dağlar ve yollardan, kızaklardan ve kayaklardan bahsetmemek olmaz. Önce Lake Louise Kayak Merkezi’nde bir kayak turuna çıkacak, daha sonrasında Kananaskis’te muhteşem kar manzarasıyla ve tatlı köpeklerle birlikte bir kızak turuna çıkacaksınız.

Vahşi Kanada

Yüz ölçümü açısından dünyanın ikinci en büyük ülkesinin insan nüfusunu bir kenara bırakıyor ve bu muhteşem ülkedeki doğal yaşam sizi daha çok cezbediyorsa, bu belgesel tam size göre. 2018’de Bilim ve Doğal Yaşam Belgeseli Rob Stewart Ödüllerini alan bu belgesel “The Wild Canadian Year” adıyla internette de bulunmakta. Yine de biz size en iyilerinden bir parçasını sunmuş olalım:

Kanada’nın muhteşem doğası, hoşgörülü toplum yapısıyla beraber eğitim ve yaşam kalitesi bakımından dünyanın ileri gelen ülkelerinden biri olması birçok açıdan tercih sebepleri arasında bulunuyor. IDP Yurt Dışı Eğitim’in sağladığı ücretsiz danışmanlık hizmetiyle beraber, Kanada’da eğitim alma fırsatlarını keşfedebilirsiniz. Şimdi formu doldurmanız yeterli!

Önerilen Makaleler

Neden Kanada’da Eğitim?

Ekonomik eğitim ücretleri, nitelikli kurumları, eğitim sonrası çalışma imkanları, göçmenlik opsiyonları ve sıcakkanlı insanları ile Kanada’nın uluslararası öğrenciler için hızla, önde gelen destinasyonlardan biri haline gelmesi hiç de şaşırtıcı olmasa gerek.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?