Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Oturduğunuz Yerden Farklı Ülkeleri Gezin - Avustralya

COVID-19 adıyla da bilinen global salgın sonrasında, toplum sağlığını koruyabilmek adına en önemli bireysel çabamız evlerimizde kalmak, zorunda olmadıkça sokağa çıkmamak oldu. İş yerleri, çalışanlarının evlerinde daha güvende çalışabilmeleri adına adımlar atarken, eğitim kurumları da uzaktan eğitim olarak da bilinen internet üzerinden teorik derslerle gündemlerine devam ederek bu salgının yayılmasına engel oluyorlar. 

Evlerimizde sevdiklerimizden ve günlük hayatta yapmaktan hoşlandığımız şeylerden uzakta kalıyoruz. Belirsizlik içerisinde ertelemiş olduğumuz seyahat, yurt dışı eğitim planları morallerimizi iyice bozarken artık sosyalleşmek, kişisel ve kültürel gelişimimizde bize en hızlı ve güvenli yolu sağlayan internet hayatlarımızda daha da önemli bir hale gelmiş oldu. Sağlıklı ve mutlu bir geleceğe olan inancımız tam! Bu yüzden, oturduğunuz yerden gezebileceğiniz IDP’nin yurt dışı eğitim ülkelerinden biri olan Avustralya’ya dair her şeyi sizler için derledik!

Avustralya

Yurt dışı eğitimi için dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Avustralya; sosyo-kültürel yapısı, eşsiz doğası ve yaşam kalitesi bakımından sizlere eşsiz olanaklar sunacak. 

İlk durağımız Sidney! 

Avustralya’nın en ünlü ve en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Sidney’de bir gününüzü nasıl geçirebileceğinize dair 360° videolar bulunmakta. 

Bu videolardan ilki, sesli rehberle birlikte sırayla sizleri Opera House etrafında dolaştırıyor ve sonrasında ihtişamlı Ana Salon’u gezdiriyor. Opera binasının camlı terasında sizleri manzaraya hayran bıraktırdıktan sonra Sidney’in meşhur kumsallarından olan Bondi Beach’e götürüp Coastal Walk’ta bembeyaz dalgaların manzarası eşliğinde bir yürüyüşe çıkarıyor.

İkinci video, sizi Circular Quay’den Harbour Bridge’e kadar karadan gezdirdikten sonra ayağınızı yerden kesecek! Sizi Sidney’in sahil kıyılarını havadan dolaştıracak bu videoda maviliğe ve beyaz dalgalara doyacaksınız.

Eğer Sidney’in meşhur Opera House’unda adım adım gezmek isterseniz, Google Arts & Culture, sizlere bu imkanı sağlıyor! Sidney Opera House’u gezebileceğiniz linke buradan ulaşabilirsiniz. Avustralya’da sanat ve kültür için daha fazla merak ettiklerinize de Google Arts & Culture aracılığıyla buradan ulaşabilirsiniz

İkinci durağımız Melbourne!

2011 yılında The Economist dergisinin “Dünyanın en yaşanabilir şehirleri” sıralamasında birinci sırada yer alan Avustralya’nın ikinci büyük şehrini ziyaret edeceğiz. Tarihi, iklimi ve kültürel yapısının yanı sıra sporda da söz edilmeye değer Melbourne’de gezelim. 

İlk videomuz St. Patrick’s Katedrali’nden başlayarak Melbourne’un eşsiz mimari yapılarını ziyaret ederek meydanlarında, köprülerinde gezinmenizi sağlıyor.

Melbourne deyince tenisten bahsetmemek olmaz. Avustralian Open olarak da bilinen, her yıl düzenlenen tenis turnuvası ilk defa Melbourne’da 1880 yılında organize edilmiştir. Avustralya’da Tenis tarihi ve gelişimi hakkında bilgi edinmek için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, Melbourne’de sanat ve kültür etkinliklerinin yıllar içindeki gelişimlerini evinizde oturduğunuz yerden deneyimlemek istiyorsanız bu adresi inceleyebilirsiniz!

3. ve son durağımız: Kanguru Adaları

Kanguru Adaları, Avustralya’nın Tazmanya ve Melville Adaları’ndan sonra üçüncü en büyük adasıdır. Korunan birçok ulusal parkı, kamp alanları ve sahilleriyle görülmeye değer bir deneyim sunuyor.

Eşsiz güzellikleri, tarihi ve sanat, spor, kültürel etkinlikleriyle bize birçok seçenek sunan Avustralya, elbette burada yazdıklarımız ve bir araya getirdiklerimizle sınırlandırılabilecek bir ülke değil elbette. Sizler için bir araya getirdiğimiz bu parçalar sadece bir kısmı. Her şey yoluna girdiğinde gerçeğe dönüştüreceğiniz yurt dışı eğitim hayalleriniz için birkaç rota oluşturmanıza yardımcı olmayı umuyoruz. 

Avustralya’da eğitim olanakları, başvuru koşulları ve yaşam olanakları hakkında daha fazla bilgi almak için IDP Education sizlere ücretsiz yurt dışı eğitim hizmeti sunuyor. İletişime geçin, uzman danışmanlar sizlere yardımcı olsun!

Önerilen Makaleler

Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri

Yabancı öğrencilerin yurt dışında öğrenim gördüğü ilk üç uluslararası ülkeden biri olan (ABD ve İngiltere’nin yanı sıra) Avustralya, öğrenci hayatının tadını en iyi şekilde çıkarmanıza olanak sağlar.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin