Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Oturduğunuz Yerden Farklı Ülkeleri Gezin - Birleşik Krallık

 

Malum global salgının sonrasında sevdiklerimizden ve günlük hayatta yapmayı sevdiğimiz şeylerden uzakta kalıyor oluşumuz, belirsizlik içerisinde ertlemiş olduğumuz seyahat, yurt dışı eğitim planlarımızın moralimizi bozmasına izin vermemeliyiz. Bu konuda yardımcı olmak için IDP’nin yurt dışı eğitim ülkelerinden biri olan Birleşik Krallık’ta çıkabileceğiniz online yolculuk için gerekli linkleri sizler için derledik!

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık dört devletten meydana gelir. Bu ülkeler: Galler, İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan oluşur. Yurt dışı eğitimi için uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Birleşik Krallık’ın tarihi, doğal ve kültürel çeşitliliği ve güzellikleri göz önüne alındığı zaman bunun pek de şaşırtıcı bir sonuç olmadığı ortaya çıkacaktır. 

Elbette Birleşik Krallık’ın bütün muhteşem yerlerini sıralamak yeterli olmayacaktır ama zaten gelin, her güzelliği keşfetmeyi , yurt dışı eğitimi için orada gerçekten deneyimlemeye bırakalım. 

Buckingham Sarayı

Londra Westminster’da yer alan Buckingham Sarayı hükümet işlerinde ve yabancı devlet insanlarını ağırlamak için kullanılmaktadır. Tarihiyle ve güzelliğiyle dikkat çeken bu sarayı BBC’nin hazırladığı video aracılığıyla gezebilirsiniz. 

Windsor Kalesi

Berkshire’da bulunan Windsor Kalesi gezineceğimiz bir başka tarihi yapı. Hala Kraliyet ailesine ait olan Windsor Kalesi, hala Kraliçe tarafından da sık sık ziyaret edilmektedir. Bizzat ziyaret etmeden önce bu video ile bu mükemmel kaleye bir göz gezdirebilirsiniz.

Londra

O kadar saray gezdikten sonra, şehrin içerisinde şöyle bir turlamamak olmaz. Londra’nın cazibe merkezlerini gezmeye Westminster Köprüsü’nden başlıyorsunuz. 

Edinburgh – İskoçya

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, bir başkent olmanın yanı sıra kültür festivallerinin gerçekleştiği oldukça önemli duraklardan bir tanesi. Ziyaretimize Edinburgh Kalesi ile başlayıp sonrasında Ben Nevis dağına tırmanarak yamaç paraşütü ile İskoçyanın yeşil çayırları, mükemmel manzarasını karşılayalım. 

Stonehenge

Varlığı tarih öncesi zamanlara uzanan bu taşlar, tarihin bize bıraktığı harikalardan biridir. Londra’nın 130 km batısında yer alan bu antik yapı zamanında mezar olarak kullanılması, tarihinin ve bulunmuş olduğu düzlüğün sakinliğiyle beraber tüylerinizi diken diken edecek. 

Eğer, “Hem IELTS Listening yeteneğimi geliştirmek istiyorum hem de İngiltere’nin tarihi hakkında birçok şeyi öğrenmek istiyorum” diyenlerdenseniz, buradan tarihi İngiltere hakkında birçok bilgiye ulaşabilir, podcastleri dinleyebilir ve haritadaki konumlarıyla bulabilirsiniz. Bunun dışında British Museum’un Google ile ortak çalışmayla oluşturduğu Afrika, Amerika, Asya, Avrupa ve Okyanusya kıtalarındaki tarihi eserler hakkında detaylı bilgiler verilmesini sağlayan bu web sitesinde, kulağa hoş gelen tonlarla tarih çizgisinin birbirine bağlanan detaylarını öğreneceksiniz. 

Çok yönlü yapısı ve muhteşem güzellikleriyle dolu bu ülkelerdeki eğitim olanaklarını merak ediyorsanız, IDP’nin uzman yurt dışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçmeniz yeterli! Şimdi formu doldurun, uzman danışmanlar hayallerinizi gerçekleştirmenize ücretsiz destek olsun!

Önerilen Makaleler

Avustralya’da İnsanlar ve Kültür

Büyük ihtimalle kafanızda oldukça iyi bir imaj vardır. Birleşik Krallık, etkisi tüm dünyaya yayılmış ve en çok tanınan ülkelerinden biridir.

2020 İşletme ve Ekonomi Alanında Birleşik Krallık’taki En İyi 10 Üniversite

Birleşik Krallık’ta işletme, yönetim, muhasebe, finans veya ekonomi diploması mı arıyorsunuz? Subject Business and Economics tarafından prestijli 2020 Times Yüksek Öğretim (THE) Dünya Üniversitesi Sıralaması’na göre, bu alanlarda 2020 yılında en iyi 10 Birleşik Krallık üniversiteleri bu son listesine göz atın.

Konaklama

Evden uzakta evinizi bulmak. Eğitiminiz boyunca kalacağınız yeri bulmak için 4 seçeneğiniz bulunuyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin