Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Trinity College Dublin 21/22 Alımları İçin Güncellemeler - II

Trinity College, 2021 yılında yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilere yeni yüksek lisans programları sunuyor. Bu programlar: 

  • Kuantum Alanları, Bağlar ve Yer Çekimi Master Programı
  • Trinity'de Akıllı & Sürdürüleabilir Şehirler Master Programı

olarak sıralanıyor. 

Kuantum alanları Master Programı, bir yıllık ve tam zamanlı eğitim programıdır. Teorik anlamda Fizik Bilimini derinlemesine inceleyen bu alan, Enerji teorisi, yer çekimi, evrenbilimi, çağraz ölçüm teorisi gibi alanlarda öğrencilerini doktora programlarına hazırlamayı hedefliyor. Bölüm hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler Master Programı ise E3 kapsamında verilen yeni bir program olarak öğrencilere sunulmuştur. Bu programla beraber öğrenciler kentsel coğrafya ve planlama araçlarını kullanarak daha akıllı ve sürdürülebilir şehirler hakkında derinlemesine bir anlayış kazanacak; akıllı teknolojilerin işlevlerini ve uygulamalarını analiz etmek için mühendislik ve bilgisayar bilimlerindeki yöntemlerini inceleyecek ve bu akıllı, çağdaş şehirlerin oluşumunun çevresel etkilerini ekolojik olarak inceleme fırsatı bulacak. 

Trinity College Dublin'in Avrupa vatandaşı olmayan öğrenciler için E3 alanları kapsamında 10.000€ değerinde burs imkanı sağladığını önceki yazımızda duyurmuştuk. Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler Master Programı için de bu burs geçerlidir. Detaylı bilgi için broşürü indirebilirsiniz. 

Yeni Burslar

Trinity College, 5.000€ değerinde, 2021 için yeni burslarını duyurmaya başladı. Buna göre, Avrupa vatandaşı olmayan öğrenciler için akademik başarı, değerlendirme ve adayların Trinity ailesine kazandıracakları potansiyeller göz önünde bulundurularak; öğrencilerin bu burstan faydalanmasına olanak tanıyacak. 

Lisans alanları için Tıp, Diş Hekimliği ve Oyunculuk programları dışında bütün lisans alanlarında uygulanabilmekte. Burs başvurusunu yapmak için istenilen dokümanlar arasında, öncelikle Trinity College'de bir lisans bölümüne başvuru yapmış olmanız ve başvurduğunuz bölüm için şartlı ya da tam kabul mektubunuzu almış olmanız gerekir. Eğer hayalinizdeki bölüm için henüz başvuru yapmadıysanız, IDP danışmanınız size bu konuda yardımcı olabilir. 

Şartlı ya da tam kabul mektubunuzu aldıktan sonra, "Trinity Ailesine nasıl katkı sağlayabileceğiniz"e dair 200 kelimelik bir niyet mektubu hazırlamanız gerekir. Bunun dışında Özgeçmişiniz belgeniz yeterli olacaktır. Burs için kabul alırsanız, bu size yine e-mail yoluyla bildirilecektir. 

Yüksek Lisans alanları için, burs hakkına sahip olmak için Avrupa vatandaşı olmamanız ve tam zamanlı bir yüksek lisans programına başvuru yapmış, şartlı ya da tam kabul mektubunuzu almış olmanız gerekmektedir. İşletme Fakültelerindeki bölümler için başvuru yapacak öğrenciler; İşletme alanlarının burs programlarına başvuru yapması gerekmekte. Aynı lisans bölümlerinin burs başvurusu gibi, yüksek lisans alanlarının burs başvuruları için de "Trinity Ailene nasıl katkı sağlayabileceğiniz" ile ilgili 200 kelimelik bir niyet mektubu hazırlamanız gerekir. Bunun dışında aynı şekilde özgeçmişinizi listeye eklemeniz yeterli olacaktır. 

Yeşil Üniversite

Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesi açısından dünyanın en iyi 14. üniversitesi seçilmiştir. Karbon ayak izini indirebilmek adına bütün broşürlerin online olarak indirilmesini sağlayan bir sistem geliştirmişlerdir. Online broşürlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Trinity'de Christmas Tatili

Küresel pandemi dolayısıyla Christmas korolarının ve marketlerinin eskisi gibi cıvıl cıvıl olmaması üzücü olsa da yeni yıl ruhunu ve Christmas'ın güzelliğini yansıtmak için çalışmalara girişilmiş. Trinity College, öğrencileri için aktiviteleri düzenlemenin yanı sıra, "Winter Lights Dublin" projesinde yer alarak şehrin farklı yerlerinde ışıklandırmalar ve bu ışıklandırmaların online yayınlandığı programları da mevcut. "Winter Lights Dublin" ışıklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Çok uluslu sektörlere olan bağlantıları, dünyaca ünlü mezunları ve kaliteli eğitimiyle geleceğinizi garanti altına alacak Trinity College Dublin hakkında uzman danışmanlarımızdan daha fazla bilgi almak için form doldurabilir ya da WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?