Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Öğrenim ücretleri ve Birleşik Krallık’ta eğitim maliyeti: 2020 uluslararası öğrenciler için Rehber

Uluslararası öğrenciler için Birleşik Krallık’ta eğitim maliyeti nedir? Birleşik Krallık’ta lisans dereceleri için öğrenim ücretleri lisansüstü seviyelerden farklı mıdır? İngiltere'de yaşam ve eğitim maliyetini nasıl azaltabilirsiniz? Bu yeni kılavuzda tüm bu soruların cevaplarını bulun!

İlk olarak, akılda tutulması gereken bazı önemli faktörler!

Birleşik Krallık’ta çalışma gezisi planlarken, bazı önemli faktörleri dikkate almak gerekir. Bu nedenle, banka hesabınıza dönmeden önce, aşağıdaki soruları cevaplamanız önerilir.

  • Birleşik Krallık’ın tam olarak neresinde eğitim görmeyi ve yaşamayı planlıyorsunuz?
  • Hangi kuruma başvuruyorsunuz?
  • Üniversite konaklama tercih veya kampüs dışında yaşayacak?
  • Seçtiğiniz bölüm veya derece için öğrenim ücreti nedir?

Birleşik Krallık’ta eğitim maliyeti büyük ölçüde bu soruların yanıtlarını bağlıdır. Eğitim maliyetleri hakkında doğru bir tahmin almak için, bazı planlamanın yanı sıra bazı rehberlik gerekir. Planlamaya başladığınızı varsayarsak, deneyimlerimiz ve sizin için topladığımız bilgiler konusunda size rehberlik etmek için buradayız. Bu makale, Birleşik Krallık’ta eğitim alırken harcama açısından ne bekleyeceğiniz konusunda net bir resim çizmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıntılara girmeden önce, burada alıntılanan değerlerin çoğunun tahminler ve ortalamalar olacağını belirtmeliyiz.

Birleşik Krallık’ta bir lisans derecesi eğitim maliyeti

Birleşik Krallık’ta bir lisans derecesini takip ederken, eğitim kurumu, çalışma programı ve menşe ülkeniz gibi bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin; uluslararası öğrenciler için Birleşik Krallık’ta bir lisans derecesi eğitim maliyeti genellikle Birleşik Krallık öğrencileri veya AB öğrencileri için eğitim maliyeti daha yüksektir. Uluslararası öğrenciler için, lisans derslerinin ortalama öğrenim ücretleri her yıl 12.000 GBP ile 9.000 GBP arasında olabilir. Bazı alanlar diğerlerinden daha pahalıdır. Örneğin, tıpta bir lisans derecesinin maliyeti size 38.000 GBP kadar mal olacak.

Üniversitenin sadece başarılı mali bağımsızlık kanıtını sunabilecek bir öğrenciyi kabul edeceğini unutmayın. Bu, İngiltere'de harcayacağınız her ay için en az 1,015 GBP ve eğer eğitim kurumu Londra'da ise yaklaşık 1,265 GBP olan bir banka hesabı göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Mali durumunuzu kanıtlayamamak, dördüncü seviye öğrenci vizesi için uygun olmayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, altı ay veya daha az bir konaklama için 150 GBP göçmenlik sağlık alt ücreti ve altı ay boyunca süren yıllık 300 GBP konaklama ücreti vardır.

Birleşik Krallık’ta bir lisansüstü eğitim maliyeti

Birleşik Krallık’ta bir yüksek lisans derecesi için başvuruda bulunuyorsanız, ödemek zorunda kalacağınız ortalama öğrenim ücretinin bir lisans derecesinden daha az olacağını bilmekten memnuniyet duyabilirsiniz. Bununla birlikte, MBA veya klinik lisansüstü gibi bazı programların maliyeti bir lisans derecesinden daha büyük olabilir. Uluslararası bir öğrenci olarak, ortalama olarak 12.000 GBP ila 35.000 GBP aralığında ödeme yapmanız gerekecektir.

Bununla birlikte, uluslararası öğrenciler için çok sayıda tam ve kısmi burs araştırma hibesi, kredi ve sponsorluk bulunmaktadır. Bundan dolayı, maliyet Birleşik Krallık’ta eğitim umudunuzu kaybetmenize neden olmasın ve eğitim harcamalarınız için bütün seçenekleri tüketin. Üniversiteler de mali yardım teklifinde bulunur, ancak bu fırsatlar sınırlıdır. Bu nedenle,en kısa sürede burslara başvurun. Akademik performansınıza özel dikkat gösterin, çünkü bu size bir liyakat bursu da kazandırabilir.

Birleşik Krallık’ta yaşam maliyeti

Çalışma maliyetini karşıladıktan sonra, bir öğrenci olarak Birleşik Krallık’ta yaşam maliyetini hesaplamanız gerekir. Bu masraflar konaklama, yemek, kitap ve kırtasiye, seyahat ve eğlence içerebilir. Okul ücretlerini ve geçim masraflarını karşılamak için ortalama olarak banka hesabınızda 25.000 GBP olmalıdır. Ancak, çalışma süreniz boyunca yaşayacağınız şehrin, günlük harcamalarınızı belirlemede büyük bir faktör olduğunu unutmayın.

Başvuruda bulunduğunuz kurum kampüs içi konaklama veya yurt sunuyorsa, seyahat etmek için harcayacağınız miktardan tasarruf edilebilir. Son tavsiyemiz üniversitedeki öğrenci işleri merkeziyle iletişim kurmak ve güncel öğrenim ücreti, ders masrafları ve geçim masrafları hakkında bilgi talep etmektir.

Tavsiye

IDP danışmanınız size Birleşik Krallık’taki öğrenim ücretleri, yaşam maliyeti ve konaklama seçenekleri hakkında güncel bilgileri sağlayabilir! Bugün bize ulaşın!

Birleşik Krallık’ta para ve geçim masrafları

Birleşik Krallık’ta sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istiyorsunuz. Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın yaşadığınız yere göre daha az veya daha ...

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak her zaman kolay değildir. Çoğu üniversite, kolej ve eğitim kurumunun...

Sigorta

Sağlığınızı, evinizi ve sahip olduklarınızı korumak için sigorta teminatından faydalanmayı düşünmelisiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?