Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

İngitere'de Bazı Üniversiteler, Karantina Masraflarına Destek Oluyor

İngiltere’de bazı üniversiteler, kırmızı listeden gelen uluslararası öğrencilerin ülkeleye seyahatlerinde hükümetin belirlediği otellerde kalmaları için masraflarına destek olmak için harekete geçti. Eylül ayında ülkeye seyahat edecek olan uluslararası öğrenciler, eğer İngiltere Hükümeti’nin kırmızı listeye aldığı ülkelerden seyahat ediyorsa, yine hükümetin belirlediği otellerde belirli bir süre karantinada kalması gerekiyor.

Farklı bir ülkeye eğitim için seyahat edecek olan öğrenciler, eğitim ve yaşam masrafları için hazırlık yaparken bu tür masraflar için hazırlıklı olmayabilirler. Üstelik kendi güçlerinin dışında gelişen bu olar için bu kadar fazla sorumluluğun yüklenmesinin çok doğru olmayacağı bilinciyle sorumluluk alan Birleşik Krallık Üniversiteleri aşağıdaki gibidir:

  • Sussex University
  • University of Bristol
  • University of York
  • University of Lincoln

Kırmızı Listedeki ülkelerden ve 2021 yılı için bu üniversitelere gelecek adaylar için hükümetin belirlediği otellerde karantinada masraflarını (1750£’a kadar) geri ödeyecek.

İngiltere’nin kırmızı listedeki ülkeleri nedir?

İngiltere, ülkeye gerçekleştirilecek seyahatlerde bazı kurallar belirledi. Covid-19’un görülme yoğunluğuna bağlı olarak ülkeleri trafik ışığı renkleri olan Kırmızı, Sarı ve Yeşil renkli olmak üzere sınıflandırdı. Kırmızı listede yer alan ülkeler, Covid-19 vakalarının sık görüldüğü ülkeler olarak belirlendi ve bu ülkeye ziyaret etmiş ya da o ülkeden İngiltere’ye giriş yapacak olan kişilere, halk sağlığının korunabilmesi adına bazı sınırlamalar getirildi.

Bu sınırlamalar elbette seyahat öncesi PCR testi uygulanmasını ve sonucunun negatif olmasını; İngiltere’ye geldikten sonra da 14 gün boyunca karantinada kalması gerekliliğini içeriyor. Bu listede yer alan ülkelerden gelecek uluslararası öğrenciler de bu yaptırımlara uymaları gereklidir.

Türkiye de bu kırmızı listedeki ülkeler arasında yer almaktadır. Listenin tamamını görüntülemek ve değişiklikleri takip etmek için İngiltere Hükümeti’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IDP Türkiye size nasıl destek olabilir?

Uzman bir danışman ağının yanı sıra üniversiteler, konsolosluklarla olan yakın bağlantılarıyla en güncel gelişmeleri takip eden IDP Türkiye, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencileri hayallerine sağlıklı adımlarla yaklaşmalarına destek oluyor.

Sizin için en iyi üniversite ve bölümleri sıralayıp, başvurularınızı gerçekleştiren IDP Türkiye’nin uzman danışmanları aynı zamanda tercüme edilmesi gereken belgeler, niyet mektubu yazımı ve çok daha fazlasıyla ilgili destek oluyor. Randevu oluşturmak için form doldurun. Ya da IDP Türkiye’nin WhatsApp, Online Chat  ve Virtual Counselling hizmetlerinden ücretsiz faydalanın!

Blog - İngiltere Üni - Kırmızı Liste.png

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

370x242.jpg

İngiltere’deki En İyi 5 Burs, Ödenek ve Öğrenci Destekleri

İngiltere’deki eğitiminizi finance etmenize yardımcı olması için bu seçeneklere göz atın!

Konaklama

Evden uzakta evinizi bulmak. Eğitiminiz boyunca kalacağınız yeri bulmak için 4 seçeneğiniz bulunuyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?