Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Cesur ve yenilikçi: University of Birmingham

IDP Education’ın partner okullarından olan, 1900 yılından beri İngiltere’nin Birmingham şehrinde eğitim veren University of Birmingham; lisans, yüksek lisans, doktora ve online eğitim programları sunuyor. 

Yaşamı ve toplumu değiştirme misyonuna sahip, Edgbaston ve Selly Oak bölgelerinde kampüsleri yer alan University of Birmingham’ın; 150 ülkeden gelen 8.000’den fazla uluslararası öğrencisi bulunuyor. 

Öncü araştırmalarıyla dikkat çekiyor

Cesur, yenilikçi ve mükemmeliyetçi eğitimiyle, parlak bir kariyere sahip öğrenciler yetiştiren University of Birmingham; tıp, uzay ve iletişim alanlarında araştırmalar yapan öncü üniversitelerden biri. Arts and Law, Medical and Dental Sciences, Life and Environmental Sciences, Engineering and Physical Sciences ve Social Sciences kolejleri olan okulun; Stratford-upon-Avon'da da Shakespeare Enstitüsü bulunuyor.

Sıralamalardaki yeriyle de dikkat çeken University of Birmingham, 2020’de; Complete University Guide’da 131 kurum arasında 13., Guardian University Guide’da 121 kurum arasında 16., The Times and The Sunday Times Good University Guide’da 121 okul arasında 14. sırada yer alıyor.

Ülkenin en büyük akademik kütüphanelerinden biri olan University of Birmingham kütüphanesi; 2,7 milyon kitap ve akademik yayına, 16 binden fazla online kaynağa sahip.

Önerilen Makaleler

Avustralya’da İnsanlar ve Kültür

Büyük ihtimalle kafanızda oldukça iyi bir imaj vardır. Birleşik Krallık, etkisi tüm dünyaya yayılmış ve en çok tanınan ülkelerinden biridir.

Konaklama

Evden uzakta evinizi bulmak. Eğitiminiz boyunca kalacağınız yeri bulmak için 4 seçeneğiniz bulunuyor.

Birleşik Krallık’taki Eğitim Sistemi

Avustralya, dünyanın önde gelen üniversitelerinin bir çoğuna ev sahipliği yapar ve bu üniversiteler, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi 100 üniversitesi içinde yer almaktadır. Size en uygun olan eğitim seçeneklerini sunabilmemiz için gelin eğitim sistemine bir göz atalım.

Birleşik Krallık öğrenci vizesi için gerekenler

İhtiyacınız olan vize yaşınıza ve yapmak istediğiniz çalışma şekline bağlıdır. Öğrenci vizelerinin ve başvuru koşulları aşağıda gösterilmiştir ancak daha detaylı Bilgi için gov.uk sitesini ziyaret etmelisiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin