Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Gloucestershire

Neredeyse iki yüz yıllık geçmişe sahip University of Gloucestershire, Birleşik Krallık’ın güneybatısında bulunur ve üç kampüsü bulunmaktadır. 19. yüzyıla dayanan geçmişine rağmen 2001 yılında Üniversite ünvanını kazanmış bir kamu üniversitesidir. 60’dan fazla ülkeden gelen on binden fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, 8 akademik fakültesiyle 100’den fazla lisans, 50’den fazla ise yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. 

Üniversite öğrencileri, mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içerisinde istihdam bulma ya da yüksek öğrenimlerine devam etme oranı %95 olarak gösterilmektedir. Üniversiteye ismini veren Gloucestershire şehri, hem kırsal hem de şehir yaşamını öğrencilere sunar. Her yıl düzenlenen caz müzik, fen ve edebiyat dahil olmak üzere 45’i aşkın festival düzenlenir. Böylece hem öğrencilerin deneyim kazanabileceği birçok seçenek sunar hem de renkli bir zaman geçirmelerine olanak tanır. 

Türk öğrenciler için başvuru koşulları

Lisans Bölümleri bölümlerine başvurmak için

Bölümden bölüme kriterler değişiklik gösterebilmekle beraber, minimum olarak %70 başarı göstermeleri yeterli olacaktır. Üniversite başvurusu yapan öğrencilerin her zaman bölümleriyle ilgili bir staj, proje ya da müfredat dışında yaptıkları bir aktivite varsa bunların da başvurularda önemli olduğu belirtilmektedir. 

Yüksek Lisans ve Doktora bölümlerine başvurmak için

Yine gereklilikler bölümden bölüme değişiklik göstermekle beraber, yüksek lisans için ilgili alandan alınmış minimum 2.5 GPA lisans diploması istenmektedir. Doktora programları için başarılı bir araştırma tezinin yanı sıra sunulmuş araştırma önerisi, iyi bir ortalama ile bitirilmiş yüksek lisans diploması gerekmektedir. 

İngilizce Dil Yeterlilik Gereklilikleri

İngilizce dil yeterliliğini ispat edebilmeleri için başvuran öğrencilerin UKVI IELTS sınav skorlarını kabul eden University of Gloucestershire, bölümden bölüme değişiklik gösterebilmekle beraber birçok bölüm için her alandan 5.5 skorundan düşük olmaması kaydıyla ortalama 6 skorunu talep edilmektedir. Gazetecilik ya da Fen Bilimleri alanlarında ise genellikle beklenen skor 7 ve üzeri skorlardır. 

University of Gloucestershire’ın uluslararası öğrenciler için sağladığı burslar

-    International Grant Award

Eğitim ücretlerinde 3.000£ değerinde indirim sağlayabilen bu burs, tam zamanlı lisans öğrencilerin ilk yılı için ya da tam zamanlı yüksek lisans öğrenciler için değerlendirilen burslardır. Bu burslar için başvuru ekstra bir başvuru gerekmemektedir. University of Gloucestershire’da eğitim almak için başvuru yapmış olmanız yeterli olacaktır. 

-    International Undergraduate Scholarship

Üniversitenin lisans bölümlerine 21/22 eğitim yılları için başvurularında sağlamış olduğu burslardır. Bu burs, eğitim ücretinin %50sine varan değerinde bir eğitim indirimi uygulamaktadır. Bu bursun değeri 7.350£ olarak nitelendirilebilir. Bu burstan faydalanabilmek için öğrenciler tam zamanlı bir lisans bölümünde minimum 3 yılını kampüste geçirmelidir. Eğitim başvurunuzun yanı sıra bu burs için ekstra başvuru yapmanız gerekebilir. Bursun geçerli olduğu bölümler şu şekilde sıralanabilir: Güzel Sanatlar, Mühendislik, İşletme, Doğa ve Beşeri Bilimler, Spor. Detayları buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

-    International Postgraduate Scholarship

Bu burs için başvuru yapacak öğrencilerin güçlü bir portfolio ya da iş deneyimine sahip olması gerekmektedir. Eğitim ücretinin %50’sini karşılayabilecek 7.350£ değerinde bir burstur. Öğrencilerin öncelikle tam zamanlı bir yüksek lisans alanına başvuru yapmış olması ve başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir. İş deneyimi ya da portfolionun yanı sıra mülakat yapılması gerekebilir. Bursun geçerli olduğu akademik bölümler şu şekilde sıralanabilir: Güzel Sanatlar, Bilgisayar ve Mühendislik, İşletme, Beşeri ve Doğal Bilimler. Başvuru yapmak ve detayları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

IDP Türkiye size nasıl yardımcı olabilir? 

IDP Türkiye, en iyi altı eğitim ülkesinde partner olduğu 700’den fazla eğitim kurumunda eğitim ve kariyer hedeflerinize en uygun bölümleri bulmanıza yardımcı olur. Eğitim başvurularınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlayabilmeniz için uzman danışmanların desteği ile yurt dışı eğitiminizin her adımında sizlerin yanında olan IDP Türkiye, öğrenci vizesi için gereklilikleri sıralar, COVID-19 sonrası eğitim güncellemeleri ve daha fazlasıyla ilgii gelişmeleri size hemen aktarabilir. Uzman danışmanlarla randevu oluşturmak için form doldurabilir ya da IDP Türkiye’nin sunmuş olduğu WhatsApp, Online Chat ya da Virtual Counselling hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?