Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

The University of Greenwich, Yeni-Normal Eğitim Hayatına Hazır

Hayatımızın alışılmış düzeninden sıyrılıp, salgınla beraber hem kendi hem de toplum sağlığına verdiğimiz önem ve dikkat oldukça arttı. “Yeni-normal” denilen düzenin içerisinde nasıl  hareket edeceğimize dair birçok ses bulunmakta ancak eğitim hayatı, sosyal yaşamın tam da içerisinde olduğu için insanları en çok endişelendiren konulardan bir tanesi. İngiltere’de bulunan The University of Greenwich, Eylül’de üniversite hayatının nasıl olacağına dair ipuçları ve yönlendirmeler içeren yeni bir video yayınlayarak bütün bu “yeni-normal” düzene nasıl hazırlandıklarının bilgisini vermiş.

İngiltere’de Londra ve Kent şehirlerinde üç adet fakültesi bulunan okul, 1891 yıllarında  Woolwich Polytechnic olarak kurulmuş ancak süreç içerisinde Hammersmith College of Art and Building birleşerek Thames Polytechnic adını almış. Farklı kolej ve okulların iş birliğine girilerek 1992 yılında üniversite statüsünü kazanıp ismini değiştirerek University of Greenwich adını almıştır. 

Türkiye’deki öğrenciler için giriş koşulları için de, 

  • Lisans bölümleri için, liseyi bitirmiş ve yıl sonu okul puanında en azından %70’lik bir başarı göstermiş olmalısınız. Tabi, eğitim almak istediğiniz programa göre değişiklik gösterebilen giriş koşulları olabilir. Bazı bölümler için sizlerden portfolyo ve mülakat istenilebilir. Bunun dışında İngilizce dil yeterliliğini gösterebilmeniz için istenilen IELTS puanı da istenilen bölümlere göre değişiklik gösterebilir. Yine de, genel olarak konuşmamız gerekirse, istenilen minimum IELTS skoru her bölümden 5,5’den az olmamak kaydıyla 6 olarak belirtilmiştir. 

Eğer Presessional bir İngilizce dil eğitimi almanız gerekirse, İngilizce dil yeterliliğinizi göstermek için UKVI IELTS almanız gerekebilir. Detaylar için IDP Yurt Dışı Eğitim danışmanlarıyla ücretsiz bir şekilde görüşebilir ve istediğiniz bölümlere başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Yüksek Lisans, Master bölümleri için 4 yıllık bir üniversite eğitimi tamamlamış olmanız gerekmekte. Yıl sonu not ortalamanız ise 2.50’nin üzerinde olması gerekir. Bazı bölümler, ortalamanızın 3.00’ün üzerinde olmasını isteyebilir. Bunun dışında, IELTS skoru olarak yine bölümden bölüme değişebilen skor isteği olsa da, genel olarak 6,5 ve üzeri skorlar beklenmektedir. 
  • Doktora, phD bölümleri için lisans ve yüksek lisans ortalamalarında iyi ortalamalarla beraber, başvuru yapmadan önce University of Greenwich’te konunuzla ilgili olası ‘supervisor’ları sıralamanız ve iyi bir araştırma/tez önerisi sunmanız gerekmektedir. İyi bir araştırma önerisi için verdiğimiz ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak için IDP danışmanlarıyla iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık, başvuru ve vize desteği alabilirsiniz. Size ulaşmaları için form doldurun ya da Whatsapp Hattından iletişime geçin!

Biliyor muydunuz? 

- Star Wars: The Force Awakens filminde Finn karakterini canlandıran İngiliz aktör John Boyega, Greenwich mezunlarından biridir. 

- Greenwich üniversitesi film çekimleri için sıkça kullanılır. Bu da dünyaca ünlü aktör ve aktristleri görebilme şansınızı arttırır. 

Kaynaklar: 

* https://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Greenwich

* https://www.topuniversities.com/universities/university-greenwich

* https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-greenwich/iid-uk-00811/

* https://www.gre.ac.uk/

* https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/university-greenwich

* https://thetab.com/uk/student/2016/05/26/everything-know-student-university-greenwich-3614

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin