Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Westminster’dan IELTS skoruna COVID-19 Düzenlemesi

İngiltere’nin kalbi Londra’da yerleşimi bulunan üniversitenin tarihi 1838’lere dayanıyor. Tarihinde, Birleşik Krallık’ın ilk politeknik üniversitesi olma özelliğini taşır ve bu özelliği ile araştırma, profesyonel uygulama ile bağlantılı inovasyon ve yaratıcılığı teşvik eden bir eğitim yapısına sahiptir. 

Üniversite, öğrencilerine küresel bir perspektif kazandırmak ve istihdam olasılıklarını arttırmak için gerekli becerileri kazandırmak üzere zorlu, ilham verici bir çalışma programı sunar.

Dünyanın hemen her yerinden katılım gösteren 19,000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite her kültürü içinde barındırır. Birleşik Krallık, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da uluslararası öğrenci çeşitliliği alanında birinci sırada yer alır. Dünyada ise uluslararası öğrenci oranı ile ilk %15’te yer alır. 

Bünyesinde bu kadar uluslararası öğrenci barındıran Westminster Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek için IELTS sınavını kabul eder. Bölümlerinin gerekliliklerine göre kabul edilen IELTS skoru değişiklik gösteriyor olsa da, son yaşanılan COVID-19 gerçekliğini dikkate alan ve yeterli İngilizce eğitimi alamayan ya da ertelenen sınavların başvuruları etkilememesi için, kabul şartlarında IELTS koşullarını iyileştirmeye gitmiştir. 

Bu iyileştirmeler:

  • Bütün lisans programlarındaki İngilizce dil yeterliliği her bölümden 5,5 skor almak üzere, toplam IELTS skoru 6,0 
  • Birçok yüksek lisans (master) programındaki İngilizce dil yeterliliği her bölümden 5,5 skor almak üzere, toplam IELTS skoru 6,0 olacak şekilde,
  • Hem online hem de yüz yüze gerçekleşecek mülakat gerekliliğinin kaldırılması, 

gibi önlemler alınmıştır. IELTS skoru üzerinde yapılan bu değişiklikler başvurmak istediğiniz bölümlere göre değişiklik gösterebilir. 

En güncel, en doğru bilgileri almak için IDP Danışmanlarınızla şimdi iletişime geçin!

IDP IELTS ile bilmeniz gereken her şey, sınav tarihleri ve örnek sınavlara da buradan ulaşabilirsiniz.

westminster image.png

Önerilen Makaleler

IELTS'e neden IDP ile girmelisiniz?

IDP Türkiye, IELTS sınavının ortağı olarak sınavı size yakın lokasyondaki yüksek kaliteli sınav merkezlerinde gerçekleştirir. İşte, "IELTS sınavı için neden IDP’yi tercih etmelisiniz?" sorusunun yedi maddede yanıtına hemen göz atalım.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin