Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt Dışında Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar

Aylarca belki de yıllarca süren başvuru sürecini tamamladınız ve yeni eğitim hayatınıza başlamaya hazırsınız. Hayatınızda farklı bir döneme başlamak başlı başına yeni bir macerayken, yurt dışında bu hayatı deneyimlemek çok daha heyecanlı ve stresli olabilir. Bu serüvende size yardımcı olacağını düşündüğümüz 5 uygulamayı seçtik.

1 - XE Currency 

XE Currency, tüm para birimlerini seçtiğiniz diğer para birimlerine çevirerek yeni ülkedeki yaşamınıza adapte olmaya çalışırken sizi kur hesaplamasıyla uğraşmaktan kurtaracak. Birkaç farklı para birimini kıyaslayabilmenin yanı sıra kur değerlerinin sürekli güncellenmesi de kolaylık sağlayacak. 

2 - Dropbox

Akıllı telefon ve bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz Dropbox, tüm dosyalarınızı tek bir ortamda toplamanız için harika bir uygulama. Tüm fotoğraf ve dosyalarınızı Dropbox’ta depolayarak hem alandan tasarruf edebilir hem de kolaylıkla dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

3 - Grammarly

Ana diliniz dışındaki bir dili günlük hayatın her alanında, özellikle akademik yaşantınızda kullanmak başlarda zor gelebilir. Grammarly, İngilizce yazarken yaptığınız tüm hataları görmenizi sağlar. Bu uygulama ile dile hakimiyet sağlayana kadar yazdıklarını check edebilir, yazdığınız tez ve makalelerde hatanızı tek tuşla düzeltebilir ve böylece doğrusunu öğrenebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuzda ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

4 - Maps.me

Özellikle daha önce bulunmadığınız bir şehirde gideceğiniz yeri bulmaya çalışmak biraz karmaşık olabilir. Bu durumda telefonunuz en büyük kurtarıcı olarak karşınıza çıkar. Harita uygulaması Maps.me ile yalnızca gitmek istediğiniz noktayı belirttiğinizde size tüm toplu ulaşım araçlarını gösteriyor, yürüme rotasını oluşturuyor. Offline bir uygulama olması ile öne çıkan Maps.me yeni şehrinizi keşfederken en büyük yardımcınız olacak. 

5 - Epicurious

Daha önce bilmediğiniz tatları denemek ne kadar eğlenceli olsa da, anne yemeklerinin yerini hiçbir şeyin tutmayacağını kabul edelim. Sürekli dışarıdan yemek yemekten sıkıldığınız zaman sizi kurtaracak bir uygulama: Epicurious. Bir yemek tarifi uygulaması olan Epicurious, yalnızca elinizde olan malzemelerle yemek yapmanıza yardımcı oluyor. Dilerseniz binlerce tarif arasından istediğinizi seçip kendinize ziyafet de yaşatabilirsiniz. 

Önerilen Makaleler

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?