Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Öğrenciler için faydalı olabilecek websiteler

İnternet, bize her zaman cevabına ulaşabileceğimiz ve kendimizi geliştirmemizi sağlayan faydalı içerikler sunuyor. Eğitim hayatımızda da odaklanamadığımız ya da kaçırdığımız şeyleri tekrar yakalayabilmemize yardımcı olacak websiteler mevcut. Bizler de, hem lise hem de üniversite öğrencileri için faydalı olabilecek web siteleri bu yazımızda derledik.

1 – Wolfram Alpha

Birçok konuyla ilgili kıyaslama yapabileceğiniz, matematik problemlerini adım adım çözümleyebileceğiniz bir “computational intelligence” web sitesi. Matematik, Bilim ve Teknoloji, Kültür, Tarih gibi birçok konuda cevap bulabileceksiniz. 

2 – Chegg

Kitaplar ve kitaplarda yer alan sonuçların yanı sıra flashcard yapabileceğiniz ya da var olanları kullanabileceğiniz bir web site. Kitapları indirimli alabilir ya da satabilir, yazılarınızdaki alıntıları düzenleyebilir, soru kitapçıklarının çözümlerini görüntüleyebilirsiniz. 

3 – Habitica

Alışkanlık oluşturmayı eğlenceli bir hale getiren Habitica, daha önce HabitRPG adıyla biliniyordu. Günlük hayatınızda gerekli alışkanlıkları bir RPG oyunuymuş gibi ve alışkanlıkları başarıyla gerçekleştirince Level UP olmanızı sağlayan bu web sitesinin aynı zamanda telefon uygulaması da mevcut. 

4 – Cheatography 

Her konuyla ilgili kopya kağıdı bulabileceğiniz bir uygulama. Programlamadan eğitime, oyundan günlük hayata dair bilmeniz gerekenleri kopya kağıtlarıyla karşınıza çıkaran bu web site, sınav hazırlığınızda sizlere oldukça yardımcı olabilir. Çünkü sınava hazırlanmanın en iyi yollarından biri kopya çekecekmiş gibi kopya kağıdı hazırlamak olduğu söylenebilir. 

5 – StuDocu.com

Amsterdam’da yaratılmış bu web sitede öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştıracak kitaplara, çözümlere ve pratiklere yer verilmiş. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu websitesi aynı zamanda uygulamayla da desteklenmekte. Böylece ulaşmak istediğiniz kaynaklara, soru cevaplarına ve sonrasında açıklamalara kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Türkçe kaynaklara sahip olmasa da, yurt dışı eğitiminiz için oldukça yardımcı olabilecek bir uygulama. 

Listeye eklemesek de, IDP.com sayfalarımızda ve IDP IELTS web sayfalarımızda da yurt dışı eğitimi için faydalı içerikler bulabilirsiniz. 

Yurt dışı eğitiminizde uzman danışmanlardan yardım almak için form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat ve Virtual Counselling hizmetlerini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?