Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt Dışı Eğitim Hakkında En Son Haberleri Kaçırmayın

Yurt dışı eğitim almak isteyen uluslararası bir öğrenci misiniz? Eğitim yolculuğunuzda size yardımcı olacak, en son haberler ve güncel bilgileri nereden alacağınız konusunda kararsız mı kalıyorsunuz? O halde, Hotcourses Turkey sitesinin bültenlerine abone olarak, yurt dışı eğitim uzmanlarından en iyi ipucu ve danışmanlık bilgilerini alabilirsiniz. 

Hotcourses Turkey nedir? 

Hotcourses Turkey, yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilere, istedikleri ülkede üniversite ve program bulmalarını sağlayan bir platformdur. Hotcourses International’a bağlı olan site, aynı za-manda IDP Connect’in de bir parçasıdır. Eğer siz de yurt dışı eğitim almayı düşünüyorsanız, Hotcourses Turkey sitesi; ülkeler, üniversiteler, bölümler, giriş koşulları, konaklama, vize, burs seçenekleri ya da kariyer imkanları hakkında faydalı içerikler sunuyor.

Öğrenci bültenleri ne işe yarar?

Eğer yurt dışı eğitim almak istiyorsanız, sizi en son güncellemeler ve uluslararası öğrenci haberleri konusunda bilgilendirecek bültenlere göz atmak önemlidir. Hotcourses Turkey, dünya çapında çok sayıda ülke ve üniversiteden en son haberleri tek bir çatıda sağlıyor. Böylelikle öğrenim göreceğiniz ülke ya da üniversite konusunda karar vermediyseniz, haberlere göz atarak en son gelişmeleri öğrenebilir, bu doğrultu da kendiniz için en doğru olanı seçebilirsiniz. 

Bültenler hangi konuları içeriyor?

Uluslararası öğrenci olarak üniversitelerden gelen güncellemeleri ve yurt dışı eğitim hakkındaki en son haberleri almak önemlidir. Özellikle, tüm dünyayı hızlı bir şekilde saran koronavirüs pan-demisi ile birlikte başta eğitim olmak üzere çok sayıda sektör durma noktasına geldi. Bu da en çok yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencileri etkiledi. 

Bu açıdan, Hotcourses Turkey’in uluslararası öğrenci deneyimine ilişkin güncel ve kapsamlı ana-lizi ile ilgili bilgi sahibi olabileceğiniz, ipuçları ve kılavuzlar sizi bekliyor. Peki, hangi konularda bilgi alacaksınız?

  • Güncel haberler 

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz ülkeler, hükümetler ve üniversitelerden son haberlere tek bir yerden ulaşmak ister misiniz? Avusturalya, Kanada, Amerika ya da İngiltere gibi ülkelerin seyahat tedbirlerinden uluslararası öğrencilerin ülkeye geri dönüşlerine, vize politikalarından hibe pro-gramlarına kadar çoğu konuda Hotcourses Turkey, uluslararası öğrenci haberleri ile size harika bir bülten sunuyor. 

  • Uluslararası öğrenciler ve online eğitim desteği 

2020 yılı, uluslararası öğrenciler için daha önce hiç karşılaşmadıkları ve eğitim sektöründe kökten değişikliklerin yaşandığı bir yıl oluyor. Üniversitelerin kapanması, seyahat kısıtlamalarının getirilmesi ve son olarak da öğrenci mağduriyetlerinin giderilmesi için online eğitime geçilmesi bunlardan sadece birkaçı. Bu süreçte online eğitime geçilene kadar çoğu öğrenci akademik beklentiler konusunda pozitif kalmaya devam etti. Ancak okulların kapanması ile birlikte yaşanan belirsizlikler ve sonrasında koronavirüsün yarattığı karmaşa öğrenciler içinde endişeli bir süreci beraberinde getirdi. 

Neyse ki, çoğu üniversite bu dönemde dijital çözümlerle öğrencileri rahatlatırken, online eğitime geçiş süreci de çok uzun sürmedi. Buna göre, 2021 yılına kadar Amerika ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede, bir üniversiteye başvurmayı düşünenler için önce uzaktan öğrenme, salgının seyrine göreyse yüz yüze yani kampüste eğitime devam edileceği öngörülüyor. Yapılan anketler, bazı öğrencilerin online eğitim konusunda çekimser olduğunu gösterirken bazıları ise maliyetlerin yarı yarıya düşmesi nedeni ile bu durumdan oldukça memnun olduklarını göstermiştir. 

  • Koronavirüs sürecinde öneri ve rehberlik

Hotcourses Turkey, koronavirüs sürecinde uluslararası öğrencilere tam destek sunuyor. Salgınla ilgili son gelişmelerden haberdar olacağınız bültenlere bu linkten şimdi kayıt olabilirsiniz. Aynı zamanda sitede yer alan çok sayıda makale, koronavirüsün öğrencilere ve eğitime etkisi hakkında bilgiler sunmaktadır. 

Yeni akademik dönem için üniversite ve bölüm seçiminizi henüz yapmadıysanız, sizi en doğru programla buluşturan eşleştirme aracını kullanın. Birkaç dakika içerinde mükemmel sonuçlar elde edip, okullarla iletişim kurabilirsiniz. 

Önerilen Makaleler

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin