Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Program içeriğini nasıl ediniyor ve sunuyoruz?

IDP Education, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda,İngiltere ve Amerika’daki dünya çapındaki yetkili kurumlardan ders içeriklerini edinir. Yalnızca tanınmış ve denklik veren kurumların İngilizce eğitim veren ders içerikleri gösterilir. IDP.com sitesinde gördüğünüz bilgiler, dünya çapındaki binlerce öğrencimize en uygun seçeneği bulmak için çalışan danışmanlarımızın her gün kullandığı bilgiler ile aynıdır.

Önemli Bilgiler

Başvuru geri dönüş süresi

Bu bilgiler bir kurumdan geri dönüş almanız için bekleyebileceğiniz süreyi gösterir.

Başvurunuzun yapıldığı gün ile 2015 Temmuz’dan beri IDP başvuru bilgileri tarafından teklifin alındığı günün ortalaması alınarak bekleme süresi belirlenir.

Yararlı olmasının yanında, rehber olma amaçlı kullanılmalı, garanti olması beklenmemelidir.

Bir kurumun erken veya geç geri dönüş yapmasında; yapılacak başvuru sayısı, geri dönüş süresinin yeterliliği ve IDP sistemleri ile otomasyon seviyesi gibi sebepler etkili olur. Ancak, ne zaman geri dönüşünüzü alabileceğiniz ile ilgili oldukça doğru sonuçlar veren bir rehberdir.

HızlıNormalYavaş

14 gün veya daha az

14 günden fazla 30 gün arasınd

30 günden fazla 

Bu alanı kullanırken, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz;

  • Bazı programlar için yapılan başvurular değerlendirme için bölüm veya fakülteye iletilir ve geri dönüş sürecini yavaşlatabilir. Ancak bu durum, daha kesin bir yanıt almanızı sağlar.
  • Araştırma başvurularının süreci diğer başvurulara göre daha uzun olabilmektedir. Bu durum, her bir başvurunun değerlendirilmesinde gereken detayların bulunmasındandır.
  • Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır, planlama için kullanılmamalıdır.

Bazı kurumların geri dönüş süresi bildirmeyebileceğini göz önünde bulundurunuz. Bunun sebebi genellikle istatistiksel bir tahmin sağlayabilecekleri yeterli datanın bulunmayışıdır.

Başvuru başarı oranı

Bu bilgiler size başvurunuzun kabul edilme ihtimali ile ilgili makul bir tablo çizer.

Oran IDP verileri kaynaklıdır ve kuruma yapılan toplam başvuru sayısının oluşturulmuş kesin kayıtlara bölünmesi ile elde edilir. Bazı kurumlardaki konu ve dersler daha rekabetçi olabileceğinden sadece yaklaşık sonuç veren bir rehber niteliğinde kullanılmalıdır.

Sıralamalar

Bir kurumun birkaç ölçüt ile nasıl algılandığının genel bir tablosunu sunabilmek için farklı derecelendirme sistemlerinden bilgiler göstermekteyiz. Arama sırası Times Yüksek Eğitim Dünya Üniversite Sıralamaları’ ndan alınmıştır.

Times Yüksek Eğitim Dünya Üniversite Sıralamaları, 2004’te kurulmuş, üniversiteler yöneticileri, öğrenciler ve hükümetlerin güvenini kazanmıştır.

Dünya’nın bir üniversitenin en önemli hususları olan öğretim, araştırma, bilgi transferi ve uluslararası görünüş gibi en kapsamlı, dengeli üniversite performans ölçütleridir.

Aynı zamanda uluslararası tüm öğrenciler için İngiltere Üniversiteler Rehberi’ ni ve HotCourses çeşitlilik dizinini göstermekteyiz.

Program ücretleri

Program ücretleri online kurum kaynaklarından gösterilmektedir.  Ücretler güncel dönüşüm kullanılarak yerel para biriminde gösterilmektedir.

Diğer bilgiler

Diğer tüm bilgiler kurumların online kaynaklarından alınmaktadır. Güncel veya doğru olmayan bir bilgiye rastlamanız halinde servicedesk@idp.com ile iletişime geçiniz.

Kurumlar için

Değişiklik yapmak

Eğer bir kurum çalışanı iseniz ve kurumunuzun bilgileri ile ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız servicedesk@idp.com ile iletişime geçiniz. Değişiklikler ile ilgili güncellemeler 12 saat içerisinde yapılır.

Logo ve görseller

Logo ve görseller partner organizasyonumuz HotCourses’dan alınmaktadır. Sitemizdeki marka görselinizde değişiklik yapmak için lütfen Myhotcourses.com sitesine giriş yapınız.

Önerilen Makaleler

Bir bölüm nasıl seçilir

Her eğitim programının ve üniversitenin birbirinden farklı olduğunu ve öğrencilerin kişisel tercihlerine göre seçim yaptıklarını göz önüne alarak, gelin doğru programı seçerken faydalanabileceğiniz dört önemli tavsiyeye göz atalım:

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?