text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Burslar

Yurt dışında eğitim almayı düşünen kişiler arasında, yabancı öğrencilere burs olanağı sağlanmadığı yönünde yanlış bir genel kanı vardır. Bu doğru değildir. Tüm dünyada hükümetler ve üniversiteler, yüksek performans sergileyen öğrencilere değer vermekte ve dünyanın bu en iyi ve parlak kişilerini kendi ülkelerine çekebilmek için pek çok burs programı düzenlemektedir. IDP danışmanları dünya genelindeki üniversitelerin burs olanaklarını keşfetmenize ve bunlara başvurmanıza yardımcı olacaklardır.

Burs olanaklarını araştırın

Yüksek performans gösteren ve mezuniyetten sonra bulunduğu ülkede çalışmayı uman yüksek performanslı öğrencileri için, devlet ve üniversite kaynaklı pek çok burs olanağı vardır. Bu programların çoğu, yurt dışında eğitim görmek isteyenlerin hayatını kolaylaştırmak için tatmin edici miktarda toplu para, eğitim yardımları ya da geçim desteği sunmaktadır.

Ön-lisans, lisans, lisansüstü ve doktora öğrencileri için farklı programlar mevcuttur. İster Avustralya’da edebiyat fakültesine girin, ister Birleşik Krallık’ta doktora araştırması yapın, size uygun burs olanaklarıyla mutlaka karşılaşacaksınız.

Yeni Zelanda’daki burslar

Yeni Zelanda’daki burs programlarının çoğu, Pasifik ve Güneydoğu Asya ülkelerinden gelen öğrencilere odaklanmaktadır. Hükümet de, hem lisans hem de lisansüstü seviyedeki yabancı öğrenciler için burs olanakları sunmaktadır.

Birleşik Krallık’taki burslar

Birleşik Krallık, oraya gelip fark yaratabilecek yetenekteki öğrenciler için pek çok burs programı sunmaktadır. Gelişmekte olan ülkelerin öğrencilerine yönelik gelişim burslarının yanı sıra, Singapur gibi Milletler Topluluğu ülkelerinden gelen kişilerin lisansüstü eğitimine yardımcı olmak üzere düzenlenen Birleşik Krallık Hükümeti özel Commonwealth bursu da mevcuttur.

Avustralya’daki burslar

Avustralya Hükümeti’nin yabancı öğrencilere sunduğu geniş çapta bir burs programı vardır. Bunun için, ülkenin her yerindeki üniversitelere ve diğer üçüncü derece kurumlara yılda ortalama 200 milyon dolarlık yatırım yapar. Melbourne Üniversitesi, Sydney Üniversitesi ve Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) gibi ülkenin önde gelen kurumları da Avustralya’da eğitim için sağlık sigortası gibi ekstraların da dahil olduğu burs fırsatları sunmaktadır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin