Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP ile Western Union Kullanımı İçin Sıkça Sorulan Sorular

Neden WU® GlobalPay for Students hizmetini kullanmalısınız?

Western Union, öğrencilerin eğitim ücretlerinin eğitim kurumlarına aktarılması da dâhil olmak üzere eğitim kurumlarına hizmet sunmaktadır. WU® GlobalPay for Students Platform’u kullanmanın bazı avantajları şunlardır:

 • Okul ücreti, sigorta ve konaklama ücreti gibi eğitim ücretlerini seçtiğiniz para biriminde ödeyebilirsiniz.
 • Banka havalesi, e-cüzdan veya kredi kartı gibi çok çeşitli ödeme seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Doğrudan akıllı telefonunuzdan ödeme yapabilirsiniz.
 • Hiçbir örtülü masraf veya banka ücreti alınmaz. 
 • İstediğiniz yerden ödeme yapmanız mümkündür ve ödemeleri sizin adınıza herhangi bir kişi yapabilir.
 • Ödemeniz okulunuza hızlı ve eksiksiz bir şekilde yapılır.
 • Döviz kurunu 72 saat boyunca sabitliyoruz.
 • Ödemenizin durumunu online takip edebilirsiniz.

Çalışma prensibi nedir?

Western Union, öğrencilere seçtikleri para biriminde ödeme yapmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunmak için eğitim kurumları, konaklama ve sigorta şirketleri ile iş birliği yapmaktadır. Öğrencileri adına uluslararası ödemeleri yönetme konusunda bize güvenen Avustralya, Kanada, ABD, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda’daki en iyi üniversitelerin çoğuyla ortaklık yapıyoruz. Ödemenizin, okulunuzun kabul ettiği para biriminde yapılması için yerel bankalar ve ödeme ortaklarından oluşan ağımızı kullanırız; böylece kur dalgalanması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ödemeniz, vize başvurularını ve kayıt işlemlerini hızlandırmaya yardımcı olacak şekilde okulunuza eksiksiz olarak yapılır.

Hangi ödeme seçenekleri mevcuttur?

WU® GlobalPay for Students birçok farklı güvenli ödeme seçeneği sunar. Ödemenizi nereden yaptığınıza bağlı olarak, GlobalPay for Students, Çin’de UnionPay ve Alipay, Hindistan’da ICICI, Avrupa’da Sofort ve iDEAL ve Güney Kore’de Hana Bank gibi kuruluşlar aracılığıyla ödeme yapmanıza izin verir. Öğrenciler ayrıca doğrudan banka hesaplarından veya katılımcı ülkelerde kabul gören bir kredi kartıyla ödeme yapma seçeneğine de sahiptir.

Kredi kartımla ödeme yapabilir miyim?

Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Birleşik Krallık, ABD, Singapur, Hong Kong ve Japonya’daki seçkin kurumlara ödeme yapılırken belli başlı kredi kartları kabul edilir. Bu katılımcı kurumlardan birine ödeme yapıyorsanız, GlobalPay for Students aracılığıyla okul işlemlerini online olarak tamamlarken kredi kartı kullanabilirsiniz. Bu ödeme yöntemi, ödeme akışında okulunuzu seçtikten sonra seçeneklerden biri olarak görüntülenecektir. UnionPay banka ve kredi kartları ile yapılan ödemeler Çin, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore’deki öğrenciler için geçerlidir.

Ödememin Western Union’a ulaşması ne kadar sürer?

Bu, kullanılan ödeme yöntemine bağlı olarak değişir. Banka havalesiyle ödeme yaparsanız, ödemeniz genellikle 2-3 gün içinde Western Union’a ulaşır; diğer ödeme seçenekleri biraz daha zaman alabilir.

WU® GlobalPay for Students hizmetini kullanmak için Öğrencilerin bir ücret ödemesi gerekir mi?

Hayır; Western Union eğitim kurumunuza hizmet sunduğu ve sizin için bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olmadığı için WU® GlobalPay for Students platformunu kullanmak için ek bir ücret yoktur. Western Union’ın rekabetçi ödeme ağı sayesinde, beklenmedik aracı banka ücretleri riski diğer hizmet sağlayıcılara göre daha düşüktür.

Çalışma prensibi nedir?

Ödeme süreci seçtiğiniz ödeme seçeneğine bağlı olarak değişir.

 1. Sizin için önceden doldurulmamışsa, hangi okul için ödeme yaptığınızı belirtin.
 2. Ardından sizden, hangi ülkeden ve ne için ödeme yaptığınızı seçmeniz istenecektir.
 3. Ödeme seçenekleriniz ve ödemeniz gereken tutar gösterilecektir.
 4. Öğrenci bilgilerinizi girin.
 5. Bu adımın ardından, seçtiğiniz hizmet sağlayıcı aracılığıyla ödemenizi tamamlamanız istenecektir.

Çin’den nasıl ödeme yapabilirim?

Çin’den ödeme yaparken size sunulan birkaç farklı seçenek vardır. GlobalPay for Student WU® GlobalPay for Students, kredi veya banka kartınızla UnionPay, Alipay ve China Pay aracılığıyla ya da doğrudan banka hesabından ödeme yapmanıza olanak tanır.

Western Union Çin’den gerçekleştirilen uluslararası ödemeleri kolaylaştırırken hangi yasalara ve düzenlemelere uyuyor?

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Döviz İdaresi (State Administration of Foreign Exchange, SAFE), döviz kurallarını ve düzenlemelerini uygulamaktan sorumlu, devlet tarafından idare edilen bir konseydir. Konsey, uluslararası para transferleri, gerekli belgeler ve uyulması gereken diğer kural ve düzenlemelere sınırlamalar getirmiştir. Western Union, uluslararası ödemeler için tüm bu gerekliliklerin karşılanmasını sağlamak için ödeme kuruluşlarıyla birlikte çalışır.

Hindistan’dan nasıl ödeme yapabilirim?

Hindistan’dan ödeme yapan öğrenciler, WU® GlobalPay for Students aracılığıyla para gönderirken çeşitli seçeneklere sahiptir. Ödemeler ICICI Bank ve Hindistan’daki çoğu büyük banka dâhil olmak üzere banka hesabından online olarak veya katılımcı bir WU Acentesi’nden şahsen yapılabilir. Bu ödemeler genellikle 5 günden daha kısa bir sürede yapılır.

WU® GlobalPay for Students bilgilerimi nasıl korur?

Güvenli soket katmanı (secure socket layer, SSL) şifreleme teknolojisi kullanıyoruz ve her sayfada geçerli bir güvenlik sertifikası görüntülenir.

Bilgilerimi nasıl kullanacaksınız?

Western Union, topladığı bilgileri eğitim ödemenizin gerçekleştirilmesi amacıyla kullanır. Gizlilik yasalarına tüm dünyada uyarız ve kişisel bilgilerinizi korumak için geçerli kontrol mekanizmalarına sahibiz. Programımızı, ilgili tüm yasalara uygun olmasını sağlamak için sürekli olarak geliştiriyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Beyanımıza bakın. 

https://business.westernunion.com/docs/privacy/wubsglobal/

Kredi/banka kartı ödemeleri güvenli mi?

WU® GlobalPay for Students, sektör standardı olan 128 bit şifrelemeye sahiptir ve kredi kartı işlemleri, sektör çapında yürütülen standart doğrulamalara ve yetkilendirme sürecine tabidir. Güvenlik kodu doğrulaması ve online kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanı olan 3D Secure, Ödeme Hizmet Sağlayıcısı (PSP) tarafından yönetilen kart yetkilendirme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Ödememin durumunu nasıl kontrol edebilirim?

Ödemenizin durumunu takip etmek için aşağıdaki bağlantıya Referans Numaranızı girin ve buraya tıklayın. 

https://student.globalpay.wu.com/#!/tracking

Western Union, öğrenci olarak ödeme yapanlar için ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak değil, eğitim kurumu müşterileri adına ödeme kabul eder ve döviz hizmetleri sunar.

 

 

 

Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler için Ödeme Yapmanın Hızlı ve Kolay Yolu

WU® GlobalPay for Students* ile eğitim, konaklama veya sigorta ücretlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde ödeyin.

Avustralya, Kanada, ABD, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda’daki eğitim kurumlarının ve dünya genelindeki öğrencilerin güvendiği sistemdir; kendi para biriminizde ödeme yapmanızı mümkün kılar.

Neden GlobalPay for Students hizmetini kullanmalısınız?

 • Banka havalesi, kredi kartı veya yerel e-cüzdanlar aracılığıyla online ödeme yapabilirsiniz. AliPay, UnionPay, GeoSwift ve ICICI Bank gibi kendi ülkenizden bildiğiniz ve güvendiğiniz ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.
 • Öğrenci ücretlerini ve konaklama masraflarını kendi para biriminizde ödeyebilirsiniz. Çeşitli para birimleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • SMS veya e-posta aracılığıyla durum güncellemeleri sayesinde ödemenizi her adımda takip edebilirsiniz; böylelikle içiniz rahat eder.
 • Rekabetçi şekilde fiyatlandırılmış sabitlenmiş döviz kurları.
 • Vize ve kayıt süreçlerini hızlandırmak için ödemeler hızlı bir şekilde gönderilir.
* Western Union, öğrenci olarak ödeme yapanlar için ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak değil, eğitim kurumu müşterileri adına ödeme kabul eder ve döviz hizmetleri sunar.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?