Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP ile Flywire kullanımı için Sıkça Sorulan Sorular

Flywire Hakkında

Flywire, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların müşterilerinin en önemli anlarında onlara hizmet sunmak için güvendiği, yüksek büyüme hızına sahip bir dikey ödeme şirketidir. Flywire, dünya genelinde 2.000'i aşkın kuruluşa hizmet etmektedir

Neden Flywire'ı kullanarak ödeme yapmayı tercih etmelisiniz?

 • En İyi Fiyat Garantisi*
 • Yerel seçeneklerle kendi ülkenizdeki para birimi cinsinden ödeme yapın
 • Ödemeyi çevrim içi veya Uygulamamızdan takip edin ve sürecin her bir adımında SMS veya e-posta alın
 • Paranın güvende ve ödeyen kişinin bilgilerinin güvence altında olmasını sağlayan sıkı iç denetimler ve sigorta programları
 • Birden çok dilde 7/24 müşteri desteği

*Yalnızca Yerel Banka aktarımında

Nasıl ödeme yapılır?

 1. Yöntemi seçin: Ödeme seçeneklerini gözden geçirin ve tercih ettiğiniz yöntemi seçin
 2. Ayrıntıları sunun: Kişisel ayrıntılarınızı ve ödeme bilgilerinizi girin
 3. Ödeme talimatları verin ve sonra tercih ettiğiniz yöntemle ödemeler gönderin
 4. Takip edin ve onaylayın: Ödemeyi takip edin ve onaylayın

SSS

Benim adıma bir aile ferdi, arkadaş veya üçüncü kişi ödeme yapabilir mi?

Kesinlikle!

Rezervasyon sürecinde ödemenizi yapacak aile ferdinin veya arkadaşın kişisel bilgilerini "Ödeyen Kişi Bilgileri" kısmına eklemeniz yeterlidir. Üçüncü bir kişi aracılığıyla ödeme yapıyorsanız, ona parayı aktarma talimatı veren kişinin bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Gönderen veya ödeyen kişi, paranın gönderileceği hesabın sahibi olan kişidir. Sizin için bir aile ferdi, arkadaş veya üçüncü kişi ödeme yapıyorsa, talebe eklediğiniz ad, o kişinin banka kayıtlarında veya kartında belirtilen ad olmak zorundadır.

Bize sunulan gönderen kişi adı ile banka kayıtlarında belirtilen hesap sahibi adı arasındaki bir uyumsuzluk, ödemenizin işleme alınmasında gecikmelere neden olabilir.

Hindistan'daki bankanızdan alınan krediyle ödeme yapıyorsanız, gönderici bilgilerinde krediyi imzalayan/krediyi alan kişinin bilgilerini sunabilir veya kredi sağlayıcısı ayrıntılarınızı ekleyebilirsiniz. Her ikisi de eşit ölçüde makbuldür.

Yaşadığım ülke listede yok, gene de Flywire ile ödeme yapabilir miyim?

Hükûmet düzenlemeleri nedeniyle belirli ülkelerden gelen ödemeleri kabul edemiyoruz. Ülkeniz, web sitemizde bir seçenek olarak bulunmuyorsa, yaptırım uygulanan bir ülke sayılıyor olabilir. Bu durumda seçeneklerinizi tartışmak için lütfen kuruluşunuza ulaşın.

Yaptırım uygulanan ülkelerin tam listesi için buraya tıklayın.

Şu anda belirli kuruluşlar için yalnızca yurt içi ödeme seçenekleri sunabiliyoruz.

Bir yurt içi ödeme (aynı ülkede) yapmaya çalışıyorsanız ve ülkeniz web sitemizde listelenmemişse, bu ülkeniz veya kuruluşunuz için yurt içi ödeme seçenekleri sunmadığımız anlamına gelir.

"Ödeyen Kişi Bilgileri" için kimin bilgilerini sunmalıyım?

Flywire ile bir ödeme talebinde bulunurken ödeyen kişinin adını ve adresini girmeniz gerekir. Üçüncü bir kişi aracılığıyla ödeme yapıyorsanız, onlara parayı aktarma talimatı veren kişinin adını ve adresini girebilirsiniz. Bu bilgiler uyumluluk nedeniyle zorunludur.

Bize, ödeyen kişinin banka kayıtlarıyla eşleşen açık adresi sunmanız gerekir. Adres, ödeyen kişinin ödeme yaptığı ülkede bulunmak zorundadır.

Posta kutularını geçerli bir adres olarak kabul etmediğimizi lütfen göz önünde bulundurun.

Öğrenci Kimliğimi bilmiyorum, ne yapmalıyım?

Flywire üzerinden bir ödeme talebinde bulunurken Öğrenci Kimliğinizi (Eagle Kimliği, Banner Kimliği, Fatura Kimliği vb.) girmeniz istenebilir.

Öğrenci Kimliğiniz kuruluşun paraları doğru öğrenci hesabına aktarmasına olanak sağladığı için Öğrenci Kimliğiniz Flywire üzerinden ödeme yapmak için kuruluşunuz tarafından şart koşulabilir.

Öğrenci kimliği, fatura veya ders kaydı gibi okul, fakülte veya üniversite belgelerinde genelde bulunabilir. Öğrenci Kimliğinizi bulamıyorsanız lütfen daha fazla yardım için kuruluşunuzla iletişime geçin.

Ödememe hangi döviz kuru uygulanır?

Flywire ve yerel olarak lisanslanmış ortakları, sıklıkla bankaların döviz kurundan daha düşük olan rekabetçi döviz kurları sunar.

Kişisel bankanızın kurunu, internette bulunanlarla karşılaştırmak yerine Flywire'ın kuruyla karşılaştırmak önemlidir. Çoğu web sitesinde paylaşılan döviz kurları, genelde ortalama tüketiciye sunulmayan "piyasa ortalaması kurlardır".

Döviz kurları sürekli olarak değiştiği için kurları gözden geçirdiğinizden ve birbiriyle ideal olarak bir ila iki saatlik bir zaman çerçevesi içinde karşılaştırdığınızdan lütfen emin olun.

Ödemem gereken miktara neler dâhildir?

Seçtiğiniz para birimine bakılmaksızın siz ödeme talebinizi sonuçlandırmadan önce sizinle ödenecek toplam miktarı her zaman paylaşırız. Flywire, ödenecek bu miktarın üzerine herhangi bir ek ücret koymaz.

Kendi yerel para biriminizde para aktarıyorsanız, ödenecek miktar mevcut ise ödeme ortaklarımız tarafından alınan tüm döviz kuru ve işlem ücretlerini içerir.

Paraları yerel para biriminizden başka bir para birimi cinsinden aktarıyorsanız, toplam ödenecek miktara eklenecek bir kullanım ücreti alabiliriz ve ücretin tam miktarı ödenecek miktarın altında gösterilir. Bu kullanım ücreti, Flywire'ın yerel olmayan para birimlerini işleme alması nedeniyle maruz kaldığı harcamaları kapsar.

Kuruluşum ödememi ne zaman alır?

Ödemenizin kuruluşunuza ulaşması için geçen süre, ödeme yöntemine dayalı olarak değişkenlik gösterebilir.

 • Banka Havalesi

Ödemenizin işleme alınarak kuruluşunuza gönderilmesi, Flywire'ın bankanızdan parayı aldığı andan itibaren genelde 2-3 iş günü sürer. Flywire ödemenizi aldıktan sonra bu para otomatik olarak kuruluşunuz için garantili hâle gelir

 • Kart veya diğer çevrim içi ödeme yöntemleri

Kartla veya diğer çevrim içi ödeme yöntemleriyle ödeme yapmayı tercih ettiyseniz, ödemeniz otomatik biçimde kuruluşunuz için garantili hâle gelir. Para genelde ödeme yapıldıktan sonraki 2-3 iş günü içinde teslim edilir

Kredi kartı ve banka kartı kabul ediyor musunuz?

Şu anda belirli kuruluşlar için banka kartı ve kredi kartı ödemelerini kabul ediyoruz.

Ödeme talebinde bulunurken Visa ve/veya MasterCard ödeme seçenekleri olarak listeleniyorsa, bu ödemeniz için kredi kartı seçeneğinin kullanılabilir olduğu anlamına gelir.

Belirli kuruluşlar ve ülkeler için başka kart markalarını da kabul edebiliriz. Bu kartların logoları, siz ödeme talebinizde ülkeyi seçtikten sonra gösterilir.

Bir kartın logosu gösterilmiyorsa bu, o kartı kabul edemediğimiz anlamına gelir.

Ödeme yöntemi seçenekleri arasında neden tutar farkı var?

Banka havalesi için ücretlerimize bakarsanız, fiyatın daha düşük olduğunu fark edeceksiniz. Banka havaleleri kart ödemesi işleyicilerini işin içine dâhil etmediği için, daha uygun fiyatlar sunabiliriz. Mevcut en düşük ücretle bir ödeme yapmak istiyorsanız bu seçeneği kullanın.

Diğer yandan kredi kartı ödemeleriyse anlıktır, kolaylık ve hız bakımından pek çok avantaj sunarlar.

Zaman bakımından hassas bir ödeme yapmanız gerekiyorsa, kart seçeneği harika bir seçimdir. Ödeme yapan kişilere, para birimi dönüştürmesinden kaynaklanan ücretlerden kaçınmak için kendi yerel para birimlerinin cinsinden kredi kartlarını kullanmalarını tavsiye ederiz. İkili veya farklı bir para birimi cinsinden bir kredi kartı kullanılırsa, ödeyen kişinin bankası ödemeyi Flywire'a göndermek için para birimi dönüştürme ücreti alabilir.

Eğitim ödemeleri kolaylaştı

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca öğrencinin güven duyduğu Flywire, eğitim ödemenizi yapmak için en güvenli, en kullanışlı yöntemdir.

 • En İyi Fiyat Garantisi*
 • Güvenli ödeme sağlayıcısı.
 • Ülkenizin para birimiyle ödeme yapın.
 • Beklenmedik ücretler yok.
 • Gerçek zamanlı ödeme takibi.
 • 7x24 müşteri desteği.

*Yalnızca Yerel Banka aktarımında

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?