Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

SSS: Amerika için nib Sağlık Sigortası

Neden bir IDP danışmanından satın almalıyım?

Yalnızca ABD'deki kurumda kayıt olduğunuz andan itibaren (ve sömestr boyunca) sizi kapsayan kurumlar tarafından sağlanan varsayılan planların aksine, bir IDP danışmanı aracılığıyla sağlık sigortası satın almak, Amerika Birleşik Devletleri’ne geldiğiniz andan itibaren uygun şekilde korunmanıza yardımcı olacak  -siz ve aileniz için gönül rahatlığı sağlayacaktır. 

Sağlık sigortamı neden kendim satın alamıyorum?

Şu anda, ABD Sağlık sigortası için tercih edilen başvuru yöntemi, doğrudan bir IDP danışmanıyla görüşmek ve satın almaktır.

Neden web sitesinden fiyat teklifi alamıyorum?

ABD sağlık sigortası için fiyat teklifi verirken dikkate alınması gereken belirli faktörler nedeniyle, IDP danışmanınızdan bir fiyat teklifi istemeniz en iyisidir.

Ürüne / Politikaya Özgü Bilgiler

nib'in ABD Sağlık Sigortası Ortağı kimdir?

nib’in ABD sağlık sigortası ortağı, United Health Care Student Resources'tır. Ancak sağlık sigortası ürünü PGH Sigorta tarafından sağlanacaktır.

Sağlık sigortası nedir?

Sağlık sigortası size gönül rahatlığı sağlar. Ayrıca, yurtdışında okurken hastalık, kaza sonucu yaralanma veya sakatlık yaşamanız durumunda sizi ve ailenizi mali kayıp riskine karşı korumaya yardımcı olur.

ABD'ye girmek için sigortaya ihtiyacım var mı?

Hayır, ancak bu, değişim ziyaretçileri, bursiyerler ve J1 ve J2 vize türüne sahip bağımlılarının, Amerika Birleşik Devletleri'ndeyken onları kapsayacak şekilde yeterli sağlık sigortası satın almalarını gerektiren bir ABD federal düzenlemesidir.

F1 uluslararası öğrencileri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler federal yardım için uygun değildir ve ABD'de okurken kendilerini geçindirebilecek finansal yeteneklerini kanıtlamaları gerekir. Bu nedenle, F1'e başvuranların hastalanmaları halinde destek olmak için sağlık sigortası satın almaları şiddetle tavsiye edilir.

Her iki Vize türü için de öğrenim kurumuna kayıt olabilmek için sağlık sigortasının olması bir gerekliliktir, ABD'ye vize başvurusu, onay veya giriş için gerekli değildir.

ABD'de iken sağlık sigortasına sahip olmak neden önemlidir?

ABD yüksek düzeyde sağlık hizmeti sunmaktadır ancak bu pahalı olabilir. Bir kaza veya hastalık meydana gelirse, ilgili maliyetler nedeniyle kendinizi mali yük ile karşı karşıya bulabilirsiniz. Yetersiz teminat, ihtiyaç duyduğunuz bakımı ve tıbbi yardımı almanızı da engelleyebilir, çünkü bazı sağlayıcılar uluslararası Öğrencilere önceden ödeme yapmadan hizmet vermeyi reddedebilir. Sağlık sigortası yaptırarak bu maliyetleri azaltabilirsiniz.

Bu ürünü kimler satın alabilir?

Bu ABD ürününü satın almak için onaylanmış 2 vize türü vardır. Onlar:

 • J1
 • F1 (bu, ELP için başvuranları içerebilir)

Önemli notlar: 

 • Bu poliçeyi satın almak için 16 yaşında veya daha büyük olmalısınız
 • OPT vize türü için başvuruyorsanız, bu vize türü F1 veya J1 vize türü kapsamına girdiği için bu ürünü satın almaya da hak kazanırsınız.
 • M1 vizesi için başvuruyorsanız, bu akademik olmayan bir vize türü olduğu için bu ürünü almaya hakkınız yoktur. Mevcut süreçleri takip etmeniz gerekecek. 

Hangi ölçekte sigorta satın alınabilir?

Şu anda yalnızca Tek poliçeler için sigorta satın alınmasını kabul edeceğiz.

Bu geliştikçe, çiftler ve aileler için teminat satın alma olanağını tanıtacağız ve bu mevcut olduğunda size tavsiyelerde bulunacağız.

Ürün yapısı

ABD'ye seyahat ederken kullanabileceğiniz iki kapsam seviyesi vardır. Satın almak için gereken teminat seviyesi, kurumunuzun sağlık sigortası gereksinimlerine bağlıdır. IDP Danışmanınız, mevcut sigorta seviyesi ve fiyatlandırma konusunda tavsiyede bulunabilecektir.

nib Elit Poliçe

Bu, kurumların çoğunda mevcut olan ve kabul edilen en yüksek kapsamlı sigorta seviyelerinden biri olduğu için satın almak için tercih edilen sigorta seviyesidir. Ürün şunları içerir:

 • Genel maksimum dolar limiti yok (sigortalı kişi başına, poliçe yılı başına)
 • Tercih edilen sağlayıcı ağı dahilinde her poliçe yılı için sigortalı kişi başına cepten maksimum 3.000 ABD doları (USD)
 • Tercih edilen sağlayıcı ağı içinde 100 ABD doları kesinti (sigortalı kişi başına, poliçe yılı başına) (sigortalı kişi başına 500 ABD doları, ağ dışındaki poliçe yılı başına)
 • Önceden var olan koşullar için bekleme süresi yok
 • 7/24 tele-sağlık ve danışmanlık hizmetlerine erişim
 • Dünya çapında UHG Küresel Acil Durum Hizmetlerine erişim (kendi ülkeniz dışında)

nib Temel Poliçe

Bu, bazı kurumların öğrencileri için sağlık sigortası gerekliliği olarak kabul etmeye istekli olduğu temel kapsam düzeyidir. Kapsam şunları içerir:

 • Yaralanma veya hastalık başına ödenecek maksimum 500.000,00 USD (USD) yardım
 • Tercih edilen sağlayıcı ağı içinde 100 ABD doları kesinti (sigortalı kişi başına, poliçe yılı başına) (sigortalı kişi başına 500 ABD doları, ağ dışındaki poliçe yılı başına)
 • Teminatın ilk 6 ayında önceden var olan koşullarla ilgili hizmetler için 1.000 $ (USD) limit
 • 7/24 tele-sağlık ve danışmanlık hizmetlerine erişim
 • Dünya çapında UHG Küresel Acil Durum Hizmetlerine erişim (kendi ülkeniz dışında)

Ürünlerin her birine dahil olanlar hakkında daha ayrıntılı bir açıklama için, lütfen IDP danışmanınızdan bir ürün bilgi formu isteyin.

Ürün beni sadece ABD'de mi kapsıyor?

ABD iş ortağı sigortacısının ürün bilgi formu, ürünün özelliklerini detaylandıracaktır. Bununla birlikte, bu üründe UHC Küresel Acil Durum Hizmetleri ile ilgili, sizi ABD’dekiyle aynı şekilde, menşe (anavatan) ülkeniz dışındaki diğer ülkelerde de kapsayan bir bölüm vardır.

Görev süresi ve satın alma süreleri hakkında yönergeler

 • Bir poliçenin görev süresiyle ilgili katı kurallar vardır ve bir poliçenin çalışabileceği maksimum süre 12 aydır. Eğitiminize devam etmeyi planlıyorsanız, poliçenizi her 12 ayda bir (veya poliçenizin süresi dolduğunda, hangisi önce gelirse) yenilemeniz gerekecektir.
 • Bir poliçenin satın alınabileceği minimum süre 3 aydır, bundan daha kısa süreler için teminat   yoktur. 3 aydan daha kısa bir süre için sağlık sigortasına ihtiyacınız varsa, 3 aylık sigortanın tamamını ödemeniz gerekecektir.
 • Poliçeler geçmişte başlayamaz.
 • Sağlık sigortasını kursun başlama tarihinden 1 ay öncesine kadar satın almalısınız (I20 kayıt onayınızda gösterildiği gibi). ABD'ye bu saatten daha erken gitmek isterseniz, öğrenci vizeniz ve sağlık sigortanız yürürlüğe girene kadar bir seyahat sigortası ürünü satın almanız gerekecektir.

Tüm zamanım için önceden poliçe satın alabilir miyim?

Potansiyel olarak, 12 aydan daha az süren kurslar için tüm süre kapsanabilir. Bir yıldan uzun süren herhangi bir kurs için, poliçenizi her 12 ayda bir (veya poliçenizin süresi dolduğunda, hangisi önce gelirse) yenilemeniz gerekecektir. "ABD'ye girmek için poliçeye ihtiyacım var mı?" Kayıt ve vizenizin bir parçası olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde okuduğunuz süre boyunca sağlık sigortası yaptırmakla yükümlüsünüz. Bu nedenle, mevcut poliçenin süresi dolmadan önce sağlık sigortanızı yenilemenizi sağlamak çok önemlidir. 

ABD İş Ortağı sigorta şirketi ürünü, varsayılan planlara göre nasıl yığılıyor?

Sunulan sigorta ürünü, bu tür bir teminat için gerekli olan asgari standart olarak genel olarak anlaşılan olandan daha iyi olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak yine de fiyat açısından rekabet gücü yüksektir.

Hoşgeldin paketimi nasıl alırım?

Ülkenizden ayrılmadan önce, kayıt sırasında ABD Sağlık Sigortası'ndan size elektronik bir karşılama paketi gönderilecektir. Bu hoş geldiniz paketinde, sigortacıya bilgilerinizi kaydetmeniz için ürün bilgi sayfası, plan broşürü, poliçe numarası ve bağlantılar dahil olmak üzere teminatınızla ilgili tüm ayrıntılar yer alacaktır.

Kartımı nasıl alacağım?

Karşılama paketinizde size gönderilen bağlantıları kullanarak sigortacıya kaydolduğunuzda, çevrimiçi hizmetler hesabınız veya akıllı telefon uygulamanız aracılığıyla istediğiniz zaman erişebileceğiniz bir dijital kart alacaksınız. Bu nedenle, her zaman dijital olacağı için kartınızı kaybetmenize veya yeniden sipariş vermenize gerek kalmaz.

Poliçemi nasıl kullanırım?

Talep, fayda ödemeleri, sorgular ve genel poliçe bakımı dahil olmak üzere müşteri desteği, doğrudan sizin tarafınızdan çevrimiçi hizmetleriniz veya poliçe ayrıntılarınızı istediğiniz zaman görüntülemenize ve güncellemenize olanak tanıyan akıllı telefon Uygulama erişimiyle tamamlanabilir. 

ABD ortağı sigortacımız dijital olarak çalışır ve fiziksel kart düzenlenmez; hoş geldiniz paketinizin bir parçası olarak size bir dijital kart verilecektir.

Tercih edilen sağlayıcılar, tıp merkezleri ve talep süreci ile ilgili spesifik bilgiler için, ABD ortak sigortacımızın web sitesinden elde edilebilecek ve ülkenizden ayrılmadan önce alacağınız hoş geldiniz e-postasının bir parçası olan plan broşürünüze başvurmalısınız. Web sitesinde Ulusal Telehealth Hizmeti, Küresel Acil Durum Hizmetleri ve çok daha fazlası gibi hizmetler hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Ürün bilgi formları mevcut olacak mı?

Evet, Ürün Bilgi Formu’nu nib ya da IDP danışmanınızdan edinebilirsiniz.

Ayrıca ABD ortağımızdan ürünü ve avantajları ayrıntılarıyla anlatan bir hoş geldiniz paketi alacaksınız. 

Varsayılan plandan nasıl vazgeçerim?

IDP danışmanınız, kurumun varsayılan planından çıkmanıza yardımcı olabilir - Bazı kurumlar bunun üniversite veya yüksekokul web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak tamamlanmasına izin vermiştir, aksi takdirde bu, enstitüdeki kayıt işlemi sırasında tamamlanabilir.

Sigorta kanıtını (teminat belgesi) sağlamanız gerekecek ve ürün bilgi formunu da göstermeniz gerekebilir, bu bilgiler ülkenizden ayrılmadan önce size sağlanacaktır.

Kurum ABD Ortağı ürününü tanımayı reddederse ne olur?

Bazı okulların özel teminat gereksinimleri vardır ve bu nedenle ABD Sigortacı Ürünü tüm okullar tarafından kabul edilmeyebilir; ancak, ürünün çoğu okul için gereken minimum standartları aştığına inanıyoruz.

Bir üniversite veya kolejin ABD Ortak sigortacısının poliçesini kabul etmeyi reddettiği nadir durumlarda, IDP danışmanınızla veya ABD ortak sigortacımızla iletişime geçmeli ve ödenmemiş miktarın geri ödenmesini talep etmelisiniz. Bir ücret alınabileceğini lütfen unutmayın. 

Uygunsa nasıl para iadesi için başvurabilirim?

Bir poliçenin geri ödenmesini talep ediyorsanız, lütfen aşağıdaki kurallara ve süreçlere dikkat edin:

 • Poliçe başlangıç tarihinin geçtiği ABD için satın alınan poliçeler, yalnızca doğrudan ABD sigortacımıza talepte bulunarak iptal edilebilir. Ancak, prim iadesinin ödenip ödenmeyeceğinin ABD sigorta sağlayıcılarının takdirine bağlı olduğunu lütfen unutmayın.
 • ABD için henüz başlamamış poliçelerin iadeleri, ancak poliçenin başlamasından 10 gün öncesine kadar iptal edilebilir ve prim iadesi yapılabilir. Geri ödeme talebinde bulunmak için, bunun işleme konulmasını talep etmek için IDP danışmanınızla iletişime geçmenizi rica ediyoruz.
 • Talep edilen herhangi bir geri ödeme için, bu işlem sırasında ücretler olabileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca, döviz kurları nedeniyle iade edilen tutarın başvuru anına göre değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın. 

Poliçeniz oluşturulduktan sonra poliçe tarihlerinizi güncelleme

Mevcut poliçenizin başlangıç ve/veya bitiş tarihinde ya da poliçenizde bir değişikliğe ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen aşağıdaki kural ve süreçleri dikkate alın:

 • ABD için satin aldığınız poliçenin başlangıç tarihi geçmişse, poliçenin tarihleri değiştirilemez.
 • Henüz başlamamış ve prim ödenmiş ABD için satın alınan poliçelerin tarihlerinde bir değişiklik talep etmek için, lütfen IDP danışmanınızla iletişime geçin ve bunu ile ayarlayacaktır nib.

Poliçeniz oluşturulduktan sonra kişisel bilgilerinizi güncelleme

Daha önce vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizde bir değişiklik talep ediyorsanız: doğum tarihi, e-posta adresi vb. Aşağıdaki kurallara ve süreçlere uymanız gerekecektir:

 • ABD için satin alınan poliçelerin başlangıç tarihi geçmişse, poliçedeki kişisel bilgiler değiştirilemez. Poliçenizi güncellemek için doğrudan ABD sigortacımızla iletişime geçmeniz gerekecektir.
 • Başlamayan ve prim ödenmiş olan poliçenizin ayrıntılarında bir değişiklik talep etmek için, e- posta adresi dışında güncellenmesi gereken herhangi bir şey için lütfen poliçe başlayana kadar bekleyin ve ayrıntıları alın doğrudan ABD sigortacımız aracılığıyla güncellenir.

Ödeme Bilgileri

Flywire'ın avantajı nedir?

Avustralya pazarı için mevcut ödeme süreçlerine göre Flywire'ı kullanmanın bir dizi avantajı vardır.

Ödemeler yerel para birimi cinsinden yapılabilir ve herhangi bir dönüştürme oranı zaten fiyata dahil edilmiştir, böylece ödeyen kişi tam olarak ne kadara mal olacağını bilir.

Flywire, bankalardan daha iyi döviz kurları sunabilir ve sistemi kullanmak, ödeyenin uluslararası transfer ücretlerinden tasarruf etmesini sağlar.

Tüm ücretler sistemin kendi içinde işlenir, böylece tam olarak ne kadar öderseniz ödersiniz (bu, bankacılık veya uluslararası transfer ücretleri nedeniyle artık tutarsızlık olmaması anlamına gelir)

Flywire'da bir hesaba nasıl kaydolabilirim?

Flywire hesabı kaydı ücretsiz ve kolaydır. Siz veya IDP danışmanınız ilk başvuruda oturum açmanız veya kaydolmanız istenecektir. Hesabınızı oluşturduğunuzda, tekrar oturum açmanız istenmez. 

Poliçem için nasıl ödeme yapabilirim?

Ödeme sağlayıcımız Flywire tüm ödemeleri halleder. Bu, geçerli bir Flywire hesabının oluşturulmasını gerektirir ve IDP danışmanınız tarafından kullanılan özel ödeme aracımız aracılığıyla sağlık sigortası satın alımını kolaylaştırmak için bir gerekliliktir. 

Flywire, öğrenci veya danışmanın kayıt olduktan sonra poliçe için ödeme yapmasına olanak tanıyan bir dizi ödeme yöntemi sunar.

Bunlar:

 • Kredi Kartı ödemeleri
 • WeChat Pay
 • Union Pay
 • Alipay

 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?