Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt Dışında Okumanın Avantajları

Yurtdışında eğitim sadece eğitimden daha fazlası, bütünsel bir deneyimdir

Uluslararası bir derece kazanmak sadece kariyerinizi ve kişisel ufkunuzu genişletmekle kalmaz, aynı zamanda bir ömür boyu deneyim sahibi olmakla da ilgilidir. Uluslararası eğitim almayı düşünmenizin nedenlerinden bazıları şunlardır:

1.  Çeşitli kurs seçenekleri

Uluslararası eğitim almak, bazıları araştırma seçenekleri ve öğrenciler için beceri temelli eğitim de dahil olmak üzere daha çeşitli kurslar sunmaktadır. Bu, ufkunuzu genişletmenize yardımcı olur ve yeni eğitim fırsatları dünyası açar. Sadece bu değil, yurtdışındaki bazı programlar da aynı anda farklı dersler almanıza izin verir. Böylece matematiğinizi ana dalınız olarak incelerken edebiyata olan ilginizi de takip edebilirsiniz. IDP, dünya çapında 800'den fazla üniversite ve okulla işbirliği yapıyor; aradığınız her şey - araştırma için yüksek dereceli bir dersten, eşsiz bir çalışma ortamına kadar - sizin için en uygun olanı bulmanıza yardımcı olabiliriz.

2. Sizi daha istihdam edilebilir yapar

Uluslararası eğitim almayı seçen mezunlar, işverenler tarafından çok rağbet görmektedir. Denizaşırı bir dereceyi takip etmek, işverenlere cesaretiniz, esnekliğiniz, kültürel farkındalığınız ve diğer insanların nasıl çalıştığını ve düşündüğünü anladığınızı gösterir. Staj ve iş başvuruları söz konusu olduğunda bu deneyim sizi paketin önüne koyar.

3. Bir dil öğrenmekten bir dilİ yaşamaya

Çalışmalar, yoğun pratiğin başka bir dilde akıcı olmanın ve yeni bir kültürü anlamanın en iyi yolu olduğunu göstermiştir. Her gün İngilizce konuşanlar ile etkileşime gireceğiniz için, dili ilgili kültürel bağlamda kavramak daha kolay olacaktır.

İngilizce yaşamak, çalışmak ve çalışmak ilk başta zor gibi görünebilir, ancak ikinci doğanızın ne kadar hızlı olduğuna şaşıracaksınız. İngilizce olarak güvenle iletişim kurmak, çalışmalarınızda mükemmelleşmenize ve dünyanın diğer yerlerinden, hatta profesyonel bağlantılar haline gelebilecek yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacaktır.

4. Uluslararası maruziyet sağlar

Yurtdışında eğitim, farklı durumları ele almak, çalışmalarınız ve yarı zamanlı işleriniz arasındaki zamanı yönetmek, uluslararası öğretim yöntemlerini deneyimlemek ve kozmopolit bir kalabalıkla başa çıkmak için yeni yaklaşımlar öğrenmenize yardımcı olur. Bu da genel olarak özne ve yaşam konusundaki yeteneğinizi arttırmaya yardımcı olur.

5. Küresel bir bakış açısı kazanırsınız

Yurt dışında okuyan öğrenciler, diğer kültürlere ve insanlara karşı iyi bilgilendirilmiş bir zihniyet ve daha geniş bir perspektif geliştirirler. İster bilim, ister siyaset veya finans okuyor olun, çok uluslu bir perspektiften düşünmek, modern zorluklarla yüzleşmenize ve gelecekte yenilikçi çözümler bulmanıza yardımcı olacaktır. Daha açık ve yaratıcı düşünmenizi sağlayacak daha zengin deneyimlerle mezun olacaksınız. Dünyayı farklı merceklerden görmeyi öğrendikçe, kendi ülkeniz ve kültürünüz hakkında yeni şeyler de öğreneceksiniz.

 6. Bir ömürlük deneyim

Yurtdışı eğitim deneyiminiz kampüs kapılarında bitmiyor. Hafta sonları ve tatil günlerinde turistlerin sıcak noktalarına seyahat etme şansınız olacak. Bu, kendi ülkenizdekinden farklı coğrafyaları deneyimleyebileceğiniz ve arkadaşlarınız ve aileniz için ilginç hikayelerle geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Yapmaktan zevk aldığınız bir aktivite bulabileceğinizi ve bir kariyer yapabileceğinizi asla bilemezsiniz.

Yurtdışında lisans derecesi almanın faydaları

Okuldan yeni mezun bir öğrenci olarak size avantaj sağlar çünkü:

  • Erken bir aşamada uluslararası bir öğrenme ve çalışma yöntemine maruz kalırsınız
  • Çeşitli kültürleri anlamanıza yardımcı olur
  • Kariyer seçeneklerinizin kapsamını genişletir

Yurtdışında yüksek lisans yapmanın faydaları

Bu, aşağıdakilere bağlı olduğunuzu eski haline getirir:

  • Teknik becerilerinizi geliştirir
  • CV'nize muadillerine üstünlük kazandırır
  • Sosyal ve profesyonell ağınızı geliştirir

Önerilen Makaleler

Bir bölüm nasıl seçilir

Her eğitim programının ve üniversitenin birbirinden farklı olduğunu ve öğrencilerin kişisel tercihlerine göre seçim yaptıklarını göz önüne alarak, gelin doğru programı seçerken faydalanabileceğiniz dört önemli tavsiyeye göz atalım:

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?