text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Yurtdışında Okumanın Avantajları

Hiç olmadığı kadar küresel bir dünyada yaşıyoruz. Yurtdışından alacağınız bir derece kariyeriniz ve kişisel gelişiminiz için muazzam imkanlar anlamına gelebilir.

Yurtdışı eğitimin bazı avantajları aşağıda sıralanmıştır:

1. Kariyerinize iyi bir başlangıç yapmak

İşverenler büyük oranda uluslararası eğitimi tercih eden mezunların peşinden koşarlar. Yurtdışından alınmış bir derece işverenlere sizin, cesur, esnek, kültürel farkındalığı olan ve başka insanların nasıl çalıştığını ve düşündüğünü anlayabilen bir yapıda olduğunuza dair ipucu verir. Bu da konu stajyerliğe veya iş başvurusuna geldiğinde sizi ön plana çıkarır.

2. Bir dili öğrenmekten bir dili yaşamaya

Araştırmalar gösteriyor ki yabancı bir dilde akıcı olmanın ve başka bir kültürü tanımanın en iyi yolu o dile ve kültüre yoğun şekilde maruz kalmaktır. Her gün İngilizce konuşan kişilerle çevrili olacaksınız ve dili uygun kültürel içerikler haline duyacak ve göreceksiniz.

İngilizce yaşamak, eğitim almak ve çalışmak ilk başlarda zorlayıcı olabilir ancak ne kadar hızla alıştığınıza inanamayacaksınız. İngilizce olarak güvenle iletişim kurmak size çalışmalarınızda mükemmelik kazandıracak ve dünyanın her yerinden, belki de yolun bir yerlerinde profesyonel bağlantılar kuracağınız yeni arkadaşlar edinmenizi sağlayacaktır.

3. Kendiniz için en iyi bölümü bulmak

Yurtdışı eğitimi düşünerek seçeneklerinizi genişletmek yeni eğitim fırsatlarının bulunduğu bir dünyanın kapısını aralamaktır. IDP dünya çapında 600’den fazla yüksek nitelikli üniversite ve okulla işbirliği içindedir. Aradığınız ne olursa olsun, araştırma alanında yüksek sıralardaki bir bölümden eşsiz bir çalışma ortamına  kadar size en iyi uyanı bulmanıza yardımcı olabiliriz.

4. Kişisel olarak büyümek ve gelişmek

Yurtışında okuyan öğrenciler evlerine, başka kültürler ve insanlara karşı bilgili ve önyargıları azalmış bir bakış açısı ile dönerler. İster fen bilimleri okumuş olun ister siyaset ya da finans, çok uluslu bir bakış açısıyla düşünebilme yeteneği sizin, iş dünyasının zorluklarıyla yüzleşmenize ve yenilikçi çözümler bulmanıza yardımcı olur. Daha açık ve yaratıcı düşünmenizi sağlayan daha zengin bir deneyimler bütünü ile mezun olursunuz. Dünyaya farklı gözlerle bakmayı öğrenirken kendi ülkeniz ve kültürünüzle ilgili yeni şeyler de öğrenirsiniz.

5. Hayat boyu unutulmayacak hikayeler

Yurtdışı eğitim deneyiminiz kampüs kapısında sona ermez. Hafta sonları ve tatillerde bulunduğunuz ülkenin turistik cazibe merkezlerine ya da rutin dışı bilinmeyen yerlere seyahat etme şansına sahip olursunuz. Gittiğiniz yerlerden tren biletleri ve fotoğraflar gibi anılar saklamayı ve serüvenlerinizin kaydını tutmayı unutmayın çünkü eve dönene kadar ne harika vakit geçirdiğinizi fark edemeyebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin