Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurtdışında eğitim alımı nedir?

Yurtdışına kabul ve girişler hakkında her şeyi bilin

Yurtdışında eğitim görmeyi planlıyorsanız, yurtdışındaki üniversitelerin ve kolejlerin akademik yılda çeşitli girişlere sahip olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle, Avustralya, İngiltere, İrlanda, Kanada, ABD veya Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki üniversitelerden birine başvurduğunuzda, her yıl birden fazla giriş arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, bu yıl Eylül alımını kaçırdıysanız, tam bir yıl beklemek yerine her zaman Ocak ayında bir sonraki alımı deneyebilirsiniz.

Farklı alım türleri nelerdir?

Yurtdışındaki çoğu üniversite ve kolej Güz ve Bahar olmak üzere iki giriş sunmaktadır. Sonbahar alımı genellikle Eylül ayında başlarken, Bahar alımı Ocak ayında başlar. Bazı üniversiteler ve kolejler de yaz aylarında nisan ayında başlayan küçük bir giriş sunar.

Alımlar programa ve kuruma göre değişebilir. Bazı kurumlarda, alımlar dönem veya sömestr olarak da adlandırılabilir. Mevcut alımı onaylamak için her zaman tercih ettiğiniz kurumun resmi web sitesini kontrol etmelisiniz.

Hangi alım için başvurmalısınız?

Hangi alımı tercih edeceğinizi seçerken, tercih ettiğiniz programın kullanılabilirliğini, akademik kayıtlarınızı, giriş sınav puanlarını, kabul oranlarını, iş fırsatlarını ve bölüme katılmaya hazır olup olmadığınızı düşünmek önemlidir.

Başvurularınıza, programınızın başlangıç tarihinden en az 10-12 ay önce başlamanızı öneririz. Güz dönemi için Nisan ayında ve Bahar dönemi için en geç Ağustos ayında puanınızı aldığınızdan emin olun.

Yurtdışında en iyi yerlerdeki önümüzdeki girişler hakkında daha fazla bilgi edinin

Avustralya
Avustralya
UK
Birleşik Krallık
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
Kanada
Kanada
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda
İrlanda
İrlanda


Hangi dönemi seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Gelin ve size en yakın IDP ofisini ziyaret edin. Doğru kararı vermenize yardımcı olacağız. Tüm danışmanlık oturumlarımız ücretsizdir ve deneyimli danışmanlarımız üniversite ve bölüm seçimi, başvuru prosedürü, niyet mektubu, vize işlemleri ve gidiş öncesi bilgilendirmelerde size yardımcı olur.

Önerilen Makaleler

IDP'yi seçmeniz için 6 neden

Yurtdışında okumak mı istiyorsunuz? İşte IDP'yi seçmeniz için 6 neden

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin