Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Mühendislik Doktorası: Programlar, Eğitim Ücretleri, En İyi Üniversiteler & Başvurular

IDP ile Mühendislik Doktorası hakkında her şeyi keşfedin!

IDP ile bugün Mühendislik Doktorası başvuurnuzu gerçekleştirin. Mühendislik Doktorasının sağlayacağı faydalar ve nasıl başvuru yapılacağına dair her şeyi öğrenin. “Doktor” terimi, bir üniversiteden en yüksek üniversite derecesi olan Doktora Derecesini kazanan kişiyi ifade eder. Genellikle Dokto of Philosophy olarak adlandırılır ve PhD olarak kısaltılır.

Mühendislik Doktorası Nedir?

Mühendislik, matematik ve bilim dallarını binaların, makinelerin, sistemlerin, süreçlerin ve cihazların tasarımına ve dizaynına uygulama disiplinini ifade eder. Mühendisliğin bilinen diğer farklı alanları inşaat, biyomühendislik, kimya, bilgisayar ve iletişim bilimi, çevre, mekanik ve elektrik mühendisliği olarak sıralanabilir.

Neden Mühendislik Doktora Eğitimi Almalı?

Mühendislik uzmanlığınızdan farklı olarak mühendislik doktora derecesi niteliklerinize teorik bilgi ve pratik beceriler ekler. Mühendislik PhD eğitimi adaylarının hem araştırma hem de uygulama yoluyla önemli katkılar sağlamasını gerektirir.

Doktora derecesi olarak, mühendislik doktorası almak isteyen adaylar genellikle araştırmalarına bağlı olarak tez ya da araştırma tezi tamamlamaları gerekir. Doktora eğitimi, araştırmacıları akademik ve araştırma kurumlarının yanı sıra sektörel çalışmalara da hazırlar.

Mühendislik PhD derecesi eğitim süresi:

Mühendislik doktoranızı elde edebilmek için gereken zaman üniversiteden üniversiteye göre ve eğitim aldığınız ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak konuşmak gerekirse, doktora derecesini tamamlamak 3 ila 8 yıl arasında değişmektedir.

En iyi Mühendislik PhD programları:

Kariyerinizin geleceği için rekabetçi olmanız gerekebilir ve bu nedenle eğitiminizi dünyanın lider üniversite ya da kurumlarından almış olmanız daha iyi olacaktır. En iyi Mühendislik doktora programlarını bizimle beraber inceleyin ve uluslararası öğrenciler için oluşturulmuş bursları da kontrol etmeyi unutmayın. 

2021 Times Higher Education (THE) Sıralamalarına göre, dünyanın en iyi doktora mühendislik programları şu şekilde sıralanır:

image-TR.png

Size en uygun PhD Mühendislik programlarını inceleyin

Mühendislik Doktora Programlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Mühendislik PhD başvuruları için gereklilikler ülkeden ülkeye ve başvuracağınız üniversiteye göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak konuşmak gerekirse, dünyanın en iyi üniversiteleri, mühendislik doktora programları için başvuracak uluslararası öğrencilerden aşağıdaki gereklilikleri talep etmektedir:

 • Tamamlanmış bir başvuru formu
 • Özgeçmiş
 • Yüksek notlarla ve kanıtlanmış araştırma yeteneği ve potansiyele sahip ilgili alandan alınmış ve akredite edilmiş bir yüksek lisans derecesi.
 • Üniversite diplomanız ve programınızın transkripti
 • Niyet Mektubu
 • GMAT ya da GRE skorları
 • Referans mektupları
 • İngilizce dil yeterlilik sınavları; IELTS gibi
 • Başvuru ücreti
 

Yurt Dışı Eğitim mi istiyorsun? IDP eğitim danışmanınızla bugün iletişime geçin ve seçtiğiniz bölümle ilgili başvuru koşulları hakkında en güncel bilgileri öğrenip İngiltere, Avustralya, ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda ülkelerinde yer alan global üniversitelerde yerinizi garantileyin!

Önerilen Makaleler

Yurt dışı eğitim ülkeleri

En iyi yurt dışı eğitim ülkeleri. Dünya üzerinde 700’den fazla eğitim kurumuyla partnerlik yapıyoruz

1-What-matters-in-uni-TEASER.jpg

Sıralamanın ötesinde: Üniversitede gerçekten önemli olan şeyler nedir?

Sıralamaların ne ile ilgili olduğunu ve neyi ölçtüğünü nasıl anlayabilirsiniz? Bütün yurt dışı eğitim tercihinizi bu ölçümlere göre yapacak kadar güveniyor musunuz?

rankings.jpg

Üniversite Başarı Sıralamaları

Üniversite başarı sıralamalarına göz atmak, farklı üniversite ya da okulların temel performans göstergelerini karşılaştırmak için harika bir yoldur.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?