text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Brisbane

Brisbane’i yakından tanıyın

Büyüyen müzik ortamı, cennetvâri iklimi, ülkenin en iyi üniversitelerinden bazılarının burada bulunması ve büyüleyici güzellikteki sahil şeridine olan yakınlığı düşünüldüğünde Brisbane’in neden birçok uluslararası öğrencinin tercih ettiği bir yer olduğunu anlamak kolaydır. Brisbane’in diğer tüm Avustralya başkentleri arasında en iyi iklim şartlarına sahip olduğu gerçeğini yadsımak imkânsızdır. Yeni konutlar ve ofis kuleleri gökyüzüne yükseldikçe, şehrin silueti sürekli olarak dikey bir şekilde genişlemektedir. Şehrin ötesinde ikamet eden birçok Brisbaneli, yaz aylarında serin kalmak niyetiyle tasarlanmış, geniş bir alanı kapsayan balkonlara sahip olan ve kazıklar üzerinde yükselen "Queenslander" denilen ahşap evlerde yaşamaktadır.

Kısa Bilgiler

Eyalet: Queensland

Nüfus: 2,2 milyon

Popüler Sporlar: Rugby Ligi, kriket, basketbol, futbol

Yerli Halkı: Turrbal yerlileri

Brisbaneli Ünlüler: Lincon Lewis, Savage Garden, George Miller

Mutlaka görülmesi gereken yerler: Goma Sanat Galerisi, Lone Pine Sanctuary, South Bank

Uluslararası öğrenci desteği: Study Brisbane (ve tabii ki IDP)

Brisbane ve çevresi

Şehir Merkezi

Brisbane’in şehir merkezi, bir zamanlar oldukça sıkıcı bir ticari bölgeyken, son beş yılda geçirdiği dönüşümle hem turistlere hem de yerel halka birçok şey sunabilen hareketli bir merkez haline gelmiştir. Şehir, alışveriş merkezleri, barlar ve tarihi yapıların ilginç bir birleşiminden oluşmaktadır.

Fortitude Valley

Brisbane’in en iyi canlı müziklerinin bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Fortitude Valley, size Brisbane’in parti atmosferini keşfetme şansı sunar. Ayrıca butik mağazalara göz atabilir, en popüler kafeleri ve gözden uzak ara sokakları keşfedebilir ya da Brisbane’in en ikonik mekânlarına göz atabilirsiniz.

St Lucia ve Toowong

Bir tarafta nehrin, diğer tarafta Mt Coo-tha’nın bulunduğu ideal bir noktada yer alan bu bölge, ders zamanları dışında dinlenmek için idealdir. Bölgedeki büyük öğrenci nüfusuyla birlikte takılmak için de pek çok ‘havalı’ yere sahiptir.

West End ve South Bank

West End ve South Bank, Brisbane’in daha canlı olan iki bölgesidir. Tam size hitap ediyormuş gibi hissedeceğiniz bu yerlerde sanat, yemek, kahve ve alışveriş kültürünü yansıtan insanları bir arada bulabilirsiniz.

Lütfen yeterlilik seviyelerini seçin

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Bir bölüm adının 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir ders konusu girin ve listeden seçin

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin