Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Canberra

Kaliteli eğitim kurumları, harika kütüphaneleri ve sayısız müzesiyle Avustralya’nın başkenti Canberra eğitim alacağınız şehir için harika bir seçim olacaktır. Buna havalı kafeleri, heyecan verici gece kulüpleri ve çeşitli alışveriş yerleri de eklenince kendinizi yaşamak için mükemmel bir yerde bulacaksınız. 

Şaşırtıcı derecede küçük olan başkent Canberra, insanda hemen bir aşinalık hissi yaratır. Avustralya'nın ormanlık alanlarıyla ve merkezindeki güzel Burley Griffin Gölü ile çevrili kent, ülkenin göbeğinde, sakinlik sunan bir kasaba gibi huzurlu bir his yaratır. 9.000’i yabacı olmak üzere ortalama 35.000 öğrenciyle bu harika yerde kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Yapılacak Şeyler

Politik olun

Parlamento Binası ve Eski Parlamento Binası'nı ziyaret edebilir ve Avustralya’nın geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Oturumlarından birinde Parlamentoyu ziyaret ederseniz, ülkenin politikacılarını bile görmüş olursunuz. Eski Parlamento Binasını ziyaretiniz, Avustralya’nın bir millet olarak nasıl kurulduğunu daha iyi anlayabilmenizi sağlarken, birtakım sergiler de görebilirsiniz.

Müzede zaman geçirin

Canberra’da pek çok farklı müze ve sanat galerisi vardır. Her gün başka bir tanesini seçenseniz bile ziyaretiniz sırasında hepsini göremeyebilirsiniz. İlgi alanlarınız ne olursa olsun, zevkinize uygun bir müze ya da sanat galerisi bulabilirsiniz!

Ainslie Dağı’na gidin

Ainslie Dağı'nda yürüyüş yaparsanız, Canberra'nın en iyi manzarasını yakalayabilirsiniz. Burley Griffin Gölü, Avustralya Savaş Anıtı ve Parlamento manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Ortalama Haftalık Masraflar

 • Kira: 250-450 $
 • Yemek: 100 $
 • Elektrik/gaz: 20-60 $
 • Ulaşım: 40 $
 • İnternet/telefon: 25 $
 • Diğer: 50 $+
 • Toplam: 575-760 $

Ulaşım

Otobüsler

Canberra’da toplu taşıma olarak yalnızca otobüsler vardır. Kentin, ACTION adı verilen halka açık otobüs hizmetinde Civic, Belconnen, Tuggeranong ve Woden olmak üzere dört durakta aktarma yapabilirsiniz.

Taksiler

Kent merkezi ve çoğu yerleşkede de olmak üzere kentin pek çok noktasında taksi durakları bulabilirsiniz. Taksi durakları, sıraya girip taksi tutabileceğiniz özel alanlardır. Aksi takdirde, yol üzerinden de taksi çevirebilirsiniz.

Uber

Uber, Canberra’ya Ekim 2015’te geldi ve baştan beri söförün sicil kaydının kontrol edilmesi, araç ve sigorta incelemesi gibi birtakım düzenlemelere tabidir. Bu nedenle taksi de tutsanız, Uber de kullansanız, yolculuğunuzu huzur içinde yapabilirsiniz.

Canberra ve çevresi

Civic ve Acton

Canberra’nın alışveriş yapmak, yemek yemek ve turistik yerleri gezmek için birçok seçenek sunan kültürel merkezidir. Çeşitli yerel pub ve barlarla çevrili olan bölgede aynı zamanda ziyaret etmek için farklı müzeler ve galeriler arasından seçim yapabilirsiniz.

Braddon ve Dickson

Braddon ve Dickson, daha küçük bir bütçeyle yaşayan ya da seyahat edenler için idealdir. Dickson Canderra’nın Çin Mahallesi olarak bilinir. Braddon ise insanların kahve içmeye gittiği yerlerdir. Fiziksel bir aktivite arıyorsanız, yoğun yeşil ağaçlara dolu Haig Park'ta dolaşabilirsiniz.

Parkes ve Kingston

Canberra, pek çok şey öğrenebileceğiniz müze ve sanat galeri ile doldur. Bununla birlikte, kentin güzelliğini daha iyi anlamak için göle Civic'ten bakmalısınız. Buradan güzel Kingston, Foreshore ve Parkes’ı görebilirsiniz.

Bruce ve Belconnen

Bu bölgeler de öğrenci merkezleri olarak bilinen yerlerdir. Birinci sınıf spor alanları ve Canberra'daki en büyük alışveriş merkezi ile, bu bölgeler yerel ve uluslararası öğrencileri kendisine çeker. Uygun fiyatlı yiyecekler ve heyecanlı gece yaşantısı seçenekleri için buraya gelin.

Canberra’nın En İyi 5’i

Müzeler

 

Galeriler

 

Marketler

 

Müzikli mekanlar

Önerilen Makaleler

Neden IDP?

IDP, uluslararası eğitimin dünya çapındaki lider kuruluşudur. Tüm öğrencilere ana dili İngilizce olan ülkelerde eğitim görme konusunda yardımcı oluyoruz. Başarımız, öğrencileri doğru ülkede, doğru üniversite veya eğitim kurumunda, doğru eğitim programıyla buluşturma becerimizden kaynaklanıyor.

What-is-IELTS-370X242.gif

IELTS nedir?

International English Language Testing System(IELTS) dünyanın güvenilirliği en yüksek İngilizce seviye belirleme sınavıdır. Yalnızca geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla kişi bu sınava okumak, çalışmak ve göçmenlik için girmiştir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?