text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Canberra

Canberra’yı yakından tanıyın

Ülkenin başkenti olan Canberra, mükemmel bir eğitim şehri seçimidir. En kaliteli kurumlara, olağanüstü kütüphanelere ve sayısız müzeye sahip olduğundan eğitiminizde başarılı olabilmeniz için size ideal bir entelektüel platform sağlar. Keyifli kafeleri, heyecan verici gece hayatı, çeşit çeşit alışveriş mekânları ve ilgi çekici küçük barları yukarıda sayılan özelliklerine eklendiğinde, bunlar şehri yaşamak için gerçekten harika bir yer yapar. Canberra’da yaşamak, eğlenmek için ihtiyacınız olan her türlü olanağı sunarken, hayatınıza büyük şehirde yaşamanın zorluklarını getirmez. Şehrin yaklaşık üç saat süren bir mesafeyle Sydney’e olan yakınlığı, büyük etkinlikler için güçlük çekmeden seyahat etmenize de olanak verir.

Kısa Bilgiler

Eyalet: Avustralya Başkent Bölgesi

Nüfus: 400.000

Popüler Sporlar: Avustralya Kurallarına Dayalı Amerikan Futbolu, rugby, futbol, kriket, netbol ve basketbol

Yerli Halkı: Ngunnawal yerlileri

Canberralı Ünlüler: Patty Mills, Carl Valeri, Mia Wasikowska

Mutlaka görülmesi gereken yerler: Parlamento Binası, Avustralya Savaş Anıtı, Avustralya Ulusal Portre Galerisi

Uluslararası öğrenci desteği: Study Canberra  (ve tabii ki IDP)

Toplu Taşıma: Transport Canberra

Canberra ve çevresi

Merkez (Civic ve Acton)

Civic, Canberra’nın heyecan uyandıran kültür merkezidir. Civic sınırının batısında ise Acton yer alır ve hareketin çoğu New Acton muhitine odaklanmıştır. Ülkenin başkenti olan Canberra, keşfedilecek müzeler ve etkinliklerle doludur.

Braddon ve Dickson

Braddon, Canberra’nın gelecek vadeden trendy mahallesidir. Canberra’nın hipster gençliği için en popüler brunch, bira ve yemek mekânlarının olduğu yerlerden biridir. Kuzeye ilerlediğinizde ise, Canberra’nın Çin Mahallesi olarak bilinen Dickson’a varırsınız.

Bruce ve Belconnen

Alışveriş merkezine, heyecan verici gece hayatına ve açık hava etkinlikleri için göle kolay erişim sunan Bruce ve Belconnen semtleri, farklı farklı yerlerden gelen geniş bir öğrenci nüfusuna ev sahipliği yapmaktadır. En üst kalitede olan spor tesislerini de bunlara eklediğinizde, bu bölgenin neden popüler bir seçim olduğunu anlayabilirsiniz.

Parkes ve Kingston

Canberra denince akla ilk önce Parlamento Binası ve Burley Griffin gelir. İster Kingston’da bir kahve molası için, ister politik faaliyetler veya sakin bir göl manzarası için bulunuyor olun, Parlamenter Üçgen bölgesinde sizi şaşırtacak mutlaka bir şey vardır.

Lütfen yeterlilik seviyelerini seçin

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Bir bölüm adının 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir ders konusu girin ve listeden seçin

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin