Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya'da Yüksek Lisans ve Doktora Programları

Avustralya, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve aslında uluslararası öğrenciler için yurtdışında üçüncü en popüler eğitim alma yeridir. Okyanus halkı, yüksek öğrenim ve öğretim programlarında mükemmellik ve kalite konusunda güçlü bir üne sahiptir. 2009 itibariyle 41 Avustralya üniversitesi tüm dünyada tanınan Master dereceleri sunmaktadır.

Avustralya’da Master Eğitimi’nin Yararları

Master derecesi, profesyonel uygulama eğitim alanına ilişkin bir ustalık veya üst düzey bir genel bakış sunar. Avustralya'da yüksek lisans yapmanın bazı faydaları:

 1. Projeleri yöneterek, takım halinde çalışarak, topluluk önünde konuşarak ve zaman zaman sunum yaparak kişilik gelişimi ve becerilerin geliştirilmesi
 2. Belirli bir disiplinde bilgiyi arttırmak veya ustalık kazanmak
 3. Öğrenciler çeşitli kültürel geçmişlere mensup diğer öğrencilerle bağlantı kurma fırsatı elde eder
 4. Kariyer basamaklarını yükseltin ve daha yüksek bir başlangıç ücreti kazanın
 5. Öğrencilerin yerel bir şirkette çalışması, endüstri anlayışını kazanması ve gerçek dünyadaki çalışmalara maruz kalması gerektiği için daha iyi öğrenme fırsatları.

Master dereceniz için üniversiteyi nasıl seçersiniz?

Bir üniversite seçmek, yapılması en zor ve en önemli görevlerden biridir. Aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

 1. Üniversitenin mükemmel itibarı – Seçtiğiniz üniversitenin kaliteli eğitim vermesini ve mükemmel öğretim standartlarına sahip olmasını sağlayın.
 2. Yer – Bir ya da iki yıl burada kalmak zorunda olduğunuz için üniversitenin ve yakınlarda eğitim almayı seçtiğiniz bölgelerin konumunu analiz edin.
 3. Öğrenim ücreti – Kararınızı vermeden önce üniversitelerin öğrenim ücretlerini karşılaştırmayı düşünün.
 4. Uluslararası öğrenci desteği – Uluslararası öğrenciler için üniversiteye yönlendirme, konaklama yardımı ve diğer danışmanlık hizmetlerini içeren iyi planlanmış bir yapıya sahip bir üniversite seçilmesi önerilir.

Avustralya üniversitelerine kabul için gerekenler

Avustralya'daki çoğu master bölümüne giriş için genellikle tanınmış bir üniversiteden lisans derecesi ve İngilizce dilinde yeterlilik gerekir. IELTS puanı da kabul için birçok üniversite tarafından istenmektedir. Çoğu üniversitenin belirli konularda ön bilgi, iş tecrübesi veya seçmeli sınav, portföy, mülakat veya testin başarıyla tamamlanması gibi ek giriş koşulları da vardır.

Başlamaya hazır mısın? Avustralya'daki eğitim seçeneklerinizi görüşmek için ÜCRETSİZ randevu alın

Önerilen Makaleler

Avustralya'da eğitim alımı

Avustralya üniversiteleri Şubat ve Temmuz olmak üzere öğrenciler için 2 büyük giriş sunmaktadır. Onlar hakkında her şeyi öğrenin!

Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri

Yabancı öğrencilerin yurt dışında öğrenim gördüğü ilk üç uluslararası ülkeden biri olan (ABD ve İngiltere’nin yanı sıra) Avustralya, öğrenci hayatının tadını en iyi şekilde çıkarmanıza olanak sağlar.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?