Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya'da Görülecek Yerler

Blue Mountains’dan Barossa Valley’e

Avustralya’da okumak istemenizin bir nedeni belki de ülkenin ne kadar güzel olduğunu bilmenizdir. Her yıl milyonlarca insan Avustralya’yı el değmemiş sahil şeritleri, bereketli yağmur ormanları ve kızıl çöllerini gezmek, dünya standartlarında yemekleri ve şaraplarının, muhteşem kumsallarının, eşsiz bitki örtüsünün, rahat, samimi atmosferinin tadını çıkartmak için ziyaret ediyor.

Avustralya’da öğrencilerin hoşuna gidebilecek, devlet tarafından işletilen pek çok galeri, müze ve performans sahneleri vardır. Sidney’deki Opera Binası’ndan dünya standartlarındaki ulusal galeriler ve müzelere, marketlerden alışveriş merkezlerine kadar. Avustralya’nın yaratıcı etkinlikleri inovasyon, yetenek ve enerjisi dünya çapında üne sahiptir ve ülke ekonomisinde hayati bir role sahiptir.

Avustralya’nın pek çok destinasyonunu keşfetmeniz için ekonomik fiyatlarla uçan havaalanı şirketleri bulunmaktadır. Şehirleri de aralarında otobüs, tren, ve tramvay hizmetlerinin de bulunduğu güvenilir toplu taşıma seçenekleri sunar.

Daha fazla bilgi için Tourism Australia web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okul tatillerinde ziyaret edebileceğiniz yerler

Kuzey Bölgesi: Uluru

Kumtaşından oluşmuş devasa bir kaya olan Uluru, Avustralya’nın en ikonik destinasyonlarından biridir. Kuzey Bölgesi’nin güneyinde yer alan Uluru, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alır ve sürekli değişen renkleri ile ünlüdür, özellikle de gündoğumu ve batımında büründüğü kırmızı parıltıları ile.

Güney Avustralya: Barossa Vadisi

Barossa Vadisi zengin bir mirasla birlikte rahat bir kırsal hayat tarzı sunar. Bölgenin ünlü yiyeceklerini Avustralya’nın her yerindeki marketlerde ve dükkanlarda ayrıca yurtdışında da bulabilirsiniz.

Batı Avustralya: Kimberley

Kimberley, ünlü Dreamtime’a (Düş Zamanı) ev sahipliği yapmaktadır. Avustralyalı Aborjinler’in ilk kez 40.000 yıl önce ayak bastıkları yerdir ve dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayacak bir izole edilmişlik ve özgürlük duygusu yayar.

Queensland: Büyük Bariyer Resifi

Sıcak bir iklim ya da tropic bir ada arıyorsanız Büyük Bariyer Resifi listenizin en başında yer alabilir. 2300 kilometrelik uzunluğu ve tropik balıkları, yunusları, kaplumbağaları ve köpek balıklarıyla dolu muhteşem bir mercan adasıdır.

Tazmanya: Horseshoe Şelaleleri

Serin ve sessiz ‘Tassie’ zengin mirası ile harika bir kaçış destinasyonu ve Avustralya’nın en bakir yerlerinden biridir. Mt Field Ulusal Park’ının içinde, Hobart’ın 70 kilometre kuzeybatısındaki Horseshoe Şelaleri’nin muhteşem güzelliğini fotoğraflayan diğerlerine katılmadan dönmeyin.

New South Wales: Blue Mountains

Dünya Mirasları listesine girmiş bir bölge olan Büyük Blue Mountains, geniş çeşitlilikte ilginç aktiviteler sunar. Ayrıca New South Wales’in çok sayıdaki sahil kentlerini ve ünlü taşra kasabalarını da ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Para Yönetimi ve Yaşam Giderleri

Avustralya’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Ulaşım

Avustralya'daki eğitiminiz süresince yaşadığınız şehri, eyaleti, hatta Avustralya'nın her yerini keşfetmek isteyeceksiniz. Önünüzde gideceğiniz mesafeye göre farklı ulaşım seçenekleriniz olacak: otobüs, tren, taksi, feribot, uçak, araba, bisiklet ve tabi ki bir de yürüyüş.

İnsanlar ve Kültür

Avustralya şehirleri çok farklı insanları içeren yaşam alanları sunar. Avustralya’da Aborijin ve Torres Strait Adaları yerlileri de dâhil olmak üzere birçok farklı etnik, dini ve kültürel geçmişten gelen insanla tanışmanız mümkündür. Aborijin kültürü, Avustralya’nın ulusal kimliğinin önemli bir parçasıdır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin