Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Mağazalar ve restoranlar

Taze gıdalardan ünlü restoranlara

Avustralya’da alışveriş yapmak ve yemek yemek için pek çok seçeneğiniz vardır.

Açılış ve kapanış saatleri nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişiklik gösterse de her gün en az akşam saat 10’a kadar büyük süpermarketlerden alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer giysi, kozmetik, oyuncak veya spor malzemeleri alışverişi yapacaksanız  mağazalar genelde en az akşam saat 5’e, Perşembe-Cuma günlerinde de 9’a kadar açıktır.

Evde yemek pişirmeyi seviyorsanız tüm yıl boyunca bulabileceğiniz taze gıda bolluğundan hoşlanacaksınız. Bir restorana, kafeye veya pub’a gitmek isterseniz çeşitli fiyat aralıklarında, türlü mutfakları, kültürleri ve daha fazlasını kapsayan aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçeneğiniz olacaktır. Garsonunuzun hizmetinden memnun kaldıysanız bahşiş verebilirsiniz ancak bu sizin tercihinize kalmıştır.

Önerilen Makaleler

living-expenses.jpg

Para Yönetimi ve Yaşam Giderleri

Avustralya’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Ulaşım

Avustralya'daki eğitiminiz süresince yaşadığınız şehri, eyaleti, hatta Avustralya'nın her yerini keşfetmek isteyeceksiniz. Önünüzde gideceğiniz mesafeye göre farklı ulaşım seçenekleriniz olacak: otobüs, tren, taksi, feribot, uçak, araba, bisiklet ve tabi ki bir de yürüyüş.

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gidilecek yerler

Avustralya’da okumak istemenizin bir nedeni belki de ülkenin güzelliğidir. Her yıl milyonlarca insan el değmemiş sahil şeritleri, bereketli yağmur ormanları ve kızıl çöllerini gezmek.

İnsanlar ve Kültür

Avustralya şehirleri çok farklı insanları içeren yaşam alanları sunar. Avustralya’da Aborijin ve Torres Strait Adaları yerlileri de dâhil olmak üzere birçok farklı etnik, dini ve kültürel geçmişten gelen insanla tanışmanız mümkündür. Aborijin kültürü, Avustralya’nın ulusal kimliğinin önemli bir parçasıdır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?