text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Sydney

Sydney’in Avustralya’nın neden en ünlü şehri olduğunu anlamak çok kolaydır. Şehrin simgesi haline gelmiş Sydney Limanı’nın kıyılarında kurulmuş ve ülkenin en iyi plajlarından bazılarıyla çevrili Sydney, aktiviteler, görülecek yerler ve harika yiyecek ve içecek mekânlarıyla dolu, gerçek anlamda bir görsel şölen sunar. Aynı zamanda, Avustralya’daki ilk İngiliz kolonisinin yerleştiği yerdir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Sydney, barındırdığı çok kültürlü toplumun bir yansıması olarak çeşitli mutfaklardan örneklerin sunulduğu birçok bar ve restoranıyla güçlü kültürel yaşama sahip bir şehirdir. Sydney’de ayrıca, hem yerli hem de uluslararası etkinlikler için cazibe merkezi olan pek çok sinema, tiyatro ve canlı müzik mekânı bulunmaktadır. 

Şehir merkezi

Sydney, İlk Filo’nun iniş yeri olması (1788) ve ilk Şehir Konseyi’nin burada kurulması (1842) sebebiyle Avustralya’nın ilk şehridir. Sahilde gururla yükselen ikonik Sydney Opera Binası ve Sydney Limanı Köprüsü’nün yer aldığı şehir merkezindeki sokakları ve yan yolları keşfe çıktığınızda o dönemin tarihini iliklerinize kadar hissedersiniz.

Ultimo ve Haymarket

Ultimo ve Haymarket, Central Station’dan şehir merkezine kadar uzanır. Bu alan ve yakın çevresinde çeşitli eğitim kurumları bulunduğu için, bu bölge heyecan verici ve öğrenci dostu bir ortama sahiptir.

Inner East

Inner East, yapılacak veya görülecek ilginç şeyler ve ilginç insanlarla doludur. İster iyi bir kahvenin peşinde, ister iyi bir kitapçı, resim galerisi, ucuz bir yemek, şık bir restoran, küçük bir bar ya da kalabalık bir pub’ın peşinde olun, aradığınız şeyi burada bulacaksınız.

Inner West

Sydneyliler, şehir merkeziyle banliyö bölgesi yayılımının başlangıcında kalan bölgeyi Inner West olarak tanımlar. Bu bölge, kendi yerel cazibesine sahip olmakla birlikte, şehrin tüm hareketine ve enerjisine de sahiptir. Inner West, öğrencilerin, ailelerin, çalışanların ve yaratıcı işlerle uğraşan kişilerin gün geçtikçe büyüyen bir karışımına ev sahipliği yapmaktadır.

Sydney'de Yaşam Önerileri

Öğrencilerimizden Zoe ve Jacob Sydney'de finans ve işletme okuyor. Gelin onların sosyal yaşam ve Sydney hakkındaki önerilerine bir göz atalım.

Lütfen yeterlilik seviyelerini seçin

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Bir bölüm adının 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir ders konusu girin ve listeden seçin

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin