Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada'da Mühendislik Okuyun

Kanada'da mühendislik programınıza başlamak için bilmeniz gereken her şeye göz atın!

Mühendislik, dünyayı değiştirmek için yaratıcılıklarını kullanmak, problemlerin nasıl çözüleceğini öğrenmek ve işlerin nasıl çalıştığını keşfetmek isteyen uluslararası öğrenciler arasında en popüler seçeneklerden biridir.

Mühendislik programları teorik bilgiyi pratik uygulamalı çalışma ile birleştirir. Öğrencilere gerçek dünyadaki teknik sorunlara etkili çözümler geliştirmek için matematiksel ve bilimsel ilkeleri uygulamaları öğretilir.

Neden Kanada’da mühendislik programı?

Uygun fiyatlı eğitim ücretleri, kaliteli eğitim, okul sonrası çalışma seçenekleri ve dünyaca ünlü kurumlar Kanada'yı yurtdışında eğitim için önde gelen destinasyonlardan biri haline getirmiştir. Dünya çapında tanınan derece ve sertifikalarla, Kanada'daki mühendislik okulları, öğrencilerin yüksek kalitede eğitim almasını sağlayan çok yüksek akademik standartları ve kalite kontrollerini takip eder.

Kanada'daki eğitim kalitesi ve yaşam standartları dünyanın en yüksekleri arasında yer alırken, uluslararası öğrenciler için yaşam maliyeti ve eğitim ücretleri genellikle diğer ülkelere göre daha düşüktür.

Sizin için en iyi mühendislik okulu nasıl seçilir?

Kanada'daki çok sayıda mühendislik kolejinden sizin için doğru olanı seçmeniz önemlidir. Bu, gerekli değerlendirmelerden sonra alınması gereken bir karardır. Mühendislik okulunuzu seçmeden önce dikkate almanız gereken bazı faktörler şunlardır:

 1. Akademik Mükemmellik – Yorumlar ve profesörler ile ilgili incelemeler, ders açıklamalarına ek olarak ders müfredatına ilişkin iyi bir fikir verebilir. İyi bir deneyim geleneksel eğitim sınırlarının ötesine geçebilir ve takip etmek istediğiniz alan için mükemmel öğretim desteği sağlar.
 2. Yer – Popüler seçenekler arasında Ontario, British Columbia, Alberta ve Quebec bulunmaktadır. Yaşam tarzı, bütçe ve üniversite seçenekleri açısından en uygun şehri seçin.
 3. Maliyet – Öğrenim ücretleri ve burs, mevcut finansal yardım ve burs türleriyle birlikte üniversiteler arasında değişebilir.
 4. Uluslararası Öğrenci Desteği – Konaklama, öğrenci refahı ve mezuniyet sonrası istihdam fırsatları gibi temel konularda tavsiyelerde bulunabileceği için uluslararası öğrencilere iyi planlanmış destek sunan bir üniversite bulun.

Kanada'da mühendislik okumak ne kadara mal olur?

Kanada'da mühendislik eğitimi maliyeti yılda 7.000 $ ile yaklaşık 50.000 $ arasında değişebilir. Eğitimin maliyeti, üniversite, eğitim programınız ve konumunuz gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, Kanada'daki birçok üniversite nitelikli uluslararası öğrencilere burs sunmaktadır. Orada yaptığınız eğitimin maliyetini düşürmek için bu burslardan yararlanabilirsiniz.

IDP danışmanınız size Kanada'da mühendislik eğitimi maliyeti hakkında en son bilgileri sağlayabilir ve bütçenize uygun en iyi mühendislik üniversitesini seçmenize yardımcı olabilir.

Kanada'daki popüler mühendislik programları

 1. Elektrik Mühendisliği
 2. Makine Mühendisliği
 3. İnşaat Mühendisliği
 4. Otomotiv Teknolojisi

Kanada Üniversiteleri için kabul koşulları

Kanada’daki mühendislik programlarına giriş koşulları her kurumun kursları için gereken minimum yeterlilikler hakkında farklı bir fikre sahip olması nedeniyle kurumdan kuruma değişir. Ancak bazı temel şartlar şunlardır:

 1. Akademik Yeterlilikler: Asgari kabul ortalaması yıllık olarak belirlenir
 2. IELTS gibi İngilizce dil yeterlilik testi
 3. GRE Puanları (Tüm Kanada kurumları için zorunlu değildir)

 

Mühendislik programınıza giriş şartları hakkında en son bilgileri bulmak ve rüya üniversitenizdeki yerinizi ayırtmakk için bugün IDP Eğitim danışmanlarımız ile konuşun!

Önerilen Makaleler

Neden Kanada’da Eğitim?

Ekonomik eğitim ücretleri, nitelikli kurumları, eğitim sonrası çalışma imkanları, göçmenlik opsiyonları ve sıcakkanlı insanları ile Kanada’nın uluslararası öğrenciler için hızla, önde gelen destinasyonlardan biri haline gelmesi hiç de şaşırtıcı olmasa gerek.

Kanada'da gelecek alımlar nelerdir?

Kanada üniversiteleri ve kolejleri üç giriş sunmaktadır. Bazı kurumlarda alımlar dönem olarak da ifade edilebilir.

Scholarships-370x242-(1).jpg

Kanada’da Burs İmkanları

Kanada’nın uluslararası öğrenciler için rekabetçi burslarını keşfedin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı