Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Sigorta

Sigorta yaptırarak kendinizi ve ailenizi koruma altına alın

 

Sağlığınızı, evinizi ve eşyalarınızı korumaya yardımcı olacak sigortanın kapsamına iyice düşünüp karar vermeniz gerekir.

Sağlık sigortası

Kanada’da kullanabileceğiniz tıbbi kapsama türü, yaşadığınız yere bağlı olarak değişir.

Uluslararası öğrencilerin eyalet sağlık planı kapsamında bulunmadığı bir eyalette eğitim görüyorsanız, özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekecektir. Öncelikli olarak, yaşadığınız yerdeki mevcut sağlık planlarını ve sigorta seçeneklerini araştırmalısınız.

Ev ve eşya sigortası

Ev ve içerik sigortası, içinde yaşadığınız bina ile birlikte mobilyalarınız, kıyafetleriniz ve ev gereçleriniz gibi eşyalarınızı kapsar. Ev kiraladığınızda, bina sigortası için endişelenmenize gerek yoktur; ancak kaybolması ya da çalınması halinde bir yenisiyle değiştirmenin güç olacağı bir takım değerli eşyalara sahipseniz, eşya sigortası size bu konuda yardımcı olabilir.

Önerilen Makaleler
health.jpg

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak kolay bir süreç değildir. Bu nedenle, çoğu üniversite, kolej ve eğitim kurumu, uluslararası öğrencilerin Kanada’daki hayata uyum sağlamasına ve eğitim ve tatil süresinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak özel destek hizmetleri sunmaktadır.

Ulaşım

Kanada’nın büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, imkânlar dahilinde daha pahalı ve daha az elverişli olan özel seyahat seçeneklerine yönelip endişelenmek yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmayı, bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?