text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Gezilecek Yerler

Rocky Dağları’ndan Niagara Şelalesi’ne… 

Yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız Kanada’ya bayılacaksınız. Kanada, tatillerinizi geçirmek için sayısız ilginç, güzel ve heyecan verici turistik destinasyona sahip bir ülkedir.

Tatilleriniz sırasında keşfedilecek yerler

Rocky Dağları (The Rockies) ve Banff Ulusal Parkı

Her yıl milyonlarca insan, Kanada’nın Rocky Dağları’nda yer alan, göz kamaştırıcı dağ manzarası, turkuaz mavisi gölleri, karla kaplı tepeleri ve buzullarıyla ünlü Banff Ulusal Parkı’nı ziyaret etmektedir. Açık havada yürüyüş yapmak, kürek çekmek, bisiklete binmek veya tırmanış yapmak gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız ya da amatör bir fotoğrafçıysanız, yaz tatilinde Banff’ı ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi, Kanada’nın en ünlü doğa harikası, dünyanın da en popüler turistik yerlerinden biridir. Niagara Şelalesi aslında üç farklı şelalenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu şelaleler, American Falls, Bridal Veil Falls ve Horseshoe Falls olarak adlandırılır. Horseshoe Falls (Atnalı Şelalesi) Kanada tarafında, diğer iki şelale ise ABD’de yer almaktadır. 57 metre yükseklikten akan bu devasa çağlayanın fotoğraflarını görmüş olabilirsiniz; ancak gerçek halini gördüğünüzde yaşayacağınız his, fotoğrafla karşılaştırıldığında hiçbir şeydir.

Old Quebec

1608 yılında kurulmuş olan Old Quebec (Eski Quebec), ünlü Château Frontenac da dahil olmak üzere şehrin en tarihi binalarını içermektedir. Old Quebec’teki bu muhteşem binaların güzelliğinin yanı sıra, harika yemeklerin ve benzersiz alışveriş imkânlarının da keyfine varabilirsiniz.

Toronto’daki CN Tower

Ontario Gölü kıyısında yer alan CN Tower, Kanada’nın en ünlü simgelerinden biridir. 553 metre yüksekliğindeki bu kule, dünyanın en uzun yapılarından biridir. CN Tower’ın döner restoranından Toronto şehrinin ve gölün muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilir veya yerden 113 kat (342 metre) yukarıda bulunan camla kaplı zemininde yürüyerek cesaretinizi test edebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin