Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Gezilecek Yerler

Rocky Dağları’ndan Niagara Şelalesi’ne… 

Yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız Kanada’ya bayılacaksınız. Kanada, tatillerinizi geçirmek için sayısız ilginç, güzel ve heyecan verici turistik destinasyona sahip bir ülkedir.

Tatilleriniz sırasında keşfedilecek yerler

Rocky Dağları (The Rockies) ve Banff Ulusal Parkı

Her yıl milyonlarca insan, Kanada’nın Rocky Dağları’nda yer alan, göz kamaştırıcı dağ manzarası, turkuaz mavisi gölleri, karla kaplı tepeleri ve buzullarıyla ünlü Banff Ulusal Parkı’nı ziyaret etmektedir. Açık havada yürüyüş yapmak, kürek çekmek, bisiklete binmek veya tırmanış yapmak gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız ya da amatör bir fotoğrafçıysanız, yaz tatilinde Banff’ı ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi, Kanada’nın en ünlü doğa harikası, dünyanın da en popüler turistik yerlerinden biridir. Niagara Şelalesi aslında üç farklı şelalenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu şelaleler, American Falls, Bridal Veil Falls ve Horseshoe Falls olarak adlandırılır. Horseshoe Falls (Atnalı Şelalesi) Kanada tarafında, diğer iki şelale ise ABD’de yer almaktadır. 57 metre yükseklikten akan bu devasa çağlayanın fotoğraflarını görmüş olabilirsiniz; ancak gerçek halini gördüğünüzde yaşayacağınız his, fotoğrafla karşılaştırıldığında hiçbir şeydir.

Old Quebec

1608 yılında kurulmuş olan Old Quebec (Eski Quebec), ünlü Château Frontenac da dahil olmak üzere şehrin en tarihi binalarını içermektedir. Old Quebec’teki bu muhteşem binaların güzelliğinin yanı sıra, harika yemeklerin ve benzersiz alışveriş imkânlarının da keyfine varabilirsiniz.

Toronto’daki CN Tower

Ontario Gölü kıyısında yer alan CN Tower, Kanada’nın en ünlü simgelerinden biridir. 553 metre yüksekliğindeki bu kule, dünyanın en uzun yapılarından biridir. CN Tower’ın döner restoranından Toronto şehrinin ve gölün muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilir veya yerden 113 kat (342 metre) yukarıda bulunan camla kaplı zemininde yürüyerek cesaretinizi test edebilirsiniz.

Önerilen Makaleler
living-expenses-(1).jpg

Para yönetimi ve geçim giderleri

Kanada, el değmemiş doğal güzellikleri (özellikle geniş dağ sıraları), zengin tarihi ve farklı insan ve kültürlerin bir araya gelmesi ile ünlüdür. Dünyanın en büyük ikinci ülkesidir ve güneyde yer alan ABD’den kuzeydeki Kuzey Kutup Dairesi’ne kadar uzanır.

Ulaşım

Kanada’nın büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, imkânlar dahilinde daha pahalı ve daha az elverişli olan özel seyahat seçeneklerine yönelip endişelenmek yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmayı, bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Shops-restaurant-T1-370x242 (1).jpg

Mağazalar ve restoranlar

Kanada’da nerede alışveriş yapıp yemek yiyebileceğinize dair birçok seçeneğiniz vardır; ancak mekânların açılış saatleri,bulunduğunuz yere bağlı olarak tamamen farklılık gösterebilir. Hatta bazı eyalet ve bölgeler, dükkânların 7/24 açık olmasına bile izin vermektedir; bu da asla hazırlıksız yakalanmayacaksınız demektir!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?