Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada'daki En İyi Restoran ve Mağazalar

Gecenin geç saatlerine kadar açık alışveriş mekânlarından, öğle vakti su parklarına...

Kanada’da nerede alışveriş yapıp yemek yiyebileceğinize dair birçok seçeneğiniz vardır; ancak mekânların açılış saatleri, yaşadığınız ya da ziyaret ettiğiniz yere bağlı olarak tamamen farklılık gösterebilir. Hatta bazı eyalet ve bölgeler, dükkânların yedi gün 24 saat açık olmasına bile izin vermektedir; bu da asla hazırlıksız yakalanmayacaksınız demektir! Süpermarketler ise, genellikle 07:00 ile 23:00 saatleri arasında açık olmaktadır.

Alışveriş düşkünleri, Alberta’da bulunan West Edmonton Mall’a bayılacaktır. Bu alışveriş merkezinde, 800 mağaza arasından seçim yapabileceğiniz gibi, sahip olduğu birçok eğlence parkında keyifli vakit geçirebilir, buz pateni pistinde, minyatür golf sahasında ve su parkında doyasıya eğlenebilirsiniz. Veya Toronto’daki yüksek cam tavanlı, tarihi bir alışveriş merkezi olan Eaton Shopping Centre’ı ziyaret etmek ve sahip olduğu devasa mağaza ve restoranlara bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Kanada’nın kaliteli yemek mekânları, ABD ve Avrupa kadar ilgi görmese de, Toronto gibi şehirler çok çeşitli restoran seçenekleri ve yaratıcı menüler sunmaktadır. ‘Geleneksel’ Kanada yemeğini tam olarak bulamasanız da, sahip olduğu Hint restoranları, Küba yemekleri sunan lokantaları, Kore usulü tapas barları, işlek pizzacıları, hareketli barbekü dükkânları ve daha pek çok iştah açan mekânıyla yemek zevkinizi doyasıya tatmin etmeniz mümkündür.

Kanada’da bahşiş vermek zorunda değilsiniz, ancak çoğu kişi, özellikle de masaya servisin bulunduğu restoranlarda, aldıkları hizmet için genellikle bahşiş bırakır. Ortalama bahşiş miktarı, genellikle öğünün toplam ücretinin yüzde 15 ila 20’si kadardır.

Önerilen Makaleler

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak kolay bir süreç değildir. Bu nedenle, çoğu üniversite, kolej ve eğitim kurumu, uluslararası öğrencilerin Kanada’daki hayata uyum sağlamasına ve eğitim ve tatil süresinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak özel destek hizmetleri sunmaktadır.

Ulaşım

Kanada’nın büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, imkânlar dahilinde daha pahalı ve daha az elverişli olan özel seyahat seçeneklerine yönelip endişelenmek yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmayı, bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız Kanada’ya bayılacaksınız. Kanada, tatillerinizi geçirmek için sayısız ilginç, güzel ve heyecan verici turistik destinasyona sahip bir ülkedir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin