text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Ulaşım

A noktasından B noktasına kısa sürede ve kolay bir şekilde seyahat etme

Kanada’nın büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, imkânlar dahilinde daha pahalı ve daha az elverişli olan özel seyahat seçeneklerine yönelip endişelenmek yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmayı, bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Büyük şehirler arasında sık sık hizmet veren otobüsler, hem yerel seyahat amacıyla hem de daha uzun mesafeler için kullanılabilir. Trenler, modern ve sessiz olmalarının yanında hızlı ve verimli çalışır; Montréal ve Halifax gibi popüler yerler arasında ya da Montréal ve Toronto’dan Vancouver’a seyahat etmek için uygun rotalar sunarlar. Çoğu toplu taşıma seçeneği, öğrenciyseniz indirimli seyahat imkânı sunar, ancak özel bir öğrenci kartına ihtiyacınız olabilir.

Kanada’da araba veya bisiklet kullanmayı tercih ediyorsanız, yola çıkmadan önce uymanız gereken kuralları bilmeniz ve tüm gereksinimleri karşılıyor olmanız gerekir. Örneğin, Kanada’da üç aydan daha kısa bir süre kalacaksanız ve ülkenizden aldığınız geçerli bir sürücü belgeniz varsa, genellikle uluslararası bir ehliyete ihtiyacınız yoktur. Yol kuralları ve sürücü belgesi gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için, Kanada Hükümeti’nin web sitesini ziyaret edin.

Daha uzak mesafelere seyahat etmek isterseniz, Kanada’nın 13 uluslararası havalimanından ya da ülke çapındaki sayısız yurt içi havalimanlarından birini seçerek uçuş yapabilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin