Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ulaşım

A noktasından B noktasına kısa sürede ve kolay bir şekilde seyahat etme

Kanada’nın büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, imkânlar dahilinde daha pahalı ve daha az elverişli olan özel seyahat seçeneklerine yönelip endişelenmek yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmayı, bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edebilirsiniz.

Büyük şehirler arasında sık sık hizmet veren otobüsler, hem yerel seyahat amacıyla hem de daha uzun mesafeler için kullanılabilir. Trenler, modern ve sessiz olmalarının yanında hızlı ve verimli çalışır; Montréal ve Halifax gibi popüler yerler arasında ya da Montréal ve Toronto’dan Vancouver’a seyahat etmek için uygun rotalar sunarlar. Çoğu toplu taşıma seçeneği, öğrenciyseniz indirimli seyahat imkânı sunar, ancak özel bir öğrenci kartına ihtiyacınız olabilir.

Kanada’da araba veya bisiklet kullanmayı tercih ediyorsanız, yola çıkmadan önce uymanız gereken kuralları bilmeniz ve tüm gereksinimleri karşılıyor olmanız gerekir. Örneğin, Kanada’da üç aydan daha kısa bir süre kalacaksanız ve ülkenizden aldığınız geçerli bir sürücü belgeniz varsa, genellikle uluslararası bir ehliyete ihtiyacınız yoktur. Yol kuralları ve sürücü belgesi gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için, Kanada Hükümeti’nin web sitesini ziyaret edin.

Daha uzak mesafelere seyahat etmek isterseniz, Kanada’nın 13 uluslararası havalimanından ya da ülke çapındaki sayısız yurt içi havalimanlarından birini seçerek uçuş yapabilirsiniz.

Önerilen Makaleler
living-expenses-(1).jpg

Para yönetimi ve geçim giderleri

Kanada, el değmemiş doğal güzellikleri (özellikle geniş dağ sıraları), zengin tarihi ve farklı insan ve kültürlerin bir araya gelmesi ile ünlüdür. Dünyanın en büyük ikinci ülkesidir ve güneyde yer alan ABD’den kuzeydeki Kuzey Kutup Dairesi’ne kadar uzanır.

Shops-restaurant-T1-370x242 (1).jpg

Mağazalar ve restoranlar

Kanada’da nerede alışveriş yapıp yemek yiyebileceğinize dair birçok seçeneğiniz vardır; ancak mekânların açılış saatleri,bulunduğunuz yere bağlı olarak tamamen farklılık gösterebilir. Hatta bazı eyalet ve bölgeler, dükkânların 7/24 açık olmasına bile izin vermektedir; bu da asla hazırlıksız yakalanmayacaksınız demektir!

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gezilecek yerler

Yeni yerleri keşfetmeyi seviyorsanız Kanada’ya bayılacaksınız. Kanada, tatillerinizi geçirmek için sayısız ilginç, güzel ve heyecan verici turistik destinasyona sahip bir ülkedir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?