text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Neden Kanada’da Eğitim?

Mükemmel bir seçim! Şimdi Kanada’nın neler sunduğuna bir bakalım…

Uygun öğrenim ücretleri, kaliteli eğitim kurumları, eğitim sonrası çalışma ve göçmenlik imkânları ve konuksever insanlarıyla Kanada’nın uluslararası öğrenciler için hızla önde gelen bir yer haline gelmesine şaşırmamak gerekir. Kanada, 250.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve son yıllarda da yabancı öğrencilerden gelen talep miktarında büyük bir artış yaşanmaktadır.

Aşağıda, Kanada’nın sizin için uygun olma nedenlerinden bazılarını bulabilirsiniz.

Kaliteli eğitim

Kanada’daki eğitim ve yaşam kalitesi, dünyadaki en yüksek standartlar arasındadır. Kanada’nın yüksek akademik standartları ve titiz kalite kontrolleri, geleceğiniz için kapıları açacak ve uzun vadede kariyerinize yarar sağlayacak yüksek kaliteli bir eğitim alacağınız anlamına gelmektedir.

Uygun fiyatlı eğitim

Kanada’daki uluslararası öğrenciler için yaşam ve öğrenim ücretleri, genellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde olduğundan daha düşüktür. Kanada’da maliyet avantajıyla alacağınız eğitim size, başarılı bir kariyere giden yolda bir adım öne geçmenizi sağlayacak dünyaca kabul görmüş nitelikleri kazandırır.

Kültürel çeşitlilik

Kanada’da yaşayan bir öğrenci olarak sizi, yeni kültürleri öğrenmeye meraklı ve cana yakın insanların olduğu huzurlu ve çok kültürlü bir ortam bekliyor. Kanada’da dünyanın neredeyse tüm etnik grupları temsil edildiği için, belirli kültürlere özgü etnik yiyecekleri ve eğlence faaliyetlerini bulmak hiç de zor değildir.

Göçmenlik olanakları

Kanada’nın yükseköğretim kurumlarından mezun olan uluslararası öğrenciler, Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni Programı (Post-Graduation Work Permit Program - PWPP) kapsamında, eğitim programlarını tamamlamalarının ardından üç yıl kadar bir süre boyunca Kanada’da çalışabilirler. Kanada’da süresiz oturum izni için başvuru yapmayı düşünüyorsanız, bu program size yardımcı olacaktır.

Çok sayıda ve yenilikçi olan araştırma olanakları

Araştırma, Kanada’nın ortaöğretim (lise) sonrası eğitiminin önemli bileşenlerinden birisidir. Bu dinamik eğitimin bir parçası olmak için bolca fırsatınız olacaktır. Kanada hükümeti ve sektörel kuruluşlar, telekomünikasyon, tıp, tarım, bilgisayar teknolojisi ve çevre bilimleri ile ilgili araştırmaları desteklemektedir.

Güvenli ve huzurlu bir toplum

Birleşmiş Milletler, sürekli olarak, dünyanın yaşamak için en iyi yerlerden biri olarak Kanada’yı seçiyor. Kanada’da yabancı bir öğrenci olarak, Kanadalılara verilen tüm özgürlüklerden aynı şekilde yararlanmanın keyfini sürersiniz. Bu da, insan haklarına saygı, eşitlik, istikrarlı ve barışçıl bir toplum anlayışına sahip insanlarla birlikte yaşayacağınız anlamına gelir.

Birinci sınıf dil eğitimi

Kanada iki dilli bir ülkedir ve dil eğitiminde dünya lideri olarak kabul edilir. Kanada üniversiteleri, Fransızca ve İngilizceyi birinci ve ikinci dil olarak öğretir ve bu da, Kanada eğitiminin ayrılmaz bir parçasını teşkil eder. Eğitiminiz boyunca her iki dildeki akıcılığınızı ve kabiliyetinizi geliştirerek işverenler için daha da cazip bir hale geleceksiniz.

Heyecan verici bir kampüs hayatı

Olimpiyat kalitesindeki spor tesislerinden halka açık konser salonları ve sanat galerilerine, Kanada’nın üniversite kampüsleri size, hem öğrenim hem de boş zamana dayalı faaliyetler açısından muazzam imkânlar sunar.

Sonraki Adımlar
What's it like to study in Canada?
 
 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin