Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada’da eğitim almak için 7 neden

Mükemmel bir seçim! Şimdi Kanada’nın neler sunduğuna bir bakalım…

Kanada, son 8-9 yıl içinde yüksek öğrenim için tercih edilen bir yer olarak yavaş ama istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Şu anda uluslararası öğrenciler tarafından yüksek öğrenim için en çok tercih edilen ülkelerden biri. Çalışma sonrası çalışma ve göçle ilgili liberal hükümet politikalarına ek olarak, staj fırsatlarıyla dolu yüksek kaliteli eğitim,  uluslararası öğrenciler için mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktadır. Düşük yaşam maliyetini de eklersek, bundan daha iyisi olamaz!

10 yıl önce, yurtdışında eğitim genellikle maddi olarak zengin ailelerden gelen öğrencilerle ilişkilendirildi. Pek çoğu için, eğitimden çok, statü sembolü olmuştur. Kanada her ikisini de sunarak bunu tamamen değiştirdi. En iyi üniversitelerden en iyi şekilde yararlanmak isteyen öğrenciler için, Toronto Üniversitesi, Alberta Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi gibi pek çok kurum var. Çok pahalı olmayan ve daha kısa süreli programlar arayan öğrenciler için, yaşam masraflarından da tasarruf etmek açısından Kanada, dünyadaki en iyi devlet okulu sistemine sahiptir.

Kanada'da eğitimin faydaları sayısız olmasına rağmen, daha iyi anlaşılması için konuyu biraz daraltalım:

Akademik Mükemmeliyet 

Eğitim eyalet sorumluluğunda olduğu için, eyalet hükümetleri, kurumun - üniversitenin veya kolejin türünden bağımsız olarak, Kanada genelinde eğitim kalitesinin sürekli olarak çok yüksek olmasını sağlar. Lisans veya yüksek lisans derecesi almak istiyorsanız, uygunluğunuza göre çok çeşitli üniversiteler arasından seçim yapın. İstihdam edilebilir hale gelmek için daha kısa ve amacınıza uygun bir yol arıyorsanız, Kanada'daki yüksekokullarda bir dizi uzman diploma, ileri diploma ve lisansüstü diploma program arasından seçim yapabilirsiniz.

Eğitim söz konusu olduğunda, Kanada Kolejleri ve Üniversitelerinde çeşitli alanlardan her türlü program mevcuttur. Mühendislik, IT, sağlık, tarım, spor, yönetim, muhasebe, ekonomi, madencilik, petrol, yenilenebilir enerjiler veya başka bir bölüm, Kanada'da kendinize uygun bir program bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Beceri geliştirmeye odaklanma 

Hepimiz dünya standartlarında eğitimin sadece sınıflarda öğrendiklerimizle sınırlı olmadığını kabul ediyoruz. Aynı zamanda gerçek dünya için ne kadar hazır olduğumuzla da ilgili. Kanada, kooperatifçilik adı verilen fantastik bir sisteme sahiptir. Co-op temel olarak ilgili sektörlerdeki öğrencilere okurken çalışma fırsatları sunar. Böylece, bir mühendislik öğrencisi öğrenimi sırasında bir mühendislik şirketi için çalışma fırsatı bulur. Bu, öğrencileri çalışma ortamına erkenden atarak gerçek dünyaya hazırlar ve ayrıca disiplini teşvik eder. Tipik bir işbirliği yılda yaklaşık 4 aydır. Dolayısıyla, bir öğrenci Co-op sunan 4 yıllık bir programa kayıtlıysa, eğitimi sırasında Kanada’da 16 ay iş deneyimi kazanabilir. Mezun olduktan sonra kalıcı iş aramaya başladıklarında bu öğrencilerin diğerlerine göre üstünlüğünü hayal edin! Co-op, çoğu üniversite ve kolejdeki birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır.

Öğrenirken kazanın 

Co-op programına ek olarak, öğrencilerin kampüste veya kampüs dışında haftada yaklaşık 20 saat yarı zamanlı çalışmalarına izin verilir. Program süresine bağlı olarak 3 yıla kadar eğitim sonrası çalışma izni için de başvurabilirler. Ayrıntılar için lütfen IRCC’nin web sitesine bakın.

Uygun fiyat

Kanada'daki eğitim ücreti, diğer popüler ülkelerdeki üniversitelerle karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur. Ve getirisini düşünürken, harika iş fırsatlarını göz önünde bulundurun. Uluslararası öğrenciler için hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı oldukça uygun seçenekler mevcut. Kalifiye öğrenciler ayrıca eğitim giderlerini azaltmak için bir dizi burs için başvurabilirler.

Yaşam kalitesi - Güvenli ve huzurlu 

Kanada istikrarlı olarak dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir. 2018 yılında, Küresel Barış Endeksi, Kanada'yı dünyadaki altıncı barışçı ülke olarak listeledi. Uluslararası öğrenci olarak, diğer Kanadalılarla aynı haklardan yararlanacaksınız. Yaşam kalitesi aynı zamanda temiz hava, temiz su ve düşük nüfus / rekabet, alan hissi gibi yaşamın temel gerekliliklerine, dünya standartlarında sağlık hizmetlerine erişim, iyi eğitim altyapısı ile bağlantılıdır.

Kültürel çeşitlilik 

Bir toplum olarak Kanada çok sıcak ve misafirperver. Farklı ülkelerden insanlar uzun zamandır Kanada'ya göç ediyorlar. Bu Kanada'ya kültürel çeşitlilik açısından bir avantaj sağlıyor. Kanada ve Kanadalılar bu çeşitliliği benimser ve bunu güç olarak kabul ederler. Yıl boyunca, öğrenciler tüm etnik grupların festivallerini deneyimleyebilirler.

Göçmenlik fırsatları 

Kanada'da uzun zaman geçiren uluslararası öğrenciler, gelecekteki Kanadalılar olmak için mükemmel bir seçim. Okurken Kanada kültürünü anlamak ve kucaklamak için yeterli zamana sahip olursunuz ve ayrıca Kanada'daki çalışma kültürünü ve eğitimlerini tamamladıktan sonra başarılı bir iş hayatı için ne gerektiğini anlamak için üç yıla kadar süreleri vardır. Kanada'da kalıcı olarak yaşamak istiyorlarsa, IRCC onlara bunu yapmak için bir platform öneriyor. Daha fazla bilgiyi www.canada.ca adresinde bulabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almayı düşünen bir öğrenci için şimdi Kanada'yı seçmenin en iyi zamanı! 

Başlamaya hazır mısın? Kanada'daki eğitim seçeneklerinizi görüşmek için ÜCRETSİZ randevu alın.

Recommended Articles

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları...

Egitim-Sistemi-teas.jpg

Kanada eğitim sistemini öğrenin

Okul arayışına başladığınızda Kanada’daki eğitim sistemi hakkında bilgi edinmeniz önemlidir. Bu, sizin seçenekleriniz azaltmanıza ve eğitim planınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Montreal-banner-min.jpg

Montreal'da eğitim?

Kanada, her çeşitten insanlar,kültürler,diller ve yemeklerle dolu bir ülkededir ve keşfetmeye başlatmak için uluslararası öğrenciler için eğlenceli yerlere sahip Montreal’den başka güzel bir yer yoktur.

Konaklama-HEADER.jpg

Konaklama

Konu eğitiminiz sırasında kalacak bir yer bulmaya geldiğinde, üç ana seçeneğiniz vardır...

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?