Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Uluslararası öğrenciler için İrlanda’da En İyi Bölümler

İrlanda’da okumak için en iyi bölümler ve eğitim sonrası iş fırsatlarını öğrenin

İrlanda’da eğitim almayı mı planlıyorsunuz? Uluslararası öğrenciler için İrlanda’daki en iyi bölümleri ve eğitim sonrası çalışma fırsatlarını keşfedin!

Geçmiş eğilimler göz önüne alındığında, İrlanda ekonomisi, Finansal Hizmetler, Doğa Bilimleri, Mühendislik, İlaç, Teknoloji gibi birçok alanda bir talep artışı yaşadı. Birçok şirketin Dublin’de ofis açmasının ve yazılım geliştirme merkezi açmasının nedeni, İrlanda teknoloji endüstrisinin başarısıdır. İrlanda’daki kurumlar vergisinin %12,5 olmas da bu duruma etkendir. Çünkü Birleşik Krallıktaki bu oran %28 ve ABD’de %35’tir. Bu ayrıca daha fazla kar elde etmelerine yardımcı olur ve bu nedenle yazılım geliştiricilere ve mühendislere olan talebi arttırır. Bu nedenle, İrlanda büyük olasılıkla yakında tam istihdama açılacaktır.

Bununla birlikte, İrlanda’da uluslararası öğrenciler için birçok popüler bölüm bulunur. “The Irish Times Top 1000” raporuna göre, İrlanda’da Google, Apple Ireland, Johnson Controls, Facebook ve Microsotft gibi çok sayıda Fortune 500 şirketi bulunmaktadır.

Irlanda’daki en iyi 5 bölüm hangileridir?

İrlanda’daki en iyi bölümler aşağıdaki gibidir:

  • İşletme Analitiği
  • Yatırım Bankacılığı ve Finans
  • Büyük Veri / Veri Bilimleri
  • Eczacılık Bilimi
  • Yapı

İşletme Analitiği

İşletme Analitiği; Veri Analitiği, İşletme Anlayışı ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinin birleşimidir ve İrlanda’da öğrenciler arasında oldukça popülerdir. İşletmeden kâr elde edebilmek için stratejiler planlamak ve verileri analiz edebilmenizi sağlar. İyi haber – Bilgi Teknoloji şirketleri, bankalar, e-ticaret ve telekom gibi sektörlerde İşletme Analistlerine yönelik talepler artış var çünkü bu sektör operasyonlarını destekleyip geliştirebilecek kişileri arar.

Alandaki en iyi kariyerler: İşletme Analisti, Veri Analisti, Finansal Analist, Yazılım Mühendisi, Satın Alma Analisti, Sayısal (Kantitatif) Analisti, İstatistikçi

Ortalama maaş: Yeni mezun olmuş ve giriş seviyesinde çalışma hayatına başlamış işletme analistlerinin İrlanda’daki ortalama maaşı yıllık 40.000€’ya kadar ulaşırken deneyimli bir çalışan yılda 52.000 €’ya kadar kazanabilir. Hatta Glassdoor üç yıl üst üste Veri Bilimci ve Veri Analisti mesleklerini İrlanda’da yılın en iyi işi olarak sıralayıp İşletme Analisti mezunlarının maaşı için ortalama 50.000 € olarak göstermiştir.

Yatırım Bankacılığı ve Finans

Dünyanın önde gelen yatırım şirketleri ve varlık yönetimi şirketlerinin sayısının Dublin'de faaliyet göstermesi, özellikle risk ve uyum departmanında çalışabilecek kişilerin talebini artırdı. Bu göz önüne alındığında, öğrencilerin finans ve yatırım bankacılığı departmanlarında çalışması için birçok fırsat vardır. Barclays ve Bank of America Merrill Lynch, İrlanda merkezli bazı önde gelen işverenlerdir.

Alandaki en iyi kariyerler: Mali Analist, Mali Tüccar, Mali Düzenleyici, Yatırım veya Kurumsal Finansman Bankacısı, Perakende Bankacısı

Ortalama maaş: İrlanda'daki bir finans mezununun ortalama maaşı, tercih ettiği mesleğe bağlıdır. Örneğin, bir Finansal Analistin yıllık ortalama maaşı 42.000 Euro, Yatırım Analisti 34.000 Euro, Fon Muhasebecisi 29.000 Euro, Ortak - Yatırım Bankacılığı 44.000 Euro, Risk Analisti 39.000 Euro, Kredi Riski Analisti 32.000 Euro ve Finansal Muhasebeci 49.000 €. *

Büyük Veri / Veri Bilimi

İrlanda'da veri bilimi bölümü de oldukça popülerdir. Günümüzün dijital dünyasında, veriler her yerdedir. Aslında, mevcut veri miktarının her iki yılda bir ikiye katlandığı söyleniyor.

Bain & Co tarafından yapılan araştırmaya göre, “Büyük Veri analitiğini erken benimseyenler, kurumsal dünyanın geri kalanı üzerinde önemli bir liderlik elde etti. 400'den fazla büyük şirketi incelediğimizde, en gelişmiş analitik yeteneklerine sahip olanların rakiplerinden açık farkla daha iyi performans gösterdiğini gördük."

Merkezi Dublin'de bulunan birçok büyük teknoloji şirketi ile, bu tür çok uluslu şirketlerle çalışmak isteyen tüm uluslararası teknoloji öğrencilerine kapıları açıktır. Bu bölüm, istatistik, matematik, akıllı veri yakalama teknikleri, veri temizleme, madencilik ve büyük verileri akıllı analiz için hazırlamak ve hizalamak için içgörü ve bilgi elde etmek için programlama gibi birden fazla alanı konu eder. Bu düzen, şirketlerin olası satışlar üzerinde çalışmasına ve daha fazla kar elde etmesine yardımcı olur.

Alandaki en iyi kariyerler: Veri Analitiği, İş Zekası Analisti, Büyük Veri Çözümleri Baş Mühendisi, Teknik Ürün Müdürü, Büyük Veri Mimarı, Veri Analitiği Danışmanı, Video Analitiği ve Veri Bilimcisi, Veri Bilimi Uzmanı, Multimedya Sistemleri Geliştiricisi ve Teknoloji Şirketi Operasyon Müdürü.

Ortalama maaş: Bir yıldan az deneyime sahip giriş seviyesindeki bir Veri Bilimcisi, yılda yaklaşık 36.000 € ortalama toplam tazminat bekleyebilir. (bahşiş, ikramiye ve fazla mesai ücreti dahil).

Farmasötik bilimi

İrlanda, Avrupa'da popüler bir farmasötik bölge olarak tanınmaktadır. Ülkenin ilaç endüstrisi, 120'si İrlanda'da üretim yapan yabancı oyunculardan oluşan yerel ve uluslararası şirketlerin dengeli bir karışımıdır. Buna dünyanın en büyük 10 ilaç şirketinden 9'u da dahildir.

Farmasötik Bilimi derece bölümleri, ilaç geliştirme gibi çeşitli farmasötik alanlarda bireysel ve ortak araştırma için gerekli becerileri geliştiren biyokimya, fizyoloji, farmakoloji, toksikoloji, analitik ve tıbbi kimya çalışmalarını içerir.

Mezunlar, farmasötik, biyofarmasötik, kozmetik, adli ve çevre sektörlerinin yanı sıra gıda işleme ve içecek endüstrilerinde üretim, araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde laboratuvar ortamlarında istihdam fırsatları yakalarlar. Temmler, Kerry Group, Astellas, Metpro ve Southern Scientific gibi yerel şirketlerin yanı sıra Johnson and Johnson, Roche, Pfizer ve daha birçok küresel şirkette çalışabilirsiniz.

Alandaki en iyi kariyerler: Geliştirme Kimyageri, Proses Kimyageri, Farmakologlar, Farmakovijilans Görevlisi, Perakende Eczacısı, Araştırma ve Öğretim.

Ortalama maaş: Farmakovijilans Memurları (lisansüstü seviye), ilaç güvenliği çalışanları için yıllık 28.000 € ile 55.000 € arasında değişen ortalama maaşlar bekleyebilirler. Kıdemli bir yönetici için ortalama maaş yıllık 50000€'dur (yani, genellikle İrlanda'da ilaç üzerine yüksek lisanstan sonra). Eczacı olmayı seçerseniz, maaş ortalama olarak 31.000 € ile 40.000 € arasında değişmektedir.

İnşaat

İnşaat bölümleri, mezunların inşaat teknolojisi ve yönetiminin gerekli ilke ve temelleri ile genel yönetim becerileri ile donatılacağından, mezunları teknik profesyonel işgücüne yerleştirmek için endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Bu bölümler özellikle inşaat sektöründe teknik yönetici pozisyonunda şantiye yönetimi, sözleşme yönetimi, keşif ve ölçme konularında çalışmak isteyenler içindir.

Alandaki en iyi kariyerler: Şantiye Teknisyenleri,Maliyet Hesapçısı, Miktar Araştırmacısı, Programcılar, Planlamacılar, Sözleşme Yöneticileri ve Şantiye Yöneticileri.

Ortalama maaş: İrlanda'da kariyer başındaki bir İnşaat Müdürü yılda 43.000 € (yaklaşık) kazanırken, İrlanda inşaat sektöründeki erken kariyerli bir Proje Müdürü için ortalama maaş yıllık 44.000 €'dur (yaklaşık).

*Kaynak:

https://www.payscale.com/research/IE/Degree=Master_of_Finance_(MFin)/Salary

İrlanda arzusu ve kariyer hedeflerinizdeki eğitiminize ulaşmak için ilk adımı atın ve bugün IDP ile onaylı bir programa kaydolun.

Danışmanınızla hemen iletişime geçin!

Önerilen Makaleler

İrlanda'da Eğitim Dönemleri Ne Zaman Başlar?

İrlanda'da mevcut olan alımlar hakkında her şeyi öğrenin

dublin-teaser.jpg

Dublin'da eğitim?

Dublin cana yakın ve her şeyin ve her yerin ortasında yürüyerek gezebileceğiniz bir şehirdir.

IDP app- EN - Copy.png

IDP Live Uygulaması

IDP Live App birçok faydalı ipucu, tavsiye, kişisel hikayenin yanı sıra uluslararası öğrencilerden ve global kurumlardan gelen videoları sunarak yurt dışı eğitim maceranıza hazırlanmanız için yardımcı oluyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?