Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Sigorta

Kendinizi ve ailenizi sigorta ile güvenceye alın.

Sağlığınızı, evinizi ve sahip olduklarınızı korumak için sigorta teminatından faydalanmayı düşünmelisiniz.

Sağlık sigortası

Yeni Zelanda’daki eğitiminiz sırasında sağlık sigortası yaptırmanız gerekecektir. Sigortanız tüm diş, tıbbi tedavi, uzman ve hastane masraflarınızı karşılamalı ve poliçeniz eğitim kurumunuz tarafından kontrol edilerek koşulları karşıladığından emin olunmalıdır.

Ev ve muhteviyatı sigortası

Ev ve muhteviyatı sigortası yaşadığınız binayı, mobilyalarınız, giysileriniz ve elektronik gereçleriniz gibi eşyalarınızı kapsar.

Kirada oturuyorsanız bina sigortası hakkında endişelenmenize gerek olmayacaktır zira bu, ev sahibinin yükümlülüğündedir. Ama kaybolduğu veya çalındığı zaman yerine koymanın zor olduğu değerli eşyalarınız için muhteviyat sigortası yararlı olabilir. Poliçenizde, bir şey olduğunda ne kadar ödeme isteyebileceğinize dair belirlenmiş bir limit bulunacaktır, rakamların yeterli olduğundan emin olun.

Seyahat ve sağlık sigortası

Ülkenizden ayrıldığınız günden geri dönene kadar seyahat ve sağlık sigortasının güvencesi altında olmanız gerekmektedir. Satın aldığınız sigorta poliçesinin, Pastoral Care of International Students uygulama kurallarının sıkı standartlarını karşıladığından emin olmalısınız.

Önerilen Makaleler

İnsanlar ve Kültür

Büyük ihtimalle kafanızda oldukça iyi bir imaj vardır. Birleşik Krallık, etkisi tüm dünyaya yayılmış ve en çok tanınan ülkelerinden biridir.

okurken-al-mak.jpg

Okurken çalışmak

Okurken yarı zamanlı çalışmak Yeni Zelanda’daki geçim giderlerinize katkıda bulunmasının yanısıra alanınızda iş deneyimi edinmenin de harika bir yolu olabilir.

health.jpg

Sağlık ve destek hizmetleri

Uyum sağlamakta zorlanıyorsanız ya da birinin size haksızca davrandığını düşünüyorsanız yardım alabileceğiniz pek çok destek hizmeti bulunmaktadır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?