Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ziyaret edilecek yerler

Kendi şehrinizden Queenstown’a

Yeni Zelanda yüksek dağları, ferah ve yemyeşil düzlükleri, volkanik platoları ve inanılmaz buzullarıyla pek çok doğal güzelliği barındırır.

Okul tatillerinizde gezmek isteyebileceğiniz yerler

North Island’da

Bay of Islands (Adalar Körfezi)

Auckland’ın kuzeyinde araba ile 3 saatlik mesafede olan ve 144 tane adaya ev sahipliği yapan Adalar Körfezi, yelken ve yatçılığın yanısıra balıkçılık ve balina gözlemi için de harika bir konumdadır. Burada penguenleri, yunusları, balinaları ve Atlantik kılıç balıklarını doğal ortamlarında gözlemleyebilirsiniz.

Rotorua

Coşkun Pasifik Ateş Çemberi üzerinde konumlanan Rotorua, dünyanın en aktif jeotermal bölgelerinden biridir. Burada sıkça rastlanan kaynayan çamur havuzları, tıslayan gayzerler, volkanik kraterler ve buharlı termal kaynakları gezebilir, “yaşayan bir ülke”ye tanıklık edebilirsiniz. Bu bölgede sunulan aktiviteler arasında sky-diving, luging, dağ bisikleti sayılabilir.

Hobbiton Movie Set, Hamilton – Waikato region

Hamilton-Waikato bölgesi dünyanın en ünlü film setlerinden biridir; Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Üçlemesi burada çekilmiştir. Yurtdışından gelen turistler ‘Home of Middle-earth’’ü yaşamak, Shire’da gezinmek ve Bag End’deki (Bilbo’s house) benzersiz hobbit deliklerini görmek için buraya gelirler.

South Island’da

Queenstown

Yeni Zelanda’nın macera başkenti Quennstown, Wakatipu gölü ile Remarkables’ın karlı zirveleri arasında konumlanmıştır. Pek çok adrenalin yükselten spora ev sahipliği yapan şehrin sunacakları sınırsız gibidir: bungee jumping, jet boarding, white-water rafting, yamaç paraşütü, kaya tırmanışı, dağ bisikleti, Alp disiplini kayak sporlarının yanısıra baş döndürücü dağ manzaraları ve yürüyüş yolları.

Fiordland Ulusal Parkı ve Milford Sound

Dünya Mirası listesinde yer alan Fiordland Ulusal Parkı dünyanın en güzel manzaralarından birini buzulların oyduğu muhteşem Milford, Dusky ve Doubtful fiyordlarını içinde saklar. Burada açık deniz adalarını, dağ doruklarını, ve yağmur ormanlarını keşfedebilir, aralarında ünlü Milford Track’in de bulunduğu ülkenin en iyi gezi yollarında yürüyebilirsiniz. Fiyordları keşfetmenin popüler yollarından biri olan kanoyu da deneyebilir ya da tüm bunları yüksekten seyretmeyi isterseniz parkın tepesinden manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın Yeni Zelanda'da yaşadığınız yere göre daha az veya daha çok olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Shops-restaurant-T1-370x242 (1).jpg

Mağazalar ve restoranlar

Mağazalardan kaliteli restoranlara, Yeni Zelanda’da yemek yemek ve alışveriş yapmak için pek çok seçenek mevcuttur.

Ulaşım

Eğitiminiz sırasında şehrinizi, kasabanızı ya da Yeni Zelanda’nın diğer yerlerini keşfetmek isterseniz pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Insurance.jpg

Sigorta

Kendinizi ve ailenizi sigorta ile güvenceye alın. Sağlığınızı, evinizi ve sahip olduklarınızı korumak için sigorta teminatından faydalanmayı düşünmelisiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?